زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا نوشیدن آبلیمو در صبح به صورت ناشتا مضر است؟

آیا نوشیدن آبلیمو در صبح به صورت ناشتا مضر است؟

آیا نوشیدن آبلیمو در صبح به صورت ناشتا مضر است؟

بنظر شما آیا نوشیدن آب و لیمو در صبح به صورت ناشتا مضر است؟ مصرف آبلیمو به صورت ناشتا به کاهش وزن کمک می‌کند. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان روز خود را با این نوشیدنی آغاز می‌کنند. آیا این‌کار صحیح است؟ نوشیدن آبلیمو برای همه مناسب نیست که در این مطلب توضیح خواهیم داد.

در مطلبی با عنوان فواید نوشیدن آبلیمو و عسل در صبح ناشتا درباره‌ی مزیت‌های این نوشیدنی توضیحاتی داده شده است. مطمئناً تمام موادی که ما مصرف می‌کنیم برای همه‌ی افراد عملکرد مشابهی ندارد و ممکن است برای برخی مضر و خطرساز باشد.

چه کسانی باید از خوردن آبلیمو در صبح به صورت ناشتا پرهیز کنند؟

کسانی که دندان‌های حساس دارند

آبلیمو یک نوشیدنی اسیدی است. نوشیدنی‌های اسیدی فرسایش دندان‌ها را به همراه دارد. تماس بیش از حد غذاهای اسیدی با دندان‌ها منجر به فرسایش و از بین رفتن مینای دندان می‌شود و با گذشت زمان دندان‌های حساسی خواهید داشت. مصرف غذاهای سرد و گرم در کسانی که دندان‌ها و لثه‌های آسیب دیده دارند باعث ایجاد درد شدیدی می‌کند. برای جلوگیری از آسیب به داند‌های‌تان سعی کنید که این نوشیدنی را با نی میل کنید که تماس نوشیدنی با دندان‌ها به حداقل برسد.

کسانی که مشکلات معده دارند

کسانی که مشکلات معده دارند از مصرف آبلیمو پرهیز کنند. آبلیمو ممکن است باعث سوزش شدید سر دل و معده شود و با تحریک دیواره‌ی معده زخم معده را بیشتر کند. بدترین چیز برای افرادی که دارای مشکلات معده هستند نوشیدن آبلیمو است زیرا اسید لیمو مشکلات را دوچندان می‌کند. اختلالات رفلاکس معده به مری علائمی شامل سوزش سر دل، تهوع و استفراغ دارد که با مصرف غذاهای تند، چرب و اسیدی تشدید می‌شود. بنابراین همه‌ی افرادی که به نحوی دچار مشکلات معده هستند از مصرف آبلیمو خودداری کنند.

اختلال کم آبی با مصرف بیش از اندازه‌ی آبلیمو

لیمو یک منبع غنی از ویتامین C است و به عنوان اسیداسکوربیت شناخته شده است. این اسید دارای خواص مدر است و در نتیجه تولید ادرار در کلیه‌ها را افزایش داده و موجب تکرر ادرار و در نتیجه از بین بردن سدیم و مایعات از بدن می‌شود. کم شدن آب بدن خطرناک است و در برخی موارد حتی منجر به مرگ می‌شود، پس سعی کنید بدن‌تان را هیدراته نگهدارید و آب بنوشید.

مصرف لیمو

روش صحیح مصرف آبلیمو در رژیم غذایی چیست؟

بهترین نوشیدنی برای کسانی که دارای یکی از مشکلات بالا هستند آب گرم یا ولرم است. برای قرار دادن آبلیمو در رژیم غذایی بهتر است که آن را به عنوان چاشنی در غذاها و سس‌ها استفاده کنید یا به عنوان یک نوشیدنی بعد از غذا. این حقیقت را نمی‌شود کتمان کرد که آبلیمو دارای مزایای فراوانی است و حتما باید از آن استفاده کرد. مصرف لیمو در درمان اسکوربیت که ناشی از کمبود ویتامین C است بسیار مفید است و مانع از آنفولانزا و سرماخوردگی می‌شود، التهابات را کاهش و سموم بدن را دفع می‌کند.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود