زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تعرفه ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟

تعرفه ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟

تعرفه ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟

هزینه دندانپزشکی، ایمپلنت، عصب کشی و کامپوزیت دندان از جمله مسائل مهمی است که برای انجام دادن تمامی این امور باید به آن توجه شود، خصوصا با توجه به اینکه میزان تورم موجود در جامعه زیاد است و قیمت ها دائما در حال تغییر هستند.

هزینه دندانپزشکی در سال 1400

امور مربوط به شاخه دندانپزشکی، بخش های مختلفی را در بر می گیرد که هر کدام از این بخش ها دارای ویژگی ها و امور مربوط به خود هستند که به صورت جداگانه و بر اساس نیاز افراد برای آنها انجام می شود.

در رابطه با امور و خدمات درمانی مختلفی که در حوزه دندانپزشکی انجام می شوند، می توان به مواردی از قبیل: ارتودنسی، کشیدن دندان، پر کردن دندان و ترمیم آن، جراحی دندان و لثه، عصب کشی، جرم گیری دندان، ترمیم طرح لبخند و ... اشاره کرد.

در نتیجه با توجه به گستردگی خدماتی که در زمینه دندانپزشکی انجام می شوند، نمی توان هزینه دندانپزشکی در سال 1400 را شرح داد، زیرا گستردگی خدمات درمانی در این حوزه باعث می شود تا عوامل مختلفی بر روی میزان هزینه مورد نیاز تاثیر گذار باشند و از این رو هر کدام از امور مورد نظر بر اساس عوامل مختلفی دارای هزینه متفاوتی هستند.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه دندانپزشکی

از جمله عواملی که بر روی هزینه دندانپزشکی تاثیر گذار هستند، می توان به موارد ذکر شده در قسمت زیر اشاره کرد:

 • نوع شیوه درمانی که برای بیمار انتخاب می شود، به عنوان مثال: استفاده از ترمیم روش های ترمیم دندان برای او و یا کشیدن دندان و ... که این عامل مهم ترین و تاثیر گذار ترین مساله بر روی هزینه دندانپزشکی است و برای اطلاع یافتن از میزان هزینه مورد نیاز برای دندانپزشکی باید حتما این قسمت مشخص شود که برای اطلاع یافتن از این موضوع می توان یک جلسه به دندانپزشک مراجعه کرد و با بررسی وضعیت دندان ها از میزان هزینه مورد نیاز برای امور دندانپزشکی آگاه شد.
 • کلینیک درمانی مورد نظر، محلی که کلینیک در آن واقع شده است و دولتی و یا خصوصی بودن آن
 • میزان مهارت و تخصص دندانپزشک
 • دارا بودن بیمه های درمانی که خدمات دندانپزشکی را تحت پوشش قرار دهد و اینکه خدمات درمانی مورد نظر از جمله خدمات دندانپزشکی باشد که توسط بیمه ها پوشش داده شود و یا خیر.

 به عنوان مثال: برخی از بیمه های درمانی امور کشیدن دندان و پر کردن آن را تحت پوشش قرار می دهند ولی اموری که مربوط به زیبایی می شود، مانند لمینت و کامپوزیت را تحت پوشش قرار نمی دهند و هزینه های مربوط به آنها را پرداخت نمی کنند.

 • نوع بیمه درمانی اعم از تکمیلی و یا تامین اجتماعی و همچنین شرکت بیمه ای که شخص توسط آن بیمه شده است.
 • و...

پس باید آگاه باشید که زمانی می توان هزینه دندانپزشکی را تعیین کرد که تمامی این عوامل مورد بررسی قرار گرفته باشند.

هزینه ایمپلنت دندان

یکی از اموری که در زمینه دندانپزشکی برای افراد انجام می شود و امروزه در میان مردم بسیار طرفدار پیدا کرده است، لمینت می باشد که یک راهکار درمانی است و علاوه بر درمان دندان های بیمار توسط این شیوه، بیشتر از آن برای ایجاد زیبایی در دندان ها استفاده می شود و به وسیله آن می توان فضای خالی میان دندان ها را پر کرد.

از آنجایی که ایمپلنت دارای ویژگی های زیادی است و در شرایط مختلفی برای فرد قابل انجام است، هزینه ایمپلنت در سال 1400  برای استفاده از آن نیز متاثر از این شرایط و ویژگی ها خواهد بود که عبارتند از:

 • جنس ایمپلنت بر روی هزینه ایمپلنت تاثیر گذار است و برای اطلاع یافتن از هزینه آن باید جنس ایمپلنت مشخص گردد. به عنوان مثال: هزینه ایمپلنت سرامیکی با هزینه ایمپلنت تیتانیومی متفاوت است.
 • کشور سازنده ایمپلنت از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه است که شرکت های استرومن و نوبل بیوکر از جمله معروف ترین و بهترین شرکت های ساخت ایمپلنت در جهان هستند که هر دوی این برندهای ایمپلنت متعلق به کشور سوئیس می باشند.
  گران قیمت ترین ایمپلنت های موجود در بازار سراسر جهان مربوط به این کشور و شرکت ها است. لازم به ذکر است که پس از این دو شرکت مابقی شرکت ها در درجه دوم قرار دارند.
 • زمان کاشت ایمپلنت را نیز می توان در گروه عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ایمپلنت دانست، زیرا کاشت ایمپلنت در سنین بالا ممکن است که جراحی و انجام امور دیگری نیاز داشته باشد.
 • پزشک متخصص برای کاشت ایمپلنت و دستمزد او، زیرا همان طور که می دانید پزشکان دارای تجربه و سابقه متفاوتی هستند و دارای دستمزد های متفاوتی می باشند.

هزینه عصب کشی

عصب کشی شیوه ای است که با استفاده از آن می توان پالپ و بخش نرم دندان را از بین برد که انجام این کار به رشد دندان کمک می کند و از جمله امور درمانی در حوزه دندانپزشکی در نظر گرفته می شود.

در نتیجه افرادی که برای قیمت عصب کشی در سال 1400  از بیمه های درمانی مربوط به دندانپزشکی و یا بیمه های تکمیلی استفاده می کنند، می توانند تمامی هزینه عصب کشی و یا نیمی از را به وسیله بیمه پرداخت کنند.

هزینه عصب کشی مانند تمامی موارد دیگر تحت تاثیر عوامل مختلفی است که این عوامل از قبیل زیر هستند:

 • تعداد دندان هایی که فرد قصد عصب کشی آنها را دارد و توسط پزشک نیاز به عصب کشی کردن آنها اعلام می شود.
 • میزان خرابی ریشه دندان و تعداد کانال ها
 • محل قرار گرفتن دندان که در قسمت های جلویی فک باشد و یا قسمت های عقبی. زیرا انجام امور درمانی برای دندان هایی که در قسمت عقب واقع شده اند، سخت تر است و به صرف زمان و دقت بیشتری نیاز دارد.
 • تجهیزات به کار گرفته شده برای انجام عصب کشی
 • تخصص و مهارت پزشک مربوطه
 • موادی که برای پر کردن دندان بعد از عصب کشی استفاده می شود. در صورتی که از آمالگام برای پر کردن دندان بعد از عصب کشی استفاده شود، هزینه عصب کشی با زمانی که دندان توسط کامپوزیت پر می شود، متفاوت است.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت شیوه ای است که برای ترمیم دندان های آسیب دیده به کار می رود و امروزه از این شیوه به وفور استفاده می شود و از آنجایی که مواد خمیری شکل کامپوزیت کاملا هم رنگ دندان ها طبیعی هستند، این شیوه مورد علاقه عموم مردم قرار گرفته است، زیرا به کار بردن کامپوزیت دندان زیبایی ظاهری افراد را به خطر نمی اندازد.

 عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه کامپوزیت دندان

با توجه به ویژگی های کامپوزیت دندان، هزینه کامپوزیت دندان در سال 1400 نیز از عوامل مختلفی تاثیر می گیرد. برای اطلاع از این عوامل قسمت زیر را مطالعه کنید:

 • نوع کامپوزیت از عوامل تاثیر گذار در هزینه است و هزینه کامپوزیت ها در نوع: هیبرید، میکروفیلد، نانو فیلد و ونیر با هم متفاوت هستند.
 • کشور سازنده کامپوزیت هم موضوع بسیار مهمی در این خصوص است. کامپوزیت های ساخته شده توسط کشور چین و ایران در گروه ارزان قیمت ترین کامپوزیت ها هستند و ار طرف مقابل کامپوزیت هایی که توسط برند های آلمانی، ژاپنی و آمریکایی ساخته می شوند از انواع مرغوب و گران قیمت هستند.
 • تعداد دندان هایی که باید با استفاده از شیوه کامپوزیت درمان شوند.
 • میزان تخصص دندانپزشک.
 • پوشش دادن هزینه توسط بیمه های درمانی و یا عدم پوشش دهی توسط بیمه.
  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود