زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چه سنی برای مهاجرت مناسب است؟

چه سنی برای مهاجرت مناسب است؟

چه سنی برای مهاجرت مناسب است؟

در هر سنی ممکن است افراد به گزینه مهاجرت و زندگی در یک محیط جدید فکر کنند. با‌توجه‌به‌برنامه انتخابی بهترین سن مهاجرت نیز متفاوت خواهد بود.

در برخی روش‌ها مانند مهاجرت تحصیلی و کاری این فاکتور آنچنان مهم است که باعث بالا رفتن یا پایین آمدن شانس اخذ ویزا می‌شود؛ در‌مقابل روش‌هایی مانند ویزای سرمایه‌گذاری هستند که سن در آن‌ها اهمیت پایین‌تری دارد. در این مقاله با در نظر گرفتن این موارد به بررسی بهترین سن مهاجرت می‌پردازیم. این مقاله برای شما نوشته شده است تا در سن مناسب اقدامی مطمئن و آگاهانه داشته باشید. 

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی؛ اهمیت آمادگی ذهنی و فیزیکی متقاضی

آیا مهاجرت تحصیلی در سن بالا امکان‌پذیر است؟ محدودیت سنی برای تحصیل در خارج از کشور اهمیت دارد؟ این‌ها سوالاتی هستند که ذهن بسیاری از افراد را قبل از اقدام برای اخذ پذیرش و ویزا برای مهاجرت تحصیلی کانادا و نقاط دیگر دنیا به خود مشغول کرده است.

کسب علم و اقدام برای افزایش دانش و آگاهی در هر سنی امری قابل احترام و ارزشمند به حساب می‌آید؛ اما در برخی از رشته‌ها مانند پزشکی و دندانپزشکی با‌توجه‌به طولانی بودن دوره تحصیل و الزام به گذراندن دوره طرح، محدودیت‌های سنی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی لحاظ شده است.

همچنین برای تحصیل در رشته‌های پزشکی با‌توجه‌به عواملی هم‌چون شیفت‌های طولانی، استرس زیاد، و فشارهای عاطفی، متقاضیان باید توانایی ذهنی و فیزیکی بالایی داشته باشند؛ به این ترتیب هر‌چه سن متقاضی کمتر باشد شانس بیشتری برای اخذ ویزای تحصیلی دارد. 

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی بر‌اساس مقطع تحصیلی 

بهترین سن مهاجرت تحصیلی به آخرین مدرک تحصیلی متقاضی نیز بستگی خواهد داشت. به‌عنوان مثال دانشجویان متقاضی اخذ ویزا برای تحصیل در مقطع دکترا در سنین بالا نیز می‌‌توانند شانس مناسبی برای مهاجرت دارند. به این شرط که سابقه کاری مرتبط و رزومه علمی قابل‌قبولی داشته باشند. به‌طورکلی افراد در سنین پایین انگیزه و توانایی‌های بیشتری برای تحصیل در رشته‌های مختلف دارند. به همین دلیل هر‌چه سن متقاضی با مقطع تحصیلی که برای آن اقدام می‌کند متناسب‌تر باشد، شانس بیشتری برای مهاجرت به کشور مقصد مورد‌نظر دارد. 

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی در اکثر کشورها برای مقطع کارشناسی به‌طور میانگین بین ۱۸ تا ۲۳ سال، در مقطع کارشناسی ارشد تا ۲۷ سال و برای مقطع دکترا تا ۳۵ سال است. البته با‌توجه‌به رشته، دانشگاه و کشور انتخابی و رزومه متقاضی این اعداد متغیر خواهند بود. 

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی

نقش فاکتور سن در مهاجرت کاری و سیستم امتیاز‌بندی ویزای کار  

در بسیاری از کشورها ویزای کاری بر‌اساس امتیازبندی به متقاضیان تعلق می‌گیرد. در امتیاز بندی اکسپرس اینتری، امتیاز‌بندی انواع ویزای کار استرالیا و اتریش سن یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار برای اخذ ویزا است. در این برنامه‌ها علاوه‌بر تحصیلات، تسلط به زبان و سابقه‌ کاری، به سن متقاضی نیز توجه می‌شود. افراد در سنین پایین انگیزه بیشتری برای یادگیری مهارت‌ها، استفاده از دانش روز و کسب تجربه‌های جدید دارند.

در مقابل متقاضیانی که سن بالایی دارند بعد از چند سال بازنشسته می‌شوند و نقش چندانی برای کمک به رشد اقتصادی کشور نخواهند داشت. با بررسی جدول‌ امتیاز‌بندی ویزای کار در کشورهای مختلف می‌توان نتیجه گرفت که دولت‌ها به جذب نیروهای متخصص در بازه سنی ۲۱ تا ۴۹ سال تمایل بیشتری دارند. توجه داشته باشید که متقاضیان زیر ۲۱ سال و بالای ۴۹ سال شانس کمتری برای اخذ ویزای کاری خواهند داشت. افراد کم سن‌وسال بهتر است برای ویزای تحصیلی و افراد سالمند برای ویزاهای سرمایه‌گذاری اقدام کنند. 

اقامت سرمایه‌گذاری؛ راهی برای مهاجرت در سنین بالا

یکی از سوالات متداولی که توسط متقاضیان مهاجرت مطرح می‌شود این است که چگونه در سنین بالا مهاجرت کنیم؟ بسیاری از افراد به دنبال راه مناسبی هستند که به آن‌ها امکان مهاجرت در سنین بالا را نیز بدهد. یکی از بهترین برنامه‌ها برای مهاجرت در سن بالا شرایط اقامت در کانادا و کشورهای اروپایی با برنامه‌های سرمایه‌گذاری مانند ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید ملک است. در این روش سن فاکتور چندان تاثیرگذاری نیست و میزان سرمایه و تمکن مالی متقاضیان نقش تعیین‌کننده‌ای در صدور ویزا خواهد داشت. روش سرمایه‌گذاری به‌عنوان بهترین روش برای مهاجرت خانوادگی نیز شناخته می‌شود.

مهاجرت در سنین بالا

انتخاب بهترین روش مهاجرتی براساس سن متقاضی با ویزا موندیال

با‌توجه‌به شرایط روش مهاجرتی، شرایط متقاضی و مقصد مورد‌نظر بهترین سن برای مهاجرت متفاوت خواهد بود. در این مقاله با بررسی این فاکتورها با بهترین سن مهاجرت آشنا شدیم. برخی کشورها برای اعطای ویزای تحصیلی و کاری توجه ویژه‌ای به سن متقاضی دارند؛ اما در برخی کشورهایی که نیاز مبرمی به نیروی کار متخصص دارند، ممکن است سخت‌گیری‌ها کمتر و افراد در سنین بالا نیز شانس اخذ ویزای کاری را داشته باشند. 

سن یکی از فاکتورهای مهمی است که قبل از هر‌گونه اقدام برای مهاجرت، انتخاب روش و کشور مورد‌نظر باید به آن توجه داشته باشید. برای اخذ ویزای تحصیلی توصیه می‌کنیم که شرایط دانشگاه را بررسی کنید. برای مهاجرت کاری نیز حتما به امتیاز سنتان در جدول امتیاز‌بندی ویزای کار کشور مورد‌نظر توجه داشته باشید. برای دریافت اطلاعات کامل و دقیق در هر‌کدام از این موارد بهتر است که به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کرده و از مشاوره تخصصی دریافت کنید. کارشناسان ما در مجموعه ویزا موندیال با بررسی شرایط، رزومه تحصیلی و کاری و با‌توجه‌به سن بهترین روش مهاجرت را برایتان انتخاب خواهند کرد. برای رزرو وقت مشاوره به سایت ما به آدرس visamondial.com مراجعه کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود