زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

8 درد که هرگز نباید از آن ها چشم پوشی کنید

8 درد که هرگز نباید از آن ها چشم پوشی کنید

8 درد که هرگز نباید از آن ها چشم پوشی کنید

از بعضی دردها نباید چشم پوشی کرد زیرا امکان پیشگیری در زمان شروع بیماری بسیار راحت تر است تا زمانیکه بخواد مشکل ساز شود. در این مطلب می خواهیم 8 درد که هرگز نباید از آن ها چشم پوشی کنید را معرفی کنیم. پیشنهاد می کنیم در ادامه با معرفی این دردها همراه زوم لایف باشید.

همه ما این عبارت محبوب را شنیده ایم: "هیچ دردی بدون سود نیست (نابرده رنج گنج میسر نمی شود) این ممکن است تا حدی درست باشد اما همیشه نباید وجود داشته باشد. بعضی از دردها ممکن است با دستاوردی همراه نباشد و برخی را نبايد نادیده گرفته شوند. برخی از درد های طبیعی و جزئی وجود دارند اما برخی از درد ها مانند درد قفسه سینه نباید طبیعی باشد و به توجه فوری نیاز دارد.

دردهای زیر نباید نادیده گرفته شوند و به توجه پزشک نیاز دارند:

درد آپاندیسیت

1. درد آپاندیسیت

درد مزمن معده اگر ناشی از آپاندیسیت باشد، غیر قابل چشم پوشی است. این درد ناشی از آپاندیس پاره شده است و در سمت راست پایین شکم رخ می دهد. درد آپاندیسیت به اورژانس پزشکی نیاز و جراحی سریع برای دفع آپاندیس شکسته دارد.

درد شدید پشت

2. درد شدید پشت

اگر کار نکردید و درد شدید پشت را تجربه می کنید، این به معنی آنوریسم آئورت است، که اگر به موقع درمان نشود، پارگی ایجاد می کند. جورج اسکات توسط یک آنوریسم آئورت شکسته کشته شد. علیرغم هشدارهای پزشکانش، درمانش را به تعویق انداخت چون فکر می کرد  این مسئله جزئی است.

درد قفسه سینه

3. درد قفسه سینه

هر فردی به شما می گوید که باید درد قفسه سینه را جدی بگیرید. اگر درد را به این شکل احساس نكنید، احتمالا به دلیل گاز در معده شما ایجاد شده است. بهترین توصیه این است که"به دکتر خود مراجعه كنید". درد قلب همیشه شدید نیست؛ در حقیقت گاهی اوقات می تواند کم باشد، مخصوصا برای زنان. هر نوع درد قفسه سینه باید جدی گرفته شود.

درد کلیه

4. درد کلیه

درد ناشی از عفونت کلیه در وسط پشت کمر شما رخ می دهد. اگر تب و تهوع ناگهانی این درد را دنبال کند و هنگام ادرار احساس درد کنید، باید با دکتر خود مشورت کنید. اگر عفونت کلیه به درستی درمان نشود، می تواند منجر به آسیب دائمی کلیه شود.

درد کشاله ران

5. درد کشاله ران

این درد به نظر می رسد که کسی به لگن شما لگد می زند. این نوع درد از بین نمی رود. ممکن است به دلیل چرخش بیضه ایجاد شده باشد. این یک عارضه مادرزادی رایج است که به دلیل محکم نبودن سیم هایی است که بیضه ها را در جای خود قرار می دهند. هنگامی که یکی از طنابها پیچ خورده باشد، جریان خون را به بیضه قطع می کند. عدم وجود خون در بیضه باعث این درد می شود و شما باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

سوزش پا و درد

6. سوزش ران پا

اگر در مدت زمانی طولانی نشسته اید و یک ماهیچه متورم با شدت درد دارید، ممکن است از یک لخته شدن در داخل رگ ایجاد شده باشد. این مشکل به عنوان ترومبوز ورید عمقی (DVT) شناخته شده است. این شرایط نیاز به مراقبت اورژانس پزشکی برای متوقف کردن یک قسمت از لخته از شکستن و قرار گرفتن در ریه ها دارد.

سردرد ناگهانی

7. سردرد ناگهانی

سردرد ناگهانی نباید نادیده گرفته شود زیرا ممکن است به معنی خونریزی مغزی یا تومور مغزی باشد. پزشکان پیشنهاد می کنند اگر شما از علت آن مطمئن نیستید، باید فورا به اورژانس مراجعه کنید.

سوزش پاها

8. سوزش پاها

طبق گزارش انجمن دیابت آمریکا، 23 میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت از بیماری خود مطلع نیستند. احساس سوزش در پاهای شما ممکن است نشانه ای از دیابت باشد. احساس سوزش ناشی از آسیب عصبی مرتبط با دیابت است. افزایش قند خون موجب آسیب شدید عصبی محیطی به ویژه در پا، دست، انگشت پا و آنرج می شود.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود