زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

40 مقصد بسیار زیبا برای سفر در بهار

40 مقصد بسیار زیبا برای سفر در بهار

40 مقصد بسیار زیبا برای سفر در بهار

فصل بهار زیبایی های بسیاری با خود به همراه دارد و اگر برنامه سفر در فصل بهار دارید، خوب است که چند مقصد زیبا برای سفر به اروپا در فصل بهار را بشناسید. بهار فصلی است که همه چیز به زندگی باز می گردد و زمانی بسیار عالی برای مسافرت به مکانی نزدیک یا دور است.

در این مطلب از سایت زوم لایف می خواهیم 40 مقصد سفر بسیار زیبا برای سفر در بهار را به شما معرفی کنیم که پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید.

1. کیوتو، ژاپن

کیوتو، ژاپن

فصل شکوفه ی گیلاس در ماه مارس و آوریل دلیل اصلی دیدن کیوتو در ژاپن در فصل بهار است. اما کل شهر و تاریخچه ی آن ارزش سیاحت را دارد.

2. پاریس، فرانسه

پاریس، فرانسه

اگر به دنبال مقصدی رمانتیک هستید، چرا در فصل بهار به پارس سفر نمی کنید؟ بازگشت زندگی به طبیعت را در پارک هایی که برای گردش عالی هستند، خواهید دید.

3. شهر کبک، کانادا

شهر کبک ، کانادا

اگر برنامه سفر دارید چرا در بهار از شهر کبک در کشور کانادا دیدن نمی کنید؟ در ماه آوریل، غنچه ها بیرون می آیند و رنگ ها تغییر می کنند و شهرک کبک بسیار زیبا و دیدنی می شود.

4. ریودوژانیرو، برزیل

ریودوژانیرو، برزیل

به دلیل اینکه برزیل در نیم کره جنوبی قرار دارد و در واقع بهار آمریکای شمالی، پاییز ریودوژانیرو است. در فصل بهار هوای ریودوژانیرو در بهترین حالت خودش قرار دارد و اگر قصد سفر به بزریل داشتید بهار فصل عالی برای سفر به شهر زیبای ریودوژانیرو است.

5. سیدنی، استرالیا

سیدنی، استرالیا

سیدنی نیز در نیمکره جنوبی واقع شده و آب و هوای دوست داشتنی در ماه آوریل و مه دارد.

6. ویکتوریا، کانادا

ویکتوریا، کانادا

فصل بهار به دلیل همه ی اتفاقاتی که در ویکتوریا در جزیره ونکور می افتد، شگفت انگیز است. همچنین می توانید شکوفه های گیلاس و زردآلو را ببینید که جذابیت خاصی به شهر می دهد.

7. مکزیکو سیتی، مکزیک

مکزیکو سیتی، مکزیک

مکزیکو سیتی برای سفر در تمام فصل ها مناسب است، اما در فصل بهار باران کمتری میبارد و هوای معتدلی دارد. برای گردش در منطقه تاریخی و لذت از معماری پر ابهت مکزیکو سیتی، فصل بهار بهترین زمان سفر به مکزیکو سیتی است.

8. کوپنهاگ، دانمارک

کوپنهاگ، دانمارک

کوپنهاگ، پایتخت دانمارک، در بهار مخصوصا ماه مه، با شکوه تر از باقی ماه های سال است. پارک ها زنده می شوند و می توانید شهر را با دوچرخه بگردید.

9. مادرید، اسپانیا

مادرید، اسپانیا

مادرید، پایتخت اسپانیا، به دلیل زندگی و معماری غنی فرهنگی معروف است. می توانید با بررسی رستوران های شگفت انگیز مادرید به سفر خود لذت بیشتری بدهید.

10. شهر مراکش، مراکش

شهر مراکش، مراکش

بهار و پاییز بهترین زمان برای دیدن شهر مراکش در کشور مراکش است. شهر مراکش با نام شهر سرخ (حمرا) نیز شناخته می شود. شما می توانید معماری غیر قابل باور شهر مراکش را ببینید، چانه زدن در بازار را یاد بگیرید و با افراد محلی چای بنوشید.

11. سئول، کره جنوبی

سئول، کره جنوبی

بهترین زمان سفر به سئول در فصل بهار است. در بهار سئول غرق در شکوفه است. پایتخت کره ترکیبی از میراث قدیمی و مدرنیته است که در فصل بهار می توانید در کنار شکوفه های بسیار از سفر خود به سئول لذت ببرید.

12. موناکو

موناکو

بهترین زمان سفر به موناکو فصل بهار و از اواخر ماه آوریل تا اوایل ژوئن است. اگر به فستیوال های هنری علاقه دارید در فصل بهار به موناکو سفر کنید. فستیوال بهاری هنر مونت کارلو، یکی از مهیج ترین رویدادهای فرهنگی سالیانه در موناکو، که در اواخر ماه مارس تا اوایل ماه آوریل برگزار می شود

فستیوال بهاری هنر مونت کارلو با اجراهایی از قرن یازدهم تا قرن بیست و یکم، به مخاطبان خود تجربه‌ای فراموش نشدنی را هدیه می کند. هنرمندان با استعداد را از سراسر جهان برای سرگرم گردن مهمانان خود با انواع برنامه های هنری، موسیقی، تئاتر و رقص، گرد هم می آورد. از جمله برنامه های مشهور این فستیوال، اجرای ارکستر کارلا فیلارمونیک مونت کارلو و گروه باله (Les Ballets de Monte-Carlo) است.

13. لندن، انگلستان

لندن، انگلستان

شهر لندن، پایتخت انگلستان در فصل بهار شگفت انگیز است زیرا همه چیز در بهار به رنگ سبز در می آید. این فصل عالی برای قدم زنی در خیابان ها و استراحت در پارک ها است و از شلوغی تابستان هم خبری نیست. اگر قصد سفر به اروپا داشته باشید لندن همیشه پیشنهاد خوبی است.

14. آتن، یونان

آتن، یونان

بهار در آتن، با شکوه است. زمانی عالی برای بازدید از مکان های تاریخی بیشمار قبل از اوج فصل توریستی است. همراه با خود لباس گرم بردارید زیرا در هوای آتن در فصل بهار می تواند خنک باشد.

15. بوگوتا، کلمبیا

بوگوتا، کلمبیا

فصل بهار در بوگوتا بسیار لذت بخش است. اگر در فصل بهار به بوگوتا سفر کردید هوای لطیف و بارانی در انتظار شماست. معمولاً باران ها ادامه دار نخواهد بود. اگر بدنبال هوای تازه بهاری هستید به بوگوتا سفر کنید.

16. مارتینیک

مارتینیک

مارتینیک جزیره ای در دریای کارائیب است. سفر به این جزیره راحت نیست و باید مسافت و زمان زیادی را برای رسیدن به این جزیره کنار بگذارید اما حقیقتاً طبیعت بی نظیر این جزیره در فصل بهار به نهایت خودش می رسد و ارزش حضور در نمایش رنگ آمیزی طبیعت را دارد.

17. آمستردام، هلند

آمستردام، هلند

بهترین زمان سفر به آمستردام فصل بهار است. بهار زمان بسیار خوبی برای دیدن لاله های معروف هلندی است که در آوریل کاملا شکوفا شده اند. روز شاه اتفاقی جالب است که در کل کشور و آمستردام جشن گرفته می شود. این زمانی ایده آل برای دوچرخه سواری در حالی که آبراه ها را تحسین می کنید، است. اگر برنامه سفر به آمستردام دارید حتما در یکی از کافه تراس ها برای استراحت توقف کنید.

18. مونترال، کانادا

مونترال، کانادا

بعد از زمستانی طولانی، در فصل بهار مونترال کانادا به زندگی بر می گردد. در آوریل نبض مونترال با انرژی زیادی می تپد و افراد به پارک های شهر برای استراحت در بعد از ظهر می روند.

19. کارتاخنا، کلمبیا

کارتاخنا، کلمبیا

شهر قدیمی کارتاخنا در کلمبیا یکی از بهترین مناطق محافظت شده در آمریکای جنوبی است. این شهر در کنار آب های شفاف دریای کارائیب واقع شده و برای افرادی که ترجیح می دهند روزهای خود را در ساحل بگذرانند عالی است.

20. سویل، اسپانیا

سویل، اسپانیا

سویل شهر پرجاذبه و مشهور کشور اسپانیا است. در فصل بهار و ماه ژوئن هزینه اقامت در سویل تقریباً مناسب است. در فصل بهار زیبایی شهر سویل دو چندان می شود و اگر قصد سفر به اروپا داشته باشید، شهر سویل می تواند گزینه خوبی باشد.

21. جزیره بالی، اندونزی

جزیره بالی، اندونزی

فصل خشک اندونزی در مارس شروع می شود. سال نوع بالی نیز در ماه مارس است که به دنبال آن تعطیلات فستیوال سالیانه بالی گالونگان (Galungan) اجرا می شود. فصل خشک بالی، با آب و هوایی گرم، فاقد باران و رطوبت است. این فصل برای فعالیت های در فضای آزاد مانند هایکینگ، قایق رانی و حمام آفتاب، ایده آل است. اگرچه این فصل لذت بخش، ارزان نیست، اما این ماه ها، فصل داغ توریستی بالی به شمار می آیند.

جزیره بالی دیدنی های بسیاری دارد و در فصل بهار در کنار طبیعیت بی نظیر می توانید از جشن های سالیانه بالی لذت ببرید.

22. جزیره جنوبی، نیوزیلند

جزیره جنوبی، نیوزیلند

نیوزیلند که در نیم کره ی جنوبی واقع شده با شروع بهار در آمریکای شمالی، پاییز را در پیش دارد. بدان معنی که در جزیره جنوبی زمان برداشت است که به دنبال آن شراب های مشهوری تولید می شود.

23. زرمات، سوئیس

زرمات، سوئیس

اگر خوش شانس باشید می توانید چند روزی از بهار را در زرمات در سوئیس اسکی کنید. اگر فصل تمام شده است، در خیابان های زیگزاگی گردش کنید که اغلب به عابران پیاده اختصاص یافته است و منظره ی شگفت انگیزی از کوه ها را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین کشورهای جهان

24. زادار، کرواسی

زادار، کرواسی

مسافران اغلب شهر های مشهور دیگری مانند دوبروونیک و اسپلیت را انتخاب می کنند اما شهر زادار در کرواسی فصل بهار بی نظیری را پشت سر می گذارد که ارزش دیدن دارد. این شهر قدیمی در پنینسولا واقع شده که در آنجا کارهای هنری مختلفی خواهید یافت که اکثر آنها  تاثیر گذار هستند.

25. وین، اتریش

وین، اتریش

بهترین زمان سفر به وین در زمستان است اما حقیقتاً شهر وین در طول سال شایسته ی سفر و سیاحت است. وین معماری منحصر به فرد و باشکوهی دارد و صحنه های فرهنگی غنی را پرورش می دهد. موتزارت و بیتهون این شهر را خانه می نامند.

26. بوداپست، مجارستان

بوداپست، مجارستان

بهار خود را با استراحت در آب های گرم و حمام های بوداپست شروع کنید. حتما زمانی را برای گردش در سواحل دانوب و سیاحت در مکان های میراث جهانی یونسکو اختصاص دهید.

27. تانزانیا

تانزانیا

تانزانیا به دلیل مجمع الجزایر زنگبار و رستوران معروف آن با نام راک شناخته می شود. این مقصد در طول سال زیبا است اما در ماه مارس و نیمه ی اول آوریل پیش از شروع فصل بارانی، رطوبت کمتری دارد.

28. ریک جاویک، ایسلند

ریک جاویک، ایسلند

ایسلند مقصد محبوبی است بنابراین ایده ی خوبی است که در بهار پیش از شروع فصل توریستی، به آنجا سفر کنید.

29. بوینس آیرس، آرژانتین

بوینس آیرس، آرژانتین

پاییز در بوینس آیرس در مارس شروع می شود. یعنی اگر در فصل بهار بخواهید به بوینس آیرس سفر کنید می توانید پاییز زیبایی را مشاهده کنید. در فصل بهار دمای هوا بسیار خوب (معمولا در حدود 70 درجه ی فارنهایت ) است. این زمان مناسبی برای گردش در شهری زیبا و عجیب است.

30. پلایا دل کارمن، مکزیک

پلایا دل کارمن، مکزیک

مکزیک مقصدی محبوب در طول تعطیلات بهاری است اما چیز های زیادی در طول بهار برای دیدن دارد. پلایا دل کارمن یک ساحل خیره کننده همراه با تعداد بسیاری هتل و اقلیمی عالی است.

31. هاوانا، کوبا

هاوانا، کوبا

کوبا مقصد گردشگری خانوادگی محبوبی در بهار است. پایتخت آن هاوانا با خیابان های و ساختمان های رنگارنگش ارزش سفر دارد.

32. پونتا کانا، جمهوری دومینیکن

پونتا کانا، جمهوری دومینیکن

پونتا کانا در جمهوری دومینیکن به شما حق انتخاب هتل های زیادی را می دهد که می توانید در آنجا یک هفته را در آرامش کامل بگذرانید. مطمئنا عاشق سواحل شنی و نرم، آب های فیروزه ای و درختان نخل انبوه خواهید شد.

33. توفینو، کانادا

توفینو، کانادا

کانادای غربی در طول سال زیبا است. شهر توفینو در بریتیش کلمبیا بهشت موج سواران است. با وجود اینکه آب سرد است! زمانی که بهار از راه برسد می توانید نهنگ های خاکستری، نهنگ های کوهان دار و حتی نهنگ های قاتل را مشاهده کنید.

34. جاده ی رمانتیک، آلمان

جاده ی رمانتیک، آلمان

جاده ی رمانتیک در آلمان تقریبا 220 مایل از ورزبرگ تا فوسن کشیده شده است که در آن می توانید شهر های قرون وسطایی و روستاهای قدیمی را پیدا کنید. در تابستان توریست ها همه جا هستند بنابراین بهار زمانی عالی برای بدست گرفتن این جاده است.

35. بارسلون، اسپانیا

بارسلون، اسپانیا

بارسلون شهری برای عاشقان غذا است. در بهار برای گردش در پارک ها و باغ های آن وقت بگذارید و به دنبال وقایع بسیار زیاد آن مانند جشنواره ی آب جو بارسلون باشید. اگر قصد سفر به اروپا دارید و از غذا خوردن لذت می برید، بارسلون برای شما گزینه مناسبی است.

36. ریگا، لتونی

ریگا، لتونی

لتونی یک مقصد کمتر شناخته شده برای مسافران است اما مطمئنا عاشقان تاریخ، فرهنگ، و معماری ریگا خواهید شد. خیابان های ریگا زیبا هستند و مرکز تاریخی آن (مکان میراث جهانی یونسکو) را نباید از دست داد.

37. رم، ایتالیا

رم، ایتالیا

اگر قصد سفر به اروپا دارید و بدنبال یک شهر تاریخی هستید، رم بهترین گزینه است! رم جواهر شهرها با تاریخچه ای شگفت آور است. در بهار، موراتونا در رما (مسابقه ی دو ماراتن رم) راهی عالی برای مشاهده ی شهر در حالی که کمی ( یا شاید که زیاد) ورزش می کنید، است. خیابان ها در این مدت بسته اند بنابراین توریست ها این شانس را دارند تا از شهر دیدن کنند.

38. والنسیا، اسپانیا

والنسیا، اسپانیا

آب و هوای بهار در ولنسیا اغلب معتدل است. بنابراین زمانی مناسب برای گردش در شهر با دوچرخه، خواندن کتاب در پارک یا در ساحل یا گردش به دور شهر و پیدا کردن معماری باور نکردنی آن است که ترکیبی از تاریخ و مدرنیته می باشد. اگر قصد سفر به اروپا داشته باشید، والنسیا را در برنامه سفر خود قرار دهید.

39. پارک ملی بنف، کانادا

پارک ملی بنف، کانادا

پارک ملی بنف به عنوان یکی از پربازدیدترین پارک های ملی جهان شناخته می شود. پارک ملی بنف قدیمی ترین پارک کانادا محسوب می شود. عواملی از جمله وجود یخچال های طبیعی، دشت های یخی و جنگل های مخروطی و مناظر زیبا باعث می شود تا این پارک هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر از سرتاسر جهان باشد.

40. لیسبون، پرتغال

لیسبون، پرتغال

قصد سفر به اروپا دارید؟ می خواهید به شهری مقرون به صرفه در اروپا سفر کنید؟ لیسبون مقصدی مقرون به صرفه تر در بهار و همچنان زیبا است. به علاوه جمعیت تراکم کمتری دارد بنابراین می توایند همه ی پیاده رو ها و کافی شاپ هایی که پایتخت پرتغال به آن معروف است را مشاهده کنید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1)
 1. لاله در 11 اردیبهشت 1402
  بهترین ماهِ جهان، اردیبهشت.

  در بهشت ِ تازه ی اردیبهشت
  حالِ دنیا هست بهتر از بهشت…!

  حالِ ما خوب است از بارانِ تو
  از بهارِ جاریِ دستانِ تو

  این بهارِ ناب، چون شعرِ تَر است
  مثل یک دیدارِ تازه، نوبر است

  آسمان ، آیینه کاری می شود
  در زمین، آیینه،جاری می شود

  می شود با خطّی از باران نوشت:
  بهترین ماهِ جهان، اردیبهشت..!

  دکتر یدالله گودرزی
  پاسخ