زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

خرید ماسک در شرایط کرونایی! فقط ماسک نانو بخرید!

خرید ماسک در شرایط کرونایی! فقط ماسک نانو بخرید!

خرید ماسک در شرایط کرونایی! فقط ماسک نانو بخرید!

خرید ماسک در شرایط کرونایی و در بازار عجیب و غریب این روزها خیلی هم ساده نیست. تفاوت قیمت و کیفیت در کنار نبودن معیار مشخص برای تشخیص باکیفیت از ماسک بی‌کیفیت، کار مشتریان را حسابی دشوار کرده است.

در میان انواع ماسک، ماسک های نانو کارایی به مراتب بالاتر، اما قیمت بالاتری هم دارند. در ادامه مزایای این نوع ماسک را به شما خواهیم گفت و راهنمایی لازم جهت خرید انواع ماسک را نیز خواهیم داشت.

انواع ماسک نانو

چرا ماسک سه لایه نانو بهتر از ماسک معمولی است؟

ماسک سه لایه نانو؛ در واقع شامل 5 لایه است! این ماسک با کیفیت بسیار بالا علاوه بر سه لایه معمول در ماسک، یک لایه نانوالیاف و یک لایه پارچه اسپان باند نیز دارد که در افزایش کارایی ماسک اثر قابل‌توجهی دارد.

از دیگر مزایای این ماسک، نحوه نصب کش به صورت تمام اتوماتیک بدون دخالت دست و به صورت پرس است که در افزایش کیفیت ماسک و رعایت نکات بهداشتی اثرگذار است.

راندمان به دام‌اندازی ذرات این ماسک برای ذرات بالاتر از 2.5 میکرون به میزان 95% است؛ و این یعنی حداکثر کارایی یک ماسک! (منبع: کرومارکت)

کدام نوع ماسک را بخریم؟

بهترین ماسک های نانو که بیشترین کارایی را دارند و استفاده از آن‌ها برای مدت طولانی راحت‌تر است، دو ماسک فلت فولد و ماسک سی تایپ هستند.

این ماسک ها دارای 7 لایه هستند. دو لایه SMS در دو طرف این ماسک‌ها قرار گرفته که خود شامل دو لایه اسپان باند و یک لایه ملت بلون است. علاوه بر این، یک لایه نانو نیز داخل این لایه‌ها قرار گرفته است.

از طرفی به خاطر شکل خاص خود، به دهان نمی‎چسبند و تنفس با آن‌ها در طولانی‌مدت راحت‌تر است. علاوه بر این، شکل این دو ماسک باعث می‌شود که به خوبی بر روی صورت فیکس شوند و در نتیجه، عملکرد بهتری داشته باشند.

نکته مهم این است که با توجه به وجود نداشتن سوپاپ در ماسک های فلت فولد و سی تایپ، این ماسک ها در زمان شیوع کرونا گزینه بسیار مناسبی هستند. احتمالاً می‌دانید که ماسک های سوپاپ برای افرادی که ناقل یا بیمار هستند مناسب نیست، چرا که احتمالا انتقال بیماری از طریق سوپاپ وجود دارد.

برای خرید این ماسک ها به لینک‌های زیر می‌توانید مراجعه کنید:

https://coromarket.ir/product-category/respirator-mask/

اما خیلی از مردم به دلایلی مانند قیمت خرید ماسک و یا شکل ظاهری، ترجیح می‌دهند از ماسک‌های سه لایه استفاده کنند. همان‌طور که اشاره شد این ماسک‌ها در واقع پنج لایه دارند.

بهترین ماسک سه لایه موجود در بازار را می‌توانید از طریق سایت زیر خریداری کنید.

https://coromarket.ir/shop/triple-layer-mask/

نکات مهم خرید ماسک

حالا می‌توان سؤال کرد برای حفاظت بیشتر از خود و عزیزان و اطرافیانمان چه مواردی را در تهیه ماسک رعایت کنیم؟

در موقع خرید به موارد زیر دقت کنید:

  • از تولیدکننده‎ها و مراکز معتبر ماسک خریداری کنید. از خرید ماسک‌هایی بی‌نام و نشان که در بسته‌بندی دستگاهی آن مشخصات تولیدکننده روی آن‎ها موجود نیست، تا حد امکان خودداری کنید.
  • بر روی بسته‌بندی ماسک به علائم مراکز تأییدکننده توجه کنید؛ مانند علامت سیب سبز که متعلق به معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت است. پروانه ساخت، مجوز تولید و ذکر تاریخ تولید و انقضا می‎تواند شما را از اعتبار تولیدکننده مطمئن کند.
  • شرکت تولیدکننده و برند محصولاتش را در اینترنت سرچ کنید و ببینید آیا وجود خارجی دارد یا خیر؟
  • سعی کنید ماسک‎های تمام پرس و صنعتی تهیه کنید، چرا که معمولاً متعلق به شرکت‎های بزرگ هستند و تحت نظارت وزارت بهداشت تولید می‎شوند. ماسک‎های غیرصنعتی اگر بعد از تولید استریل نشوند، می‎توانند خود منبع آلودگی باشند.

بنابراین، در موقع خرید ماسک سه لایه سعی کنید از تولیدکننده‌های معتبر ماسک خریداری کنید. همچنین توجه کنید که ماسک دارای استانداردها و مجوزهای لازم باشد. علاوه بر این، تا حد امکان ماسک را از تولیدکننده صنعتی خریداری کنید و از خرید ماسک از تولیدکننده‌های غیرصنعتی و خانگی خودداری کنید. (منبع: مجله سلامت)

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود