زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ابعاد و سایز چمدان کابینی مناسب خطوط هوایی

ابعاد و سایز چمدان کابینی مناسب خطوط هوایی

ابعاد و سایز چمدان کابینی مناسب خطوط هوایی

چمدان‌های کابینی که اصطلاحا به آن‌ها چمدان خلبانی نیز گفته می‌شود، کوچک‌ترین سایز چمدان هستند. این چمدان‌ها برای مسافرانی کاربرد دارد که علاقه دارند چمدان آن‌ها در دسترس باشد. این چمدان‌ها در بخش کابین هواپیما که بالای سر مسافران است، قرار می‌گیرد. اما نمی‌توان هر چمدان کوچکی را به‌عنوان چمدان کابین با خود همراه کرد؛ زیرا چمدان‌های کابین ابعاد خاصی دارند. علاوه‌بر این، هر شرکت هواپیمایی قوانین خاصی برای حمل چمدان‌های کابین دارد. 

برای آشنایی با ابعاد و سایز چمدان کابینی مناسب خطوط هوایی، فقط کافی است  چند دقیقه از وقت خود را به خواندن این مقاله اختصاص دهید.

محدودیت چمدان‌‌های کابینی؛ آشنایی با قانون 115 سانتی‌متر

کلیه ایرلاین‌های هوایی، یک قانون مشخص برای حمل چمدان کابین دارند. طبق این قانون، ابعاد بار داخل کابین نباید از 115 سانتی‌متر بیشتر شود و هر مسافر فقط اجازه حمل یک ساک‌دستی را دارد. توجه داشته باشید که علاوه‌بر ابعاد، وزن چمدان کابین نیز محدود است و نباید بیشتر از 5 کیلوگرم شود. با احتساب اضافه‌بار، هر مسافر می‌تواند 75 کیلوگرم بار همراه خود داشته باشد. البته که باید جریمه‌های اضافه‌بار پرداخت شوند. 

بررسی سایز چمدان‌های کابینی بر‌اساس قوانین جهانی

اگر قصد دارید برای سفر خود از چمدان کابینی استفاده کنید، ابتدا باید ابعاد آن را بدانید. چمدان‌های مناسب کابین معمولا با عرض 36 سانتی‌متر و ارتفاع 55 سانتی‌متر طراحی و تولید می‌شوند. اگر ابعاد چمدان دستی شما بیش از این اعداد باشد، باید چمدان را به بخش بارگیری منتقل کنید.

منتقل کردن چمدان به بخش‌بارگیری، به‌ این معناست که دیگر تا انتهای پرواز به چمدان خود دسترسی نخواهید داشت. از‌همین‌‌رو توصیه می‌شود برای تجربه سفری آرام و بدون نگرانی، حتما قوانین لاین هوایی برای حمل چمدان را بررسی کنید یا از کیف اداری دلسی استفاده کنید. شما می‌توانید بدون نگرانی این کیف را داخل بخش کابین هواپیما قرار دهید. 

بررسی سایز چمدان‌های کابینی

چمدان‌های کابین؛ بهترین نوع چمدان با ابعاد مناسب برای کابین‌ها

برای خرید چمدان کابین، حتما در نظر داشته باشید که وزن این چمدان حداکثر 5 کیلو و جمع ابعاد آن 115 سانتی‌متر باشد. اگر لوازم شما برای سفر بیش از یک چمدان کابین است، ست چمدان دلسی با 3 عدد چمدان بهترین گزینه برای شماست. این ست چمدان دلسی از یک چمدان بزرگ،‌ متوسط و کوچک تشکیل شده است و برای حمل بارهای سبک تا سنگین مناسب است. 

چمدان پارچه‌ای کازکو؛ یک چمدان کوچک و کاربردی

حال که با قوانین چمدان کابین آشنا شده‌اید، قصد داریم یکی از پرطرفدارترین چمدان‌های کابین را معرفی کنیم. چمدان پارچه‌ای کازکو با 2.5 کیلوگرم وزن، بهترین گزینه به‌عنوان چمدان کابین است. از سایر ویژگی‌های این چمدان می‌توان به بی‌صدا بودن چرخ‌ها هنگام کشیده شدن روی زمین اشاره کرد. مجموع ابعاد این چمدان به 115 سانتی‌متر می‌رسد که مورد‌قبول کلیه لاین‌های هوایی است.

قفل‌های این چمدان از جدیدترین نوع هستند و افراد عادی توان باز کردن این قفل را ندارند و امنیت لوازم شما تضمین است. و 3 سال گارانتی بین المللی دارد. 

چمدان کابین دلسی مدل لاگوس؛ همراه با قفل TSA

چمدان کابین دلسی مدل لاگوس، با ابعاد استاندارد 115 سانتی متر طراحی شده و 2.8 کیلوگرم وزن دارد. این چمدان 4 چرخ دوبل است و کلیه چرخ‌های آن 360 درجه هستند که به حمل و نقل راحت‌تر کمک شایانی می‌کند. البته مهم‌ترین ویژگی‌ این چمدان، برخورداری از بدنه‌ای پلیمری و سخت است. به‌نوعی که اگر چمدان دیگری روی چمدان شما قرار گیرد، هیچ آسیبی به لوازم شما وارد نخواهد شد!

زیپ‌های استفاده شده برای چمدان لاگوس، با هر چمدان دیگری فرق دارد؛ زیرا اختصاصا برای برند دلسی است. این زیپ‌ها بسیار بادوام هستند و طی تست‌های انجام شده، مقاومت آن‌ها بیشتر از زیپ‌های معمولی است. جنس بدنه، کیفیت زیپ‌ها و قفل TSA، باعث شده است تا این چمدان به یک جعبه ضد‌نفوذ تبدیل شود. 

راهنمای خرید چمدان کابین

برای خرید چمدان کابین، حتما قوانین خطوط هوایی را بررسی کنید

یکی از مهم‌ترین نکات برای استفاده یا خرید چمدان کابین، بررسی قوانین خط هوایی مورد‌نظر است. به‌صورت‌کلی، اگر ابعاد کلی چمدان بیش از 115 سانتی‌متر نباشد، مشکلی برای استفاده از چمدان کابین نیست. البته باید در نظر داشته باشید که وزن چمدان کابین نیز نباید بیشتر از 5 کیلوگرم باشد. با در نظر گرفتن این نکات و بررسی قوانین لاین هوایی، می‌‌توانید به‌راحتی برای سفر خود از چمدان کابین استفاده کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود