زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

معرفی انواع سگ های خانگی و نگهبان

معرفی انواع سگ های خانگی و نگهبان

معرفی انواع سگ های خانگی و نگهبان

وقتی صحبت از معرفی انواع سگ ها می شود، صدها یا حتی هزاران نام قابل شمارش است. اما تنها بیش از 400 نژاد سگ ثبت شده وجود دارد. سگ‌ها که ویژگی‌های بیولوژیکی و فیزیولوژیکی منحصر به فردی برای هر گونه دارند، متعلق به گروه پستانداران هستند و درست مانند انسان ها دارای حواس پنجگانه می‌باشند.

انواع مختلف سگ ها به دو گروه اصلی تقسیم می شوند. سگ های نژاد کوچک و متوسط و سگ های نژاد بزرگ. در حالی که سگ‌های نژاد بزرگ معمولاً به عنوان نگهبان و جهت حفاظت استفاده می‌شوند، سگ‌های نژاد کوچک که سگ‌های زینتی نیز نامیده می‌شوند، همراه با انسان ها زندگی می‌کنند. مراقبت از سگ های زینتی یا سگ های نژاد کوچک دشوارتر از سگ های نژاد بزرگ است. تغذیه و مراقبت از مو در این نوع سگ بسیار مهم است. در مراقبت از همه انواع سگ ها، نه تنها سگ های نژاد کوچک، سن و نژاد سگ مورد مراقبت نیز باید در نظر گرفته شود.

با نگاهی به نژادهای ثبت شده سگ، در میان نژادهای اصلی سگ، گونه هایی مانند آکباش، پامرانین، آیدی، آلاسکا مالاموت، آلابای، سگ ژرمن شپرد، بولداگ آمریکایی، اسکیمو آمریکایی، پیت بول تریر آمریکایی، سگ دوبرمن، ایرلندی ستر، سگ چوپان سوئدی، کانگال، سگ چوپان کارس وجود دارد. قابل ذکر است که نژادی که به عنوان بامزه ترین و دوست داشتنی ترین نژاد سگ شناخته می‌شود، سگ گلدن رتریور می‌باشد.

معرفی سگ پامرانین و خصوصیات آن

سگ پامرانین

سگ پامرانین با طبیعت بسیار فعال، باهوش، کنجکاو و شجاع خود از بقیه سگ ها متمایز است. او تمایل دارد با طبیعت کنجکاو خود در همه چیزهای اطرافش به جستجو بپردازد. این نژاد در برقراری ارتباط با کودکان و سایر حیوانات گاهی اوقات ضعیف است. دیده شده است که سگ های این نژاد با خانواده هایی که فرزندان بزرگتر دارند هماهنگ تر زندگی می‌کنند.

اگر چه پامرانین یک سگ زینتی کوچک است، اما خود را بزرگ می‌بیند. به همین دلیل ممکن است سعی کند با پارس کردن و بحث با سگ هایی هم جثه یا بزرگتر از خودش مبارزه کند. برای جلوگیری از این وضعیت باید در زمان پیاده روی و فعالیت در خارج از منزل به آن توجه داشته باشید.

با وجود طبیعت کوچکش، سگ پامرانین نگهبان خوبی است. این سگ با دقت و هوش بالا و همچنین با اعتماد به نفس و کنجکاوی خود، هنگامی که خطر را احساس می‌کند با پارس با صاحب خود ارتباط برقرار می‌کند. یک پامرانینی که به خوبی آموزش دیده است بسیار وفادار است و از دستورات صاحبش اطاعت می‌کند.

معرفی گلدن رتریور

سگ گلدن رتریور

سگ گلدن رتریور با ناز، صمیمیت و بازیگوشی، همه نگاه ها را به سمت خود جلب می‌کند. این نژاد متوسط اندازه بامزه با بدن نرم و چشم نواز خود در رنگ های قهوه ای روشن و کرم دل ها را به دست می‌آورد. سگ های این نژاد ورزشکار هستند و هیکل قدرتمندی دارند. گلدن رتریور با پاهای جلو و عقب قوی خود توانایی حرکت و شکار در آب و همچنین خشکی را دارد. این سگ خز کرکی صاف یا مواج دارد. گلدن رتریور بسیار صمیمی و دوست داشتنی است و به سرعت عضوی از خانواده شما می‌شود. از آنجایی که سگ های این نژاد هوشمند هستند و می‌توانند دستورات را اجرا کنند، به عنوان سگ پرستار نیز شناخته شده‌اند. فرآیند آموزش آنها می تواند در مدت زمان کوتاهی تکمیل شود. آنها از گذراندن وقت با اعضای خانواده لذت می‌برند و مشتاق هستند که صاحب خود را راضی کنند. نژاد گلدن رتریور دوست دارد نوازش شود و بسیار از دوست داشته شدن لذت می‌برد.

معرفی سگ دوبرمن و ویژگی های آن

سگ دوبرمن

سگ دوبرمن یک نژاد با ابهت با جثه متوسط، عضلانی، ورزشکار و سر سخت است. او با اعتماد به نفس راه می‌رود و آزاد و قوی است. موهای کوتاه و صاف بدن این نژاد نیز ساختار استخوانی برجسته و قوی آن را نشان می‌دهند. یکی از بارزترین ویژگی های سگ های نژاد دوبرمن انرژی بالای آنهاست. آنها بسیار فعال هستند و عاشق بازی و دویدن می‌باشند. آنها در طول روز به ورزش بیشتری نسبت به سگ های سایر نژادها نیاز دارند.

نتیجه گیری

مراقبت از انواع سگ ها از جمله سگ پامرانین، گلدن رتریور و سگ دوبرمن بایستی با شناخت کامل ویژگی های این نژادها انجام شود. آنها نه تنها یک حیوان خانگی که در برخی موارد می توانند یک دوست، یک پرستار، یک همبازی و یا حتی یک عضو کوچک دوست داشتنی از خانواده شما باشند. کافی است از نیازها و توانایی های این سگ ها آگاه شوید تا لذت همراهی با آنها برای شما چندین برابر شود.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود