زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مدل بینی عروسکی

مدل بینی عروسکی

مدل بینی عروسکی

افراد متقاضی عمل بینی بر اساس سلیقه خود مدل‌های مختلفی برای بینی می‌پسندند و از جراح خود می‌خواهند که آن مدل را حین عمل بینی برای آن‌ها پیاده سازی کند. مدل‌های مختلف بینی شامل بینی طبیعی، عروسکی یا فانتزی و نیمه فانتزی است. مسئله‌ای که وجود دارد این است که هر مدل بینی برای هر شخصی قابل اجرا نیست و بستگی به جنس و نوع اولیه بینی آن شخص دارد.

ساختارهای مختلف بینی متقاضی باید این امکان را به جراح بدهد که مدل درخواستی را اجرا کند، در غیر این صورت خواسته آن‌ها قابل انجام نیست. در این مقاله در خصوص عمل بینی عروسکی و موارد مرتبط با آن صحبت شده است.

بینی عروسکی به چه بینی گفته می‌شود؟

بینی عروسکی یا فانتزی به بینی گفته می‌شود که به میزان بیشتری نسبت به بینی طبیعی کوچک شود. همچنین در این مدل پل بینی به میزان بیشتری قوس پیدا می‌کند و زاویه نوک بینی با ابتدای لب غالبا بالای 100 درجه است که این زاویه در بینی‌های طبیعی به طور معمول بین 90 الی 100 درجه می‌باشد. گاهی افراد متقاضی بینی عروسکی از جراح خود می‌خواهند که در بالای پره بینی آن‌ها شیار ایجاد کند که این رویکرد نیز در دسته مدل بینی فانتزی بررسی می‌شود.

در این بین اصطلاح نیمه فانتزی هم شنیده می‌شود که منظور از آن بینی‌ای است که هم خصوصیات بینی طبیعی و هم خصوصیات بینی فانتزی را داشته باشد؛ به عنوان مثال قوس پل بینی زیاد باشد، اما نوک آن خیلی بالا برده نشود.

پیدایش بینی عروسکی

در گذشته زمانی که جراحان پلاستیک هنوز تجربه کافی برای عمل بینی نداشتند و از تکنیک‌های قدیمی برای این جراحی استفاده می‌کردند، ساختارهای بینی به جای این که اصلاح شود، حذف می‌شد و بینی ظاهری عروسکی شکل پیدا می‌کرد. با توجه به این که در گذشته تنها افراد ثروتمند جامعه می‌توانستند عمل بینی انجام دهند، مدل بینی عروسکی به عنوان نشانه‌ای از تمکن مالی در نظر گرفته می‌شد.

امروزه عمل بینی در بین اقشار مختلف جامعه انجام می‌شود و تنها مختص به جامعه ثروتمندان نیست. علاوه بر آن با توجه به پیشرفت تکنیک‌های جراحی، به منظور زیبایی بینی ساختارهای بینی حذف نشده و به جای آن تقویت و اصلاح می‌شود. با این حال عده‌ای از افراد همچنان به دلیل ذهنیتی که از گذشته دارند از جراح خود تقاضا می‌کنند که بینی آن‌ها را به شکل عروسکی در بیاورد. غالبا خانم‌ها سهم بیشتری از این افراد را به خود اختصاص می‌دهند.

معایب بینی عروسکی

با توجه به این که مدل‌های فانتزی و عروسکی دوره‌ای هستند، بعد از مدتی محبوبیت خود را از دست می‌دهند، اما مدل‌های طبیعی همیشه جذابیت خود را حفظ می‌کنند. علاوه بر آن در مدل بینی عروسکی بسیاری از ساختارهای بینی حذف می‌شود و در صورتی که جراحی با موفقیت انجام نشود، امکان عمل دوباره بینی یا عمل ترمیمی دیگر وجود ندارد.

از دیگر معایب بینی عروسکی این است که با توجه به این که در این نوع بینی بیش از اندازه کوچک می‌شود، ممکن است فرایند تنفسی فرد مختل شده و مشکلات تنفسی ایجاد شود. به این منظور از جراح خود بخواهید که سلامت تنفسی شما را در حین جراحی در اولویت قرار دهد و تا جایی که به بینی شما آسیبی وارد نشود، تغییرات مد نظر شما را اعمال کند.

عمل بینی عروسکی

انواع مختلف بینی و امکان پیاده‌سازی بینی عروسکی

افراد مختلف بینی‌های متفاوتی دارند که می‌تواند شامل بینی استخوانی، گوشتی و نمیه گوشتی باشد. تشخیص این که بینی فرد از چه نوعی است معمولا اندکی مشکل است و تنها توسط معاینه بالینی پزشک به صورت دقیق مشخص می‌شود. با این حال هر کدام از این نوع بینی‌ها خصوصیات خاصی دارد که به تشخیص آن کمک می‌کند.

بینی استخوانی به بینی گفته می‌شود که بافت پوست نازکی دارد اما ساختار غضروفی آن قوی است که اغلب این ساختار به صورت برآمدگی و قوز نمود پیدا می‌کند. از طرف دیگر بینی گوشتی به بینی گفته می‌شود که بافت پوست ضخیمی دارد و ساختار غضروفی آن ضعیف است. اغلب به دلیل ضعیف بودن بافت غضروفی، بینی تحمل وزن ساختارهای خود را نداشته و دچار افتادگی می‌شود. به صورت معمول در این حالت قوز کاذب ایجاد می‌شود که برای اصلاح آن نیاز به تقویت نوک بینی می‌باشد.

بینی نیمه گوشتی نیز به بینی گفته می‌شود که بافت پوست ضخیم دارد و بر خلاف بینی گوشتی بافت غضروفی آن نیز قوی و محکم است.

اکثر جراحان، عمل بینی را به روش باز انجام می‌دهند. در روش باز برش کوچکی در ناحیه کلوملا ایجاد شده و پوست بینی بالا برده می‌شود. این موضوع به جراح این امکان را می‌دهد که تمامی ساختارهای زیر پوست را مشاهده کند و تغییرات مورد نظر خود را به راحتی اعمال کند.

در آخر بعد از انجام تغییرات لازم، پوست بر ساختار جدید بینی کشیده می‌شود. در این حالت اگر بافت پوست نازک باشد راحت‌تر بر ساختار جدید می‌نشیند. بنابراین بینی استخوانی به دلیل داشتن بافت پوست نازک برای عمل بینی مناسب‌تر است و تغییرات بیشتری بر آن می‌توان اعمال کرد.

لازم به ذکر است که پوست خیلی نازک نیز آسیب پذیر است و احتمال زخم شدن آن بیشتر می‌باشد. گاهی اوقات ضخیم بودن بافت پوست به دلیل ازدیاد بافت چربی است که در این حالت با تغییر رژیم غذایی، مصرف قرص و یا تزریق کورتون حجم بافت چربی کاهش یافته و پوست نازک‌تر می‌شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده مدل بینی عروسکی غالبا برای بینی‌های استخوانی قابل اجرا است زیرا برای پیاده سازی این مدل نیاز است که تغییرات بیشتری بر بینی اعمال شود.

عمل بینی

دکتر خوب برای عمل بینی فانتزی

با توجه به این که برای درآوردن بینی عروسکی نیاز است که تغییرات زیادی بر بینی اعمال شود و احتمال این وجود دارد که در عملکرد تنفسی فرد اختلال ایجاد شود، لازم است که این عمل توسط یک جراح خبره انجام شود.

ویژگی‌های دکتر خوب برای عمل بینی عروسکی شامل:

  • داشتن تحصیلات ممتاز و تجربه کافی در زمینه عمل بینی
  • داشتن نمونه کارهای موفق
  • در اولویت قرار دادن سلامت راه تنفسی
  • استفاده از تکنیک‌های جدید نظیر اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی

به منظور پیدا کردن یک دکتر خوب برای عمل بینی، شما می‌توانید در بین آشنایان و دوستان خود پرس و جو کنید و یا در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت با جراحان مختلف آشنا شوید. اکثر جراحان نمونه کارهای خود را در صفحاتشان به اشتراک می‌گذارند؛ شما با مشاهده آن‌ها می‌توانید دید خوبی نسبت به توانایی‌های پزشک مربوطه به دست آورید.

در مرحله بعد شما می‌توانید به مطب پزشکان انتخابی بروید و با آن‌ها جلسه مشاوره داشته باشید. در زمان انتظار در مطب پزشک می‌توانید با بیمارانی که نزد پزشک مورد نظر عمل بینی انجام داده‌اند صحبت کنید و از آن‌ها در خصوص روند جراحی و مشکلات احتمالی پرس و جو کنید.

در صورتی که تمایل داشته باشید نتیجه عمل خود را به صورت سه بعدی مشاهده کنید، به مجموعه طراح طب مراجعه کرده و عکس‌برداری سه بعدی انجام دهید. با انجام این کار شما می‌توانید در حین مشاوره با پزشک نیازها و خواسته‌های خود را به راحتی به پزشکتان منتقل کنید و جراح نیز تغییرات قابل اعمال را بر طراحی شما انجام دهد تا شما بر اساس طراحی نهایی تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

عمل بینی فانتزی

در مرحله بعد بر اساس طراحی انجام شده، قالب‌های کنترلی مختص شما ساخته می‌شود تا در حین عمل، پزشک از آن‌ها برای سنجش درستی تغییرات اعمال شده استفاده و صحبت‌های جلسه مشاوره را به طور کامل پیاده سازی کند. لازم به ذکر است که با استفاده از این تکنولوژی عمل بینی تنها زمانی تمام می‌شود که قالب‌های مربوطه به طور کامل بر بینی شما تطبیق پیدا کند.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود