زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

11 مقصد عالی برای سفر تابستانی در آسیا

11 مقصد عالی برای سفر تابستانی در آسیا

11 مقصد عالی برای سفر تابستانی در آسیا

تابستان در راه است و حتماً قبل از شروع تعطیلات تابستان برای سفر خود برنامه ریزی می کنید. سفر تابستانی به کشورهایی آسیایی طرفداران زیادی دارد که در این مطلب 11 مقصد عالی برای سفر تابستانی در آسیا را معرفی خواهیم کرد. اگر برنامه سفر به کشورهای آسیایی را داشته باشید پیشنهاد می کنیم این مطلب از سایت زوم لایف را مطالعه کنید.

در تابستان، بسیاری از مناطق آسیا گرم بوده و در بسیاری از مکان‌ ها، بارانی ‌ترین ماه‌ های سال است. به جای مقابله با جمعیت در بانکوک یا پکن، برخی از مکان‌ های ناشناخته‌ ی آسیا را برای استفاده‌ ی هرچه بیشتر از روزهای آفتابی تجربه کنید. از اندونزی گرفته تا ژاپن، بهترین مقاصد تابستانی آسیا در ادامه معرفی شده اند.

1. جزیره بالی، اندونزی

سفر به اندونزی

اگر در تابستان برنامه سفر به سواحل یکی از کشورهای آسیایی دارید، سفر به اندونزی و جزیره بالی یکی از بهترین گزینه ها است. یکی از شناخته ‌شده ترین مقاصد برای سفر تابستانی در آسیا، یعنی بالی، تصاویری را از بهشت جزیره ای عجیب به یادمان می ‌آورد.

تابستان فرصتی بی‌ نظیر برای سفر بوده و می توانید از شب‌ های زنده و پر جنب ‌و جوش کوتا لذت برده، از بناهای باستانی دیدن کرده و مجذوب تاریخ فرهنگی غنی آن شوید.

در سواحل بالانگان استراحت کرده و یا موج سواران را در کانگو تماشا کنید، سپس از کوه باتور برای تماشای طلوعی زیبا بالا روید. با بازدید از معبد اولوواتو و رقص مشهور ککاک در هنگام غروب آفتاب، فرهنگ این منطقه را تجربه کنید.

2. جزایر پرهنتیان، مالزی

سفر به مالزی

تابستان فرصتی عالی برای سفر به مالزی و جزایر پرهنتیان است که می توانید در آن جا از آب های زلال آبی که مملو از آبزیان است، لذت ببرید. این ها جذاب ترین جزایر مالزی بوده و به خاطر غواصی فوق العاده، سواحل زیبا و فضای آرامش بخش جزیره بسیار محبوب هستند.

در سفر تابستانی خود به به جزایر پرهنتیان سفر کرده، از پارک دریایی برای تماشای زندگی زیر دریا دیدن کرده و سپس در منطقه ی نارنجی و مشکی ماهی های "نمو" غواصی کرده و لاک پشت ها و کوسه های بی خطر سفید را تماشا کنید.

3. اوکیناوا، ژاپن

سفر به ژاپن

سفر به ژاپن همیشه هیجان انگیز است! می توانید فقط برای غذا به اوکیناوای ژاپن سفر کنید، اما فضای استوایی شهر چیزی است که در تابستان شما را وسوسه می کند. گل های رنگارنگ و مناظری سرسبز را خواهید دید که در سراسر سال شکوفه می دهند و هم چنین مقاومت در برابر سواحل آن با شن های سفید و آب های فیروزه ای شفاف، بسیار سخت خواهد بود.

اگر در تابستان به ژاپن سفر می کنید از اوکیناوا بازدید کنید و زمانتان را صرف سفر به بیش از 160 جزیره ی آن کنید، پیاده روی کرده و در موزه ی طبیعت اوفوگی، به تماشای پرندگان پرداخته و یا در جزیره ی میاکو غواصی کنید. اگر به تاریخ علاقه دارید، از قلعه ی شوری که متعلق به قرن چهاردهم است، بازدید کنید.

4. کو سامویی، تایلند

سفر به تایلند

سفر به تایلند با جزایر زیبایی که دارد در تابستان دیدن است. تایلند را در برنامه سفر خود بگنجانید! زیرا برای یک سفر تابستانی دلچسب، جزایر تایلند می تواند گزینه خوبی باشد. روزهای آفتبی زیادی را در کو سامویی خواهید دید. زیرا جزیره کو سامویی در تایلند در مقایسه با بیشتر مناطق بارانی تایلند، جزیره ای آرامش بخش برای استراحت در تابستان است.

کو سامویی به عنوان یکی از بهترین جزایر برای خانواده ها و کسانی که برای اولین بار به این کشور سفر می کنند، محسوب شده و محل اقامت، طیفی از خانه های ییلاقی تا ویلاهای انحصاری را در بر می گیرد.

این جزیره به سواحل بکر و غذاهای دریایی محلی و رستوران های چند ستاره ی خود می بالد. افرادی که به یوگا علاقه دارند، برای امکانات فراوان برای یوگا و چشمه های معدنی لوکس، به این منطقه سفر می کنند.

5. هوی ان، ویتنام

سفر به ویتنام

ویتنام در سال های اخیر نظر گردشگران زیادی را به خودش جلب کرده تا سفر به ویتنام را تجربه کنند. هوی ان، شهری در ویتنام است که حسی ناب را در فرد ایجاد کرده و مقصدی عالی برای سفر به ویتنام در تابستان است. بین قرن های چهاردهم و هجدهم میلادی، این شهر، بندر اصلی ویتنام بوده و امروزه به این جایگاه میراث جهانی خود به همراه صدها ساختمان تاریخی برجسته می بالد.

در شهر باستانی قدم زده و تحت تاثیر معابد قدیمی و معماری های زیبایی که با فانوس ها تزئین شده اند، قرار خواهید گرفت. از روی پل مشهور ژاپنی عبور کرده و می توانید از صدها مغازه ی خیاطی که لباس، کیف و لباس های سفارشی دوخته شده می فروشند، خرید کنید.

6. کندی، سریلانکا

سریلانکا

کندی، گوهری زیبا در دامنه ی سریلانکا، شما را با مناظر صخره ای خود با قله هایی چشمگیر که سراشیبی های آن با باغ های آراسته ی چای و لایه ای از ابر پوشیده شده است، متحیر خواهد ساخت. گشتی دور دریاچه ی کندی زده، سپس از معبد دندان که یکی از مقدس ترین زیارتگاه های بوداییان در دنیاست، دیدن کنید.

فنجانی چای در موزه ی چای سیلان نوشیده و یا از تماشای بیش از سیصد نوع ارکیده در باغ سلطنتی گیاه شناسی لذت ببرید. اگر به دنبال یک ماجراجویی هستید، به کوه های هانتانا سفر کنید.

7. سیم ریپ، کامبوج

سفر به کامبوج

سفر به کامبوج پر از آدرنالین است! اکثر مسافران هنگام سفر به سیم ریپ در کامبوج، تحت تاثیر ویرانه های مسحور کننده ی معبد در انگکور قرار می گیرند؛ اما در این منطقه می توان از فرهنگ های قبایلی که در تپه ها زندگی می کنند، روستاهای شناور و پناهگاه های پرندگان نیز دیدن کرد.

با بازدید از مجموعه معبد انگکور وات که در لیست یونسکو آمده است شروع کنید تا درباره ی امپراطوری خمر اطلاعاتی به دست آورده، سپس در امتداد رودخانه ی هزار لینگا قدم بزنید. از زیستگاه محافظت شده ی یونسکو در اطراف دریاچه ی تونله ساپ دیدن کرده، از زیبایی طبیعی پارک ملی کوه کولن لذت برده و یا رقص سنتی آسپارا را تماشا کنید.

8. جزیره ی برنئو

جزیره ی برنئو

برنئو یکی از برترین مقاصد آسیایی در تابستان بوده و اگر می خواهید یک بار در زندگی، رویارویی با حیوانات را تجربه کنید، این مکان گزینه ای عالی خواهد بود. تابستان بهترین زمان برای دیدن اورانگوتان ها در طبیعت است، در حالیکه در این زمان می توان لاک پشت ها را در جزیره ی لانکایان دید.

در تور محیط زیست اورانگوتان ثبت نام کرده، از کوه کینابالو بالا رفته و از مناظر فوق العاده لذت برده و یا در یکی از سواحلی که غواصی را در بهترین سطح ارائه می کنند، شنا کنید.

9. لنکاوی، مالزی

سفر به مالزی

سفر به مالزی در تمام فصل ها لذت بخش است. در سفر تابستانی خود می توانید مالزی را نیز مورد بررسی قرار دهید. اکثر سواحل بسیار زیبای مالزی را در لنکاوی خواهید یافت؛ زیرا افرادی که به دنبال نور آفتاب هستند، می توانند به دور از جمعیت از سفر استوایی خود لذت ببرند.

لنکاوی یکی از معروف ترین سواحل آسیا است. لنکاوی همه چیز تمام است زیرا تمامی چیزهایی را که یک گردشگر به دنبال آنهاست، در خود جای داده است. مانند ترکیبی از استخرهای لوکس، غذای دریایی خوش طعم و سواحل بکری که توسط چشم اندازی از جنگل های انبوه احاطه شده اند.

از روی پل هوایی مشهور لنکاوی و یا با بالا رفتن از گونونگ رایا، بلند ترین کوه روی جزیره، از مناظر زیبای آن لذت ببرید. با کشتی اطراف دایانگ بانتینگ و جزیره ی براس باساه را گشته و یا در پارک آبی پولاو پایار غواصی کنید.

10. ناترانگ، ویتنام

سفر به ویتنام

اگر در تابستان قصد سفر به ویتنام داشته باشید، هوا در تمامی مناطق ویتنام بسیار گرم است، شهر ناترانگ در سراسر ساحل شش مایلی بکر خود، هوایی دلپذیر دارد. کسانی که به سواحل علاقه دارند، می توانند از ساحل هلالی شکل آن، با غواصی و یا خوابیدن لذت برده و از سواحل داک لت، دای لان و بای ترو دیدن کنند.

اگر در برنامه سفر خود تصمیم گرفتید به ناترانگ سفر کنید، از موزه ی ملی اقیانوس شناسی ویتنام برای از نزدیک دیدن کوسه ها، ماهی های قرمز و لاک پشت ها بازدید کرده و سپس برای رفتن به وین پیرل لند، سوار طویل ترین تله کابین روی آب در دنیا شوید.

11. گویلین، چین

سفر به چین

سفر به چین با داشتن جمعیت زیادی که دارد قطعاً شما را شگفت زده خواهد کرد. گویلین شهر رویاهای چین است! یکی از زیباترین مقاصد در چین، یعنی گویلین، برای مناظر زیبای سنگ آهک آن مشهور است. وقتتان را صرف لذت بردن از منظره ی مسحور کننده ی سنگ آهک کرده و یا مناظر زیبای رودخانه ی لی را با قایق سواری بر آن یا دوچرخه سواری اطراف آن تماشا کنید.

سپس از دشت های پلکانی لانگجی، غار رید فلوت و بت خانه ی همزاد این شهر، یعنی خورشید و ماه، بازدید کرده و ببینید که چگونه در شب زندگی جریان دارد. یک اسکناس بیست یوانی با خود همراه داشته باشید تا تصاویر آن را با مناظر دیدنی، شالیزارهای برنج و کوه های آهکی مقایسه کنید.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود