زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

8 عامل تاثیرگذار بر هزینه و قیمت ایمپلنت دندان

8 عامل تاثیرگذار بر هزینه و قیمت ایمپلنت دندان

8 عامل تاثیرگذار بر هزینه و قیمت ایمپلنت دندان

غالباً افرادی که به دنبال کاشت دندان با روش ایمپلنت هستند، می خواهند بدانند که این روش چقدر هزینه خواهد داشت. هنگامی که پیش از انتخاب کلینیک کاشت ایمپلنت  تحقیقات خود را انجام می دهید، ممکن است تعجب کنید که چرا هر کلینیکی یک قیمت به شما میگوید و تقریبا همه آن ها یک محدوده قیمت ایمپلنت دندان را به شما پیشنهاد میدهند. در این مقاله قصد داریم درباره هزینه ایمپلنت دندان و عوامل تاثیر گذار بر روی این هزینه مطالبی به شما ارائه دهیم. تمام اطلاعات موجود در این مقاله معتبر بوده و از بهترین کلنییک دندانپزشکی جنت آباد پرس و جو شده است.

اهمیت جایگزین دندان در اطلاح طرح لبخند

لبخند یکی از مهمترین دارایی های ما است که شاید اولین صحنه ای که دیگران در برخورد با شما میبینند لبخندتان است. خیلی از افراد با دیدن لبخند شما، کما بیش شما را قضاوت کرده و درباره وضعیت زندگی، روحیات و سطح سلامتیتان فکر میکنند. بنابراین طرح لبخند بسیار مهم است. یکی از فرآیندهای انجام شده در اصلاح طرح لبخند کاشت ایمپلنت دندانی در صورت عدم وجود یک یا چند دندان است. کاشت ایمپلنت دندان در کنار سایر روش های اصلاح طرح لبخند مانند نصب ونیر دندان (لمینت دندان، ونیر کامپوزیت، کامپوزیت دندان و ...) همگی باعث بهبود لبخند و زیبایی بیشتر شما میشود.

8 عامل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت ایمپلنت دندان

1. نوع ایمپلنت (فوری یا تاخیری)

ایمپلنت ها یا به روش فوری کاشته میشوند یا به روش تاخیری و طی دست کم دو مرحله. در روش اول چنانچه تمام ویژگی های لازم را داشته باشید میتوانید در یک مرحله اقدام به کاشت دندان جدید کنید و چنانچه نیاز به پیوند استخوان باشید و یا مشکلاتی سد راهتان باشد به صورت تاخیری و در چند مرحله برایتان ایمپلنت کاشته میشود. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا شما صاحب یک جایگزین خوب دندانی از جنس ایمپلنت شوید. هزینه هر دو نوع ایمپلنت متفاوت است اما هزینه ایمپلنت تاخیری نسبتا بیشتر است زیر مقدمات و آمادگی های زیادی نیاز دارد.

هزینه ایمپلنت دندان

2. تعداد ایمپلنت ها

هرچه شما به تعداد بیشتری ایمپلنت نیاز داشته باشید به طبع قیمت و هزینه ایمپلنت دندان نیز برای شما بیشتر خواهد بود. برخی از بیماران تنها نیاز به کاشت یک ایمپلنت دارند این درحالی است که برخی دیگر ممکن است بخواهند دندان های یک فک را کاملا با ایمپلنت جایگزین کنند. قیمت ایمپلنت دندان برای هر  دو فک نسبتا بالا خواهد بود.

3. مواد بکار رفته در ساخت ایمپلنت ها

ایمپلنت های دندان باید از مواد سازگار با بدن ساخته شود تا بدون ایجاد یک واکنش آلرژیک یا رد شدن توسط بدن، با فک جوش خورده و یکپارچه شوند. بهترین ماده برای ساخت ایمپلنت های دندانی الیاژ تیتانیوم است. برخی از جراحان دندانپزشکی استفاده از زیرکونیوم را به عنوان یک جایگزین برای تیتانیوم شروع کرده اند زیرا سفید بودن آن باعث می شود تا با دندانهای طبیعی نزدیک باشند. از این حیث کاشتن ایمپلنت های دندان زیرکونیومی همان سفیدی و طرحی لبخندی را به شما میدهد که ونیر دندان هایی مانند لمینت دندان و ونیر کامپوزیت و .... میدهند.

4. اسکن دهان و دندان

قبل از قرار دادن ایمپلنت، جراح دندانپزشک شما نیاز به گرفتن تصاویر با کمک اشعه ایکس و اسکن ویژه دهان و دندان دارد. سی تی اسکن دهان و دندان جراح را قادر می سازد تا ببیند که آیا شما به اندازه کافی استخوان فک در محل کاشت دارید یا خیر. گرفتن این اسکن ها  همچنین به جراح کمک میکند تا همه چیز را پیش بینی کرده و از بروز عوارض جلوگیری کند. اسکن ها هرچند که هزینه زیادی ندارند اما یکی از عوامل تاثیرگذار روی قیمت ایمپلنت دندان است.

5. نحوه انجام عمل (تکنیک عمل جراحی)

روشهای دقیق قرار دادن کاشت از فناوری رایانه ای پیشرفته استفاده می کند. قرارگیری استاتیک ایمپلنت دندان نیاز به گرفتن اسکن های متعدد از دهان شما دارد تا راهنمایی هایی برای جراحی ایجاد شود. قرارگیری پویا و دینامیک نیز از مانیتورهای رایانه ای و نرم افزاری برای هدایت دست جراح در طی مراحل جابجایی استفاده می کند. هر  کدام از این روشها به نوعی روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیر میگذارد.

کلینیک کاشت ایمپلنت دندان

6. کلینیک دندانپزشکی کاشت ایمپلنت دندان

شاید یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت ایمپلنت دندان مرکز دندانپزشکی باشد که در آن عمل جراحی انجام میدهید. هزینه ایمپلنت دندان در شهرهای مختلف و حتی در بخش های مختلف یک شهر هم متفاوت است. برای مثال هزینه ایمپلنت دندان در تهران در یک بازه و محدوده قرار دارد و شاید برخی مناطق چند میلیون کمتر یا بیشتر از حد نرمال دریافت کنند. با این حال برخی از کشورها هستند که  هزینه ها در آن ها بسیار کم است به همین جهت برخی افراد دوست دارند به صورت مدیکال توریسم اقدام به ایمپلنت گذاری کنند. برای کسانی که در خارج از ایران هستند سفر به ابران و کاشت ایمپلنت میتوانید بسیار کم هزینه باشد.

7. تخصص و آموزش جراح دندانپزشکی

هرچه جراح دندانپزشک مجرب و باتجربه تر باشد، نیاز به پرداخت و صرف هزینه بیشتری برای جراحی ایمپلنت دندان خواهید بود. جراحان برتر ایمپلنت دندان با تجربه و مهارت خود و در نهایت آرامش برای شما کاشت ایمپلنت را انجام میدهند بنابراین قیمت ایمپلنت دندان آن ها باید کمی بالاتر از سایر جراحان باشد.

8. پیوند استخوان

اگر استخوان فک شما برای حمایت ایمپلنت دندان بسیار ضعیف یا ناکافی باشد، ممکن است لازم باشد قبل از عمل کاشت، پیوند استخوان کنید. پیوند استخوان نیاز به یک عمل جراحی اضافی دارد که طی آن استخوان از یک بخش دیگر بدن و یا از شخص دیگری روی موضع عمل پیوند داده میشود تا به اتصال کال ایمپلنت به استخوان فک کمک کند. هزینه این عمل مستقیما روی هزینه و قیمت ایمپلننت دندان شما تاثیر خواهد گذاشت.

اجازه ندهید قیمت ایمپلنت دندان زیاد مانع کاشت دندان شما شوند

برخی از عواملی که در بالا ذکر شد، بخشی ضروری از کاشت دندان با انواع ایمپلنت است. شاید برخی فاکتورها و عوامل دیگر هم وجود داشته باشد که  در نهایت بیشتر آن ها اهمیت ندارند و مهمترین آن ها همین چند فاکتور و عامل مورد بررسی در این مقاله بود. در نهایت با وجود اینکه هزینه کاشت ایمپلنت دندان بالا است اما اجازه ندهید که این قیمت ها و هزینه ها شما را از داشتن یک طرح لبخند خوب بازدارند. کاشت ایمپلنت دندان یک سرمایه گذاری بزرگ برای سلامتی دهان و دندان است و مساله کم اهمیتی نیست. صرف این هزینه ها شما را از پرداخت هزینه های مشابه در هنگام بروز مشکل بازمیدارد.

کجا ایمپلنت دندان با کیفیت و ارزان بکاریم؟

اگر در تهران زندگی میکند، حتما به تاج دنتال، کلینیک دندانپزشکی در جنت آباد، سر بزنید. در این مرکز تعدادی از متخصصان و جراحان خوب دهان و دندان وجود دارند که علاوه بر تجربه بالا از امکانات و تجهیزات روز دنیای جراحی ایمپلنت برخوردارند. اگر واقعا قصد کاشت ایمپلنت دارید و میخواهید قیمت ایمپلنت دندان با شما منصفانه و ارزان حساب شود حتما برای یکبار هم که شده به این مرکز مراجعه کنید و  نتایج عمل هزاران مراجع به این مرکز را از نزدیک ببینید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود