زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

یادگیری زبان اوکراینی

یادگیری زبان اوکراینی

یادگیری زبان اوکراینی

زبان اوکراینی یک زبان هند و اروپایی شناخته می شود که زیر شاخه ای از گروه زبان های اسلاوی به حساب می آید. اوکراینی زبان رسمی کشور اوکراین بوده و این زبان در حدود 40 میلیون سخنور دارد.

یکی از نکات بسیار جالب و جذاب زبان اوکراینی این است که این زبان در طول تاریخ چندین دوره ممنوع شده اما مردم کشور اوکراین با نگهداری این زبان و استفاده از آن در ترانه های فولکلور، شعرها و قصه هایشان، توانستند زبان اوکراینی را همچنان زنده نگه دارند.

در حال حاضر این زبان در کشورهای اوکراین، جمهوری خودمختار کریمه، ترانسنیستریا و مولداوی به عنوان زبان رسمی شناخته می شود و کشورهایی همچون بلاروس، بوسنی و هرزگوین، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، لهستان، مولداوی، رومانی، صربستان، اسلواکی این زبان را به عنوان زبان اقلیت به حساب آوردند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با زبان اوکراینی آشنا کرده و در رابطه با ویژگی ها و اهمیت این زبان توضیحاتی را ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

ویژگی های زبان اوکراینی

اگر قصد یادگیری آموزش زبان اوکراینی را دارید، لازم است تا در رابطه با ویژگی های این زبان بیشتر بدانید تا بتوانید دوره های آموزشی خود را به نحو احسن طی کرده و به این زبان مسلط شوید.

در وهله اول اگر بخواهیم در رابطه با ویژگی های زبان اوکراینی صحبت کنیم، باید گفت این زبان در کنار روسی و بلغاری به عنوان یک زبان اصیل شناخته می شود. 

با توجه به مراودات فرهنگی مختلف بین اوکراین و روسیه در طول تاریخ، این زبان شباهت بسیار زیادی به روسی پیدا کرده است و افرادی که به ‌زبان روسی تسلط داشته باشند، می توانند به راحتی اوکراینی را فرا گیرند.

از نظر واژگان، در زبان اوکراینی واژه های بسیار زیادی از زبان های آلمانی و لاتین را می توانید پیدا کنید، تلفیق زبانی علاوه بر واژگان در دستور زبان اوکراینی نیز وجود دارد و از نظر گرامر زبان، اوکراینی شباهت بسیار زیادی به بلغاری و روسی دارد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که به زبان اوکراینی دارای ۳۳ حرف است و کلمات این زبان با کمک این حروف ساخته می شود.

اهمیت یادگیری زبان اوکراینی

برای آن که یک زبان جدید را فرا گیرید، باید به این نکته توجه داشته باشید که هدفتان از آموزش زبان چیست. بسیاری از افراد تنها برای سرگرم بودن به سراغ یادگیری یک زبان جدید می روند، اما افراد خاص و حرفه ای برای رسیدن به اهداف مختلف خود در زندگی و یا کسب و کار تلاش می کنند تا زبان اوکراینی را فرا گیرند.

اگر قصد دارید تا به کشور اوکراین سفر کرده و در این کشور زندگی کنید یا به تحصیل مشغول شوید، حتماً زبان اوکراینی را یاد بگیرید.  این زبان امروزه سخنوران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. شما می توانید در کشور اوکراین ۳۱ میلیون نفر را مشاهده کنید که به این زبان صحبت می کنند. 

در روسیه بیش از ۴ میلیون نفر، در قزاقستان نزدیک به یک میلیون و در ایالات متحده نزدیک به یک میلیون نفر، در مولداوی، برزیل و بلاروس نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر و در کانادا ازبکستان و لهستان نیز افراد بسیار زیادی به زبان اوکراینی صحبت می کنند و شما می توانید با یادگیری این زبان با بیش از ۴۰ میلیون نفر در سراسر جهان صحبت کنید.

کشور اکراین

یکی از بخش های جذاب کشور اکراین، اساطیر، قصه ها و ترانه های فولکلور آن است و افرادی که به فرهنگ های مختلف علاقه مند هستند، می توانند با یادگیری زبان اوکراینی به این موارد دسترسی پیدا کرده و به محصولات فرهنگی گوناگونی که به زبان اوکراینی نگاشته شده اند دسترسی داشته باشند.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های اوکراین را داشته و دوست دارید تا تحصیلات تکمیلی خود را در اوکراین ادامه دهید، لازم است تا این زبان را فرا گیرید. 

در واقع یکی از شروط مهم برای اپلای کردن به دانشگاه های کشور اوکراین، تسلط داشتن به این زبان است. به همین دلیل باید یادگیری زبان اوکراینی را در برنامه خود قرار دهید.

فرصت های شغلی با یادگیری زبان اوکراینی

‏شما می توانید با آموزش زبان اوکراینی، در داخل کشور و در خارج، فرصت های شغلی مختلفی را پیدا کنید. اگر بخواهیم نگاهی به فرصت های شغلی در داخل کشور بیندازیم، باید گفت که با یادگیری این زبان می توانید در بخش های مختلف و شرکت هایی که با کشور اوکراین در ارتباط هستند، همکاری داشته باشید.

حتی وزارت امور خارجه نیز به دنبال افرادی است که به زبان های مختلف تسلط دارند و شما با یادگیری زبان اوکراینی می توانید در شغل های مختلفی در این وزارت خانه فعالیت داشته باشید.

در خارج از مرزها نیز فرصت های شغلی بسیاری زیادی برای شما وجود دارد و شما این امکان را دارید تا بتوانید به فعالیت های مختلف در سراسر جهان مشغول شوید.

زبان اکراینی

به عنوان شرکت های بسیار زیادی هستند که با شرکت های اوکراینی در ارتباط بوده و قراردادهای مختلفی دارند و شما می توانید به عنوان مترجم در این شرکت ها فعالیت کنید.

از سوی دیگر با یادگیری زمان اوکراینی می توانید به این کشور بروید و در اوکراین با توجه به مهارت های خود به شغل های مختلف مشغول شوید و کسب درآمد کنید. 

در سال های اخیر میانگین حقوق در کشور اوکراین به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است و شرایط اقتصادی مناسب سبب شده تا این کشور محل خوبی برای افرادی باشد که به دنبال پیدا کردن شغل مناسب و کسب درآمد هستند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که حتماً تسلط کافی به زبان اوکراینی داشته باشید تا در بخش های مختلف با مشکل مواجه نشوید. شما می توانید زبان اوکراینی را در آموزشگاه های معتبر مثل مرکز زبان گات فراگرفته و به آن تسلط پیدا کنید.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی زبان اوکراینی پرداخته و بیان کردیم که با یادگیری این زبان چه فرصت های شغلی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. 

در رابطه با اهمیت یادگیری این زبان صحبت کردیم و نگاهی به ویژگی های زبان اوکراینی انداختیم. اگر قصد یادگیری یک زبان خاص و جذاب را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا به سراغ زبان اوکراینی بروید. از سوی دیگر اگر به زبان روسی مسلط هستید، می توانید با سرعت بسیار زیادی اوکراینی را نیز یاد بگیرید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود