زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

زیباترین فرودگاه جهان در سال 2019

زیباترین فرودگاه جهان در سال 2019

زیباترین فرودگاه جهان در سال 2019

به نظر می رسد که بالاخره زیباترین فرودگاه جهان در سال 2019 افتتاح خواهد شد. زیباترین فرودگاه جهان توسط معمار برجسته (Zaha Hadid) طراحی شده که قرار است در سال 2019 زیباترین فرودگاه جهان در کشور چین و شهر پکن افتتاح شود. در ادامه با زیباترین فرودگاه جهان بیشتر آشنا شوید.
به فرودگاه پکن خوش آمدید، کارشناسان می گویند این فرودگاه، نهایتا به چند دلیل، بزرگترین فرودگاه جهان نیز خواهد شد. با چهار باند و یک ترمینال با مساحت دو میلیون فوت مربع (حدود 18 هکتار)، یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان است که سالانه 45 میلیون مسافر را جا به جا می کند.

طراحی فرودگاه پکن

طراحی فرودگاه جدید پکن

در زیباترین فرودگاه جهان مسافران فضایی را خواهند دید که تاکنون ندیده اند. مسیر های پیاده روی به یک قطب مرکزی متصل است که مسافران پروازهای بین المللی و خارجی را از هم جدا می کند. فضا فرودگاه پکن همچنین دارای فضاهای باغی عجیب و غریب است که تضمین می کند تا فراموش کنید که در فضایی با چندین تن فلز و بتن محصور شده اید.

معمار مرحوم Zaha Hadid، ساختمان جدید فرودگاه پکن را با دو هدف طراحی کرد که در ذهن بماند:

  • ساخت یک فرودگاه جمع و جور؛
  • کاهش زمان پرواز؛

اما زها حديد همچنین می خواست به کشور بومی فرودگاه نیز احترام بگذارد.

زیباترین فرودگاه جهان

در وب سایت معمار برجسته زاها حدید Zaha Hadid گفته شده است که :" تقارن کلی طراحی ترمینال فرودگاه با شکل دورنی آن، همراه با هم یک ترکیب مایع ایجاد می کند که نشان دهنده ی هماهنگی و تعادل در مناظر چینی است. و در همین حال، رنگ ها و مواد اولیه آن بیان کننده ی یک زبان بصری در مورد فرهنگ سنتی چین است."

و اما اینها، همه چیز در مورد این فرودگاه نیست! طراحی این فرودگاه زیبا، نیز سازگار با محیط زیست است و باتوجه به مشاوره ی مهندسی مهندس BuroHappold، پیش بینی می شود که میزان مصرف انرژی و انتشار گاز کربن دی اکسید، 50 درصد کاهش یابد.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود