زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

زیباترین فرودگاه های جهان برای فرود هواپیما

زیباترین فرودگاه های جهان برای فرود هواپیما

زیباترین فرودگاه های جهان برای فرود هواپیما

شروع سفر همیشه زیباست و سفر با هواپیما همیشه جذابت های خاص خودش را داشته است. وقتی از پنجره کوچک هواپیما فرودگاه مقصد را می بینید بسیار هیجان انگیز است، حال فرض کنید یکی از زیباترین فرودگاه های جهان برای فرود هواپیمای شما باشد!

در این مطلب از زوم لایف می خواهیم زیباترین فرودگاه های جهان برای فرود هواپیما را معرفی کنیم.

فرودگاه کوئینزتاون، نیوزلند

فرودگاه کوئینزتاون
Queenstown Airport

فرودگاه کوئینزتاون در نیوزیلند واقع شده و با مناظر فوق العاده زیبایی احاطه شده است. این فرودگاه شاید جزء زیباترین فرودگاه های جهان نباشد اما هنگام فرود شما می توانید منظره زیبایی از کوهای آلپ ها جنوبی و همچنین دریاچه واکاتیپو را مشاهده کنید.

فرودگاه بارا، اسکاتلند

فرودگاه بارا
Barra Airport

فرودگاه بارا، در اسکاتلند واقع است و تنها فرودگاه در جهان است که خدمات خطوط هوایی آن در یک ساحل انجام می شود. در طی روز به دلیل جزر و مد زیاد در باند فرودگاه، امکان لانچ و لندینگ هواپیماها وجود دارد. فرود در هر زمان از روز، هم هیجان‌انگیز و هم زیباست.

اگر شما یک مسافر نگران هستید و می خواهید پرواز آرامی داشته باشید، اینجا بهترین مکان برای نشستن است.

فرودگاه جبل طارق

فرودگاه جبل طارق
Gibraltar Airport

گیبرالتار واقع در سواحل جنوبی اسپانیاست. از آنجا که در یک شبه جزیره واقع است، هنگام فرود شما می توانید نمایی از آب و قسمت هایی از آفریقا را مشاهده کنید. چیز دیگری که می توانید هنگام فرود مشاهده کنید، یک بزرگراه چهار باند در وسط باند فرودگاه است. فرودگاه خیلی شلوغ نیست بنابراین تا بحال مشکل ترافیکی ایجاد نکرده است.

فرودگاه گیبرالتار (Gibraltar ) یکی از غیر  عادی ترین فرودگاه های دنیا است زیرا باندش از وسط یکی از بزرگراه های مهم عبور می کند. این بزرگراه (Winston Churchil) در مرز اسپانیا قرار دارد. این فرودگاه شاید جزء زیباترین فرودگاه های جهان نباشد اما در بین پنج فرودگاه پر خطر دنیا قرار گرفته است.

فرودگاه شهری بیلی بیشاپ تورنتو

فرودگاه بیلی بیشاپ
Billy Bishop Toronto City Airport

زمانیکه در حال فرود در فرودگاه بیلی بیشاپ در شهر تورنتوی کانادا هستید، شما چشم انداز فوق العاده ای از دریاچه آنتاریو و خط افق تورنتو مشاهده خواهید کرد. این منظره به خصوص در فرودهای هنگام طلوع و یا غروب خورشید زیباست. این فرودگاه بهترین فرودگاه آمریکای شمالی نام گرفته است.

فرودگاه سانتوس دومنت، برزیل

فرودگاه سانتوس دومنت
Santos Dumont Airport

فرودگاه سانتوس دومنت در مرکز شهر ریو دوژانیرو کشور برزیل واقع شده است. هنگام فرود، شما خلیج گوانابارا و کوه نمادین سوگارلوآف را مشاهده خواهید کرد. این فرودگاه دیگر پروازهای خارجی را نمی پذیرد اما هنوز یکی از شلوغ ترین فرودگاه های برزیل است.

فرودگاه کورشول، فرانسه

فرودگاه کورشول
Courchevel Altiport

این فرودگاه کوچک در کوهای آلپ فرانسه واقع شده است. کوه های پوشیده از برف یک منظره بسیار زیبا هنگام فرود می آفرینند. اگرچه فرود به دلیل باند فرودگاه کوتاه و شیب دار، بسیار خطرناک است و تنها هواپیماهای کوچک و هلیکوپترها می توانند در اینجا به سلامت فرود بیایند. معمولاً از این فرودگاه برای رفت و آمد به پیست اسکی واقع در کورشول استفاده می شود.

فرودگاه شهر لندن

فرودگاه شهر لندن
London City Airport

فرود در فرودگاه شهر لندن مانند یک بلیت مجانی برای تماشای لندن است. شما نگاه کوتاهی به پل برج، برج لندن و رودخانه تایمز خواهید انداخت.

فرودگاه یوانخو ئی. یروسخین، جزیرهٔ سیبا

فرودگاه یوانخو ئی. یروسخین
Juancho E. Yrausquin Airport (Saba Airport)

این مقصد برای افرادی که دارای مشکل قلبی هستند، مناسب نیست. فرودگاه یوانخو ئی. یروسخین (Saba Airport) در جزیره کارائیب سابا است و یکی از کوتاه ترین باندهای دنیا را با تنها 400 متر دارد.

هنگام فرود، خلبانان باید دور تپه ها در یک طرف باند حرکت کنند و حتماً هواپیما را روی باند و قبل از اینکه از طرف دیگر باند، به درون اقیانوس بیفتد، نگه دارند. اگرچه این مسئله بسیار ترسناک است اما چشم اندازه هنگام فرود واقعاً زیباست.

فرودگاه پرینسس جولیانا، سینت مارتن

فرودگاه بین‌المللی پرینسس جولیانا
Princess Juliana International Airport

این فرودگاه زیبا در کنار ساحل ماهو و در جزیره سینت مارتن قرار گرفته است. از آنجایی که باند فرودگاه نزدیک به آب است، هواپیماها باید در ارتفاع خیلی پایین فرود بیایند که برای مسافرانی که در حال فرود در جزیره هستند، نمایی مهیج ایجاد می کند.

فرودگاه پرینسس جولیانا

توریست های بسیاری از نشستن در کنار ساحل و دیدن هواپیماهایی که بالای سر آنها می آیند، لذت می برند. این فرودگاه می تواند یکی از ترسناک ترین فرودگاه جهان باشد.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود