زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بیشترین علت خرابی درب های اتوماتیک شیشه ای چیست؟

بیشترین علت خرابی درب های اتوماتیک شیشه ای چیست؟

بیشترین علت خرابی درب های اتوماتیک شیشه ای چیست؟

در این بخش قصد داریم در مورد دلایل خرابی درب اتوماتیک شیشه ای صحبت کنیم. درب های اتوماتیک شیشه ای در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد استفاده می شود.

این درب ها هم ممکن است پس از مدتی دچار خرابی شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. در مرحله اول باید بررسی کنید آیا سوئیچ درب روشن است یا خیر و اینکه بر روی دکمه اتوماتیک تنظیم شده باشد. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است باعث کار نکردن درب اتوماتیک شود باتری ریموت است. در مرحله بعد باید بررسی کنید که در مسیر درب  اتوماتیک وسیله ای قرار نداشته باشد. ممکن است علت خرابی درب های اتوماتیک شیشه ای روشن نبودن سنسورهای درب نیز باشد.

بررسی فاصله درب های اتوماتیک تا زمین

 به طور کلی درب اتوماتیک به دلایل مختلفی دچار مشکل میشود. یکی از این مشکلات تراز نبودن درب می باشد. بهتر است در هنگام نصب و خرید درب اتوماتیک شیشه ای از افراد متخصص کمک بگیرید تا فاصله ی درب با زمین به درستی تعیین شود. اگر فاصله درب اتوماتیک تا زمین کم باشد ممکن است درب دچار اصطکاک شود و این مشکل به موتور درب  فشار وارد کند. از دیگر مسائلی که ممکن است باعث بروز مشکل در درب اتوماتیک شود شل شدن تسمه های درب می باشد. این مشکل به راحتی با سفت کردن و در جای خود قرار دادن تسمه ها برطرف میشود. تسمه های  درب  اتوماتیک در موارد کمی احتیاج به تعویض دارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی نصب یا خرید درب اتوماتیک اینجا کلیک کنید.

بروز مشکل در موتور درب اتوماتیک

از دیگر مشکلاتی که ممکن است باعث خرابی درب اتوماتیک شود کارکرد غیر صحیح موتور می باشد. یکی از راه های اولیه برای حل این مشکل ریست کردن دستگاه راه و راه اندازی مجدد آن است. اگر با این کار مشکل درب اتوماتیک برطرف نشد احتمالاً انکودر درب خراب شده که باید تعمیر یا تعویض گردد. در هنگام راه اندازی اولیه درب نیاز است تنظیماتی  بر روی درب انجام شود. اگر این تنظیمات به طور صحیح صورت نگیرد پس از مدتی درب دچار خرابی میشود. در صورتی که مشکل از تنظیمات درب باشد به راحتی می توان آن را ریست نمود و دوباره تنظیمات را انجام داد.

مشکلات مربوط به ریموت درب اتوماتیک

گاهی اوقات مشکل درب اتوماتیک با عوض کردن باتری ریموت حل میشود. ابتدا باید ال ای دی روی ریموت بررسی شده و اگر با زدن دکمه ی روی ریموت ال ای دی روشن نمی شود باتری تعویض گردد. در حالت دیگر ریموت مشکلی ندارد اما اپراتور عکس العملی نشان نمی دهد. در این مورد ممکن است رسیور خراب شده باشد و یا ارتباط آن با مرکز کنترل قطع باشد. بهتر است در این موارد از افراد آشنا به تعمیر درب های اتوماتیک کمک بگیرید.

روش خلاص کردن درب اتوماتیک

اگر درب اتوماتیک شما دچار مشکل شده است و می خواهید به صورت موقت آن را با دست باز و بسته نمایید باید از خلاص کردن درب شیشه ای اتوماتیک استفاده کنید. قطع برق ورودی می تواند یکی از روش های خلاص کردن موتور درب های اتوماتیک باشد. روش دیگر استفاده از کلید کنترل می باشد که می‌توان آن را در حالت دستی قرار داد. بدین شکل موتور از مدار خارج شده و میتوانید با کمک دست، لت های درب را حرکت دهید.  

مشکل بسته نشدن درب شیشه ای اتوماتیک

مشکل بسته نشدن درب شیشه ای اتوماتیک

از جمله مشکلاتی که ممکن است در درب اتوماتیک به وجود آید این است که درب های اتوماتیک کشویی به طور مداوم باز باشند و بسته نشوند. در این حالت باید بررسی نمایید جسم خارجی بر روی فتوسل قرار نگرفته باشد. در صورت بروز این مشکل، با برداشتن جسم خارجی مورد برطرف میشود. در مرحله بعد باید کلید خارج از کادر درب اتوماتیک را بررسی نمایید. این کلید باید به درستی تنظیم شده باشد. همچنین عملکرد سنسور ها و اشعه مادون قرمز باید در این حالت مورد توجه قرار گیرد.

باز و بسته شدن خود به خود درب اتوماتیک

از علل باز و بسته شدن خود به خودی درب اتوماتیک می توان به تابش مستقیم نور خورشید به رادار درب اشاره نمود. این بخش از درب از تکنولوژی اینفرارد برای باز و بسته کردن درب استفاده می کند که اگر در معرض نور خورشید قرار داشته باشد میتواند باعث باز و بسته شدن مداوم درب شود. نزدیک بودن این منبع به لامپهای مهتابی نیز ممکن است باعث باز و بسته شدن درب شود. در دیگر موارد ممکن است خرابی سنسور رادار باعث بروز این مشکل شود. همچنین وجود اتصال کوتاه در سیم کشی ها از علل خرابی درب های اتوماتیک است.

علت باز نشدن درب اتوماتیک

اگر درب اتوماتیک شما مثل روز اول کار نمی کند و به درستی باز نمی شود ممکن است مشکل در واحد درایو درب باشد. خطا در نرم افزار سنسور درب نیز می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود. گاهی اوقات جسمی فیزیکی مانع از حرکت لت های درب می گردد. همچنین اگر درب اتوماتیک شما در هنگام باز و بسته شدن صدای گوش خراشی دارد باید مکانیسم آن از نظر فرسودگی بررسی گردد. در همه این موارد بهتر است با کارشناسان خبره در این زمینه تماس گرفته و مشکل درب خود را به درستی توضیح دهید تا افراد بتوانند راه حل مناسب را به شما پیشنهاد دهند.

راه های نگهداری صحیح از درب های اتوماتیک

مشکلات درب اتوماتیک

برای جلوگیری از بروز مشکل در درب اتوماتیک بهتر است راهکارهایی که جهت حفظ و نگهداری از درب های اتوماتیک شیشه ای وجود دارد را به درستی انجام دهید. تمیز کردن چشمی های درب های اتوماتیک، روغن کاری درب و تعویض غلطک ها می توانند در به تاخیر انداختن خرابی درب شیشه ای موثر باشند. بهتر است هر چند وقت یکبار عملکرد دستگاه را از نظر ایجاد صدا در هنگام باز و بسته شدن بررسی نمایید تا قبل از بروز مشکل جدی بتوانید آن را پیش بینی کنید

ایمن پاد سپهر

شرکت ایمن پاد سپهر، یکی از شرکت های پیشگام در تولید انواع درب اتوماتیک، لوازم جانبی آن و خدمات تعمیراتی در این حوزه است. کادر متخصص این شرکت با حضور در دوره های تخصصی در کشور سوئیس آماده هرگونه مشاوره، تعمیر و عیب یابی درب اتوماتیک شما هستند. ایمن پاد سپهر گزینه ایده آلی برای همه مسائل مربوط به مشاوره خرید، عیب یابی و تعمیر درب اتوماتیک است. شما می توانید با مراجعه به سایت ایمن پاد سپهر به آدرس https://imenpadsepehr.com/ برای خرید انواع درب اتوماتیک، از دانش و تجربه کارشناسان حرفه ای آنها بهره ببرید. محصولات ارائه شده توسط این شرکت، تا 10 سال پشتیبانی پس از فروش دارند و کارشناسان بطور شبانه روزی پاسخگوی نیازها و درخواست های مشتریان هستند. 

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود