زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

دکوراسیون داخلی جذاب و کاربردی برای فضاهای کوچک

دکوراسیون داخلی جذاب و کاربردی برای فضاهای کوچک

دکوراسیون داخلی جذاب و کاربردی برای فضاهای کوچک

دکوراسیون داخلی جذاب و کاربردی برای فضاهای کوچک، بسیار مهم است. در خانه‌های کوچک جا دادن وسایل کمی دشوارتر از خانه‌های بزرگ‌تر است. تطبیق وسایل با یکدیگر کار دشوارتری به نظر می‌رسد؛ اما راه‌حل‌های خوبی نیز دارد.

در این مطلب می‌خواهیم به ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی جذاب برای خانه‌های کوچک و فضاهای کم بپردازیم. چنانچه شما نیز در یکی از این خانه‌های کوچک زندگی می‌کنید و به دنبال ایده‌های متنوع برای فضاسازی هستید تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

ترفندهای دکوراسیون داخلی جذاب و کاربردی برای فضاهای کوچک که فضای شما را دگرگون می‌کند

ترفند دکوراسیون داخلی جذاب و فضای کوچک

در این قسمت می‌خواهیم ایده‌های جدید و کاربردی برای فضای کوچک خانه و محل کار شما را بررسی کنیم تا به بهترین انتخاب دست پیدا کنید.

انتخاب عاقلانه اثاثیه برای فضاهای کوچک

در اتاق نشیمنی که دارای فضای کوچکی برای چیدمان است سعی کنید از وسایل ضروری استفاده کنید. برای این اتاق خود از فرش‌هایی با رنگ‌های یکسان استفاده کنید و در وسط فرش یک میز مرکزی قرار دهید. مبلمان خود را در اطراف میز بچینید تا فضا را بزرگ‌تر نشان دهید. برای نشیمن خود می‌توانید از مبلمان بزرگ نیز استفاده کنید.

باور غلطی است که می‌گویند برای فضاهای کوچک از مبلمان بزرگ استفاده نکنید. مبلمان و اثاثیه بزرگ به بزرگ نشان‌دادن فضا بسیار کمک می‌کنند.

از نورپردازی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی جذاب و کاربردی برای فضاهای کوچک استفاده کنید

در اتاق خوابی که کوچک است پیشنهاد می‌شود به‌جای استفاده از روشنایی و نورهای رومیزی از نورهای دیواری استفاده کنید. به کمک این نورپردازی‌های سقفی که هم به‌صورت سیمی و هم به‌صورت باتری دار موجود هستند شما می‌توانید از فضای کنار تخت خود بیشتر استفاده کنید.

بازی با رنگ‌ها در ورودی خانه‌های کوچک

ورودی یک خانه نشانگر کلی فضای داخلی و حس خوب در خانه است. برای ورودی منزل خود از درهای دوتایی بلند استفاده کنید. اجسام بزرگ در قسمت‌های کوچک خانه باعث بزرگ‌تر دیده‌شدن فضا می‌شود. یک عدد آیینه را در ورودی خانه به سمت داخل خانه قرار دهید که بازتاب تصاویر در آن باعث بزرگ دیده‌شدن فضا می‌گردد.

رنگ روشن اغلب باعث بزرگ‌تر نشان‌دادن فضا نمی‌شود. بهتر است جسورانه رفتار کنید و از رنگ‌های پررنگ استفاده کنید. برای نورپردازی این قسمت از منزل خود از نورهای زیاد استفاده کنید.

از قفسه‌های دیواری در آشپزخانه استفاده کنید

آشپزخانه‌های کوچک را باید با ایده‌های جالب چیدمان کرد. در آشپزخانه وسایل کوچک و بزرگی وجود دارند درنتیجه باید از فضای کوچک آشپزخانه به بهترین شیوه ممکن استفاده کرد. بهتر است در بالای کابینت‌های خود قفسه‌های باز قرار دهید و یا درب کابینت‌ها را شیشه‌ای انتخاب کنید تا انعکاس نور در آن‌ها باعث بازتر نشان‌دادن فضا شود.

برای دیوارها از رنگ‌های ساده و خنثی استفاده کنید؛ اما برای وسایل دیگر آشپزخانه سعی کنید از رنگ‌های موجود بر طیف رنگی و مکمل‌ها در کنار یکدیگر استفاده کنید. تا زمانی که رنگ‌های رنگی‌تر در کار باشند شما انتخاب اشتباهی نکرده‌اید.

حمام خود را بزرگ‌تر نشان دهید

در سرویس بهداشتی خود از موزاییک با روکش‌های براق برای بزرگ‌تر شدن فضا استفاده کنید. می‌توانید برای این کار از دو طرح متفاوت برای موزاییک‌ها استفاده نمایید و نقطه‌ای که آن‌ها به هم می‌رسند را نقطه کانونی در نظر بگیرید و رنگی خنثی در آن محل قرار دهید.

در حمام نور زیادی به کار ببرید و چون جای مهمی مانند نشیمن نیست سعی کنید از طرح‌های مختلف در دکوراسیون حمام بهره ببرید.

دکوراسیون داخلی جذاب و کاربردی برای فضاهای کوچک در اتاق ناهارخوری

اگر خانه شما دارای اتاق ناهارخوری است و این اتاق نیز کوچک است برای بزرگ نشان‌دادن این اتاق از رنگ تیره برای دیوارها استفاده کنید و میزناهارخوری را به یک مرکز توجه تبدیل کنید. به دلیل اینکه اغلب اتاق‌های ناهارخوری در زمان‌هایی استفاده می‌شود که هوا تاریک است؛ بنابراین ترکیب رنگ تیره با یک شمع روشن می‌تواند فضای بسیار زیبا و بزرگی را نمایان سازد.

استفاده از رنگ‌های پررنگ

رنگ‌های تیره برای فضاهای کوچک حسی دنج و آرام را نشان می‌دهند. به طور مثال رنگ سبز تیره یا آبی تیره برای دیوارها و ترکیب آن‌ها با رنگ‌هایی مانند نارنجی می‌تواند به خانه عمق بیشتری بدهد.

استفاده از مبلمان چندمنظوره

در فضاهای کوچک شما می‌توانید از مبلمانی استفاده کنید که تخت و خواب شو هستند. از میزهایی استفاده کنید که برای کار نیز بتوانید بهره ببرید. در این صورت از فضای کوچک بیشترین بهره را می‌برید و دیگر نیازی به خرید وسایل زیاد و شلوغ‌کردن خانه ندارید.

در این صورت است که ارزش دارد شما وسیله‌ای را به‌صورت کاملاً سفارشی بسازید. شاید کمی هزینه بالاتر باشد؛ اما یک وسیله برای شما کار چند وسیله دیگر را نیز می‌کند و کاملاً کارراه‌انداز است.

سفارش دکوراسیون داخلی برای زیباتر شدن محل زندگی و کار شما

سفارش دکوراسیون داخلی-سایت زمان استودیو

برای طراحی داخلی فضا ایده‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید باتوجه‌به میزان سرمایه‌گذاری خود از شرکت‌ها برای سفارش دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید. این شرکت‌ها به‌صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارند و به شما بهترین مشاوره‌ها جهت دکور مناسب با فضای محل زندگی را ارائه می‌کنند.

شرکت زمان استودیو در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی برای فضاهای کوچک و بزرگ دارای تجارب و مهارت‌های بسیار زیادی است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت آن‌ها نمونه کارها را ببینید و با مشاوران شرکت در ارتباط باشید.

سخن نهایی

برای دکوراسیون داخلی جذاب برای فضاهای کوچک راه‌حل‌های بسیار زیادی وجود دارد. عده‌ای علاقه به استفاده از رنگ‌های متنوع دارند و عده‌ای دیگر به نورپردازی و مبلمان برای بزرگ‌تر نشان‌دادن فضای خود علاقه دارند. در این مطلب سعی کردیم تا شما را با ایده‌های جالب دکوراسیون فضاهای کوچک آشنا کنیم.

هنگامی که صحبت از بزرگ نشان‌دادن فضاهای کوچک است ایده‌های فراوانی برای هر سلیقه‌ای نیز به وجود می‌آید. در این زمینه شرکت و سایت زمان استودیو به شما بهتر می‌تواند کمک کند تا با بودجه متناسب و در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت سفارش دکوراسیون داخلی خود را بدهید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود