زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

نقش روغن خوب در آشپزی!!

نقش روغن خوب در آشپزی!!

نقش روغن خوب در آشپزی!!

آشپزی هنر ترکیب مزه‌هاست. آشپز خوب باید مزه‎ مواد غذایی را به خوبی بشناسد و بتواند با ترکیب درست آن‌‌ها یک هارمونی خوشمزه بسازد. سرآشپزهای حرفه‌ای همیشه از مواد اولیه درجه یک استفاده می‌کنند و اعتبار اثر هنری را به خطر نمی‌اندازند. در این میان، روغن به عنوان پای ثابت آشپزی تأثیر زیادی بر طعم غذا دارد. روغن باعث می‌شود که غذاها نرم و لذیذ شوند، به غذای شما عطر و طعم می‌دهد و از چسبیدن غذاها به هم جلوگیری می‌کند.

روغن آفتابگردان

اما روغن مناسب پخت ‌و پز کدام است؟

روغن آفتابگردان خالص که توسط متخصصان این حوزه با پیشرفته‌ترین روش‌ها تصفیه شده و مقاومت حرارتی مناسبی برای پخت و پز در حرارت بالا دارد، بدون عطر و مزه‌ی اضافه بوده و  طعم اصلی و واقعی غذا را حفظ می‌کند. از این رو، روغن آفتابگردان لادن بهترین انتخاب برای پخت و پز است. این روغن علاوه بر حفظ طعم اصلی غذا، حاوی ویتامین‌های D و E و امگا 6 و امگا 9 است که نقش مهمی در سلامت بدن ایفا می‌کنند. همه این ویژگی‌ها روغن آفتابگردان لادن را به یک انتخاب بی‌نظیر برای آشپز‌ی تبدیل کرده است. انتخابی که سلامت و خوشمزگی را در کنار هم به شما هدیه می‌دهد.

منبع: ویرلن

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود