زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

نکاتی در مورد خرید کولر گازی

نکاتی در مورد خرید کولر گازی

نکاتی در مورد خرید کولر گازی

خرید کولر گازی امروزه امروه به یکی از ضروریات هر خانه ای تبدیل شده است و خرید کولر گازی اجنرال می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. همانطور که می دانید به دلیل عوض شدن شرایط جوی و افزایش دما در فصول گرم به خصوص تابستان وجود یک سیستم تهویه و سرمایشی یکی از نیاز های هر خانه ای است البته وجود کولر گازی امروزه برای هر مکان سرپوشیده ای ضروری است خواه یه یک مکان ارداری باشد خواه چه یک مکان مسکونی یا یک سالن ورزشی. برای یک تهویه سالم و گردش هوای خنک نیاز به تهیه یک سیستم تهویه مناسب است. در ادامه مطلب در مورد خرید کولر گازی نکاتی را برای انتخاب صحیح تر بیان خواهیم کرد.

خرید کولر گازی تک اسپلیت

تاریخچه کولر گازی 

از حضور و پیدایش کولر گازی ها زمان زیادی نمی گذرد و حضور سیستم های تهویه در زندگی ما انسان ها بسیار طولانی نیست اما در همین مدت کوتاه تاثیر زیادی در زندگی ما داشته و تغییرات بسیار در آنها به وجود آمده است.قبل از ساخته شده سیستم ها و کولر گازی های جدید اولین ایده برای خنک کردن خانه ها در مصر باستان ه وجود آمد که نی ها را به وسیله آب تر کرده و نی ها خیس شده را در پشت پنجره ها قرار می دادند که تبخیر این نی ها باعث به وجود آمدن جریان هوای خنک در محل می شد.  در رم باستان هم در خانه ها قنات هایی وجود داشت که با گردش هوا داخل ای چاه ها جریان هوای خنک ایجاد می شد.

اما ایده جدیدتر برای ساخت کولر گازی و سیستم تهویه توسط ویلیس کریر خلق شد، ویلیس کریر در سال 1902  در استخدام شرکت چاپ بوفالو بود و او به دنبال پیدا کردن راه حلی برای خنک سازی دستگاه های چاپ بود که منجر به اختراع دستگاه کولر گازی گردید. اولین دستگاه کولر گازی در 17 جولای 1902 شروع به کار کرد.  دستگاه کریر بیشتر به کنترل رطوبت تا کنترل دما می پرداخت. کریر ب جای گردش هوا در دور کویل گرم این گردش را در دور کویل سرد که پر از آب سرد بود انجام داد که باعث خنک شدن هوای خروجی می شد  و در نتیجه این کار باعث کنترل رطوبت اتاق می شد.

انواع برند های کولر گازی 

امروزه کولر گازی ها به دلیل درخواست زیاد و وجود بالای نیاز توسط شرکت ها و برند های بسیاری ساخته می شوند و هر کدام از این برند های کولر گازی خود را با فناوری و طراحی مخصوص به خود به مشتریان عرضه می کنند. هر کولر گازی به دلیل وجود فناوری خود مخصوص یک شراط آب و هوایی است و برای یک منطقه کاربرد دارد. البته مدل های متنوعی توسط کارخانجات تولید و عرضه می شود.

از میان برند های کولر گازی موود می توان به برند کولر گازی اجنرال، کولر گازی گری، کولر گازی بوش و کولر گازی ال جی و.... اشاره کرد که هر کدام دارای سابقه ای چندین ساله در زمینه تولید کولر های گازی هستند و محصولات شان دارای کیفیت مطلوبی هستند که توانسته اند مشتریانی وفادار را به خود جلب نمایند.

خرید کولر گازی اجنرال

اگر بخواهیم یکی از معتبرترین برند ها کولر گازی را نام ببریم بی شک باید اول به برند کولر گازی اجنرال اشاره کنیم این برند در میان سایر برند ها به ریش سفید کولر ها معروف است و این لقب به دلیل سابقه بالاتر از دیگر برند هاست. کمپانی اجنرال ابتدا با نام فوجیستو ودر سال 1963 در ژاپن تاسیس شد اما تا سال 1960 وارد صنعت تهویه نشد و در این سال شروع به تولید اولین کولر گازی و آنهم از نوع پنجره ای کرد. اجنرال با سابقه ای 50 سال اکنون بسیار محبوب است و بیشتر تولیداتش در تایلند انجام می شود. امروزه کولر گازی های تولید اجنرال محدوده بالایی را در بر می گیرد که کولر گازی دیواری، کولر گازی ایستاده، پرتابل و پنجره ای از آن نوع هستند 

همچنین از نظر توان هم متنوع اند مثلا کولر گازی 12000 اجنرال از این دست تولیدات هستند که بسیار محبوب می باشد و کارایی بالایی دارد و یا کولر گازی 18000 اجنرال هم که با توان 18هزار BTU تولید وی شود ودارای کارکرد سرد و گرم می باشد.از دیگر تولیدات برند اجنرال می توان به کولر گازی 24000 اجنرال و یا 30000 اشاره کرد که هرکدام دارای ویژگی های کارکردی بسیار خوبی هستند.

معرفی کوتاه کولر گازی گری 

از دیگر برند های فعال عرصه تهویه باید به برند گری اشاره کرد و کولر گازی ها گری از محبوبیت بالایی برخوردار است. هر چند کولر گازی ها گری جدیدترمی باشد و کمتر شناخته شده هستند اما در ایران با استقبال خوبی روبرو شده اند. برند گری یک شرکت امریکایی الاصل است اما حوزه فعالیت خود را گسترش داده و در کشور های زیادی از جمله هنوستان و چین کارخانه تولید دارد. از لحاظ کارکردی و فناوری باید کولر گازی گری را جزء برترین ها دانست و از فناوری بالایی بر خوردارند.

از لحاظ تنوع محصولات از تنوع بالایی برخورداراست و انواع کولر گازی از جمله کولر گازی 12000 گری، کولر گازی 18000 گری و ولر گازی 24000 گری از تولید ات کارخانجات گری می باشد که اینها نیز انواع دیواری، ایستاده، پرتابل را دارا می باشد که معمولا اکثرشان بسیار کم مصرف اند.

بررسی کوتاه کولر گازی بوش

همانطور که قبلا گفتیم امروزه برند های زیادی در مینه تولید سیستم های تهویه فعالند شرکت بوش نیز یکی از آنهاست. برند بوش را باید یکی از موفق ها زمینه تولیدات صنعتی دانست این شرکت در سال های اخیر با پشتوانه تجربه و دانشی که در تولید لوازم صنعتی و خانگی داشت به این عرصه وارد شده و کولر گاز ی بوش را تولید و روانه بازار کرده است. البته به دلیل کیفیت بالای تولیداتش این محصول ها نیز با استقبال عمومی مواجه شده و در بازار فروش خوبی دارند.

کولر گازی های بوش بسیار متنوع اند و انواع کولر گازی دیواری، ایستاده و پنجره ای را در بر می گیرد که از لحاظ توان های تولیدی نیز متنوع است و باید به کولر گازی 12000 بوش که کم مصرف نیز می باشد اشاره کرد و دیگر محصولش کولر گازی 18000 بوش که از لحاظ طراحی بسیار شکیل هم می باشد.

قیمت کولر گازی ها

کولر های گازی به دلیل تنوع در توان ونوع شان از محدوده قیمتی متنوعی برخوردارند و از لحاظ قیمت به دلیل تفاوت برند ها و توان ها متفاوتند. برای خرید کولر گازی باید ابتدا کولر مورد نظر را براساس محیطی که در آن به کار گرفته می شود انتخاب  کنید و بعد باتوجه به کارایی ها برند را نتخاب کنید. هرچند یکی از مهمترین معیار ها برای انتخاب کولر ها قیمت کولر گازی است اما باید کیفیت را نیز از یاد نبرد. برای انتخاب صحیح کولر گازی می توان به سایت تک اسپلیت به آدرس https://taksplit.com مراجعه کرد و با تماس با فروشنده ها مشاوره ای صحیح در مورد کولر ها و تفاوت هایشان دریافت کرد و همچنین کولر گازی مورد نظر را با کمترین قیمت ممکن تهیه کرد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود