زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

معرفی کولر گازی کاستی گری

معرفی کولر گازی کاستی گری

معرفی کولر گازی کاستی گری

در فصل های گرم و هوای داغ  یکی از محصولات پر کاربرد، کولر گازی کاستی است که بسیار پر مصرف در این فصل می باشد. امروزه گرم شدن هوا و همچنین بالا رفتن دما باعث شده تا استفاده از کولر کاستی و اسپلیت کاستی افزایش یابد.

در مناطقی که دمای هوا به بالای ۶۰ درجه می رسد، استفاده از کولر های گازی و اسپلیت قطعی می شود.  تقریبا تحمل گرما در این دما غیر ممکن می شود. کولر گازی و اسپلیت، مورد استفاده در سراسر جهان می باشد.

کولر گازی با از بین بردن دمای محیط و هدایت کردن آن به خارج از محیط، هوا را خنک می کند. همچنین فضایی سرد و به دور از گرما ایجاد می کند. برخی کولر ها نیز قابلیت گرم کردن دارند. یعنی بر عکس کولر هایی که خنک می کنند، سرمای محیط را خارج کرده و فضا را گرم می کنند.

این کولر ها چرخه گرمایش دارند که با فعال شدن آن شروع به خارج کردن فضای سرد محیط می کند. در واقع کولر هایی که هر دو قابلیت (سرد و گرم) را دارند برای تمامی فصل های سال کاربرد دارند. فصل های سرد سال چرخه گرمایش فعال است و در فصل های گرم ظرفیت سرمایشی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای کولر گازی تعریفی ارائه شده است.

بر اساس این تعریف کولر گازی به وسیله ای تعریف شده که وظیفه تهویه هوا و پایداری آن در فصل های گرم سال را دارد. همچنین وسیله ای برای گرم کردن فضا در فصول سرد می باشد که رطوبت اضافی را از فضا می گیرد. این محصول دارای قیمت مناسب بوده و همچنین نگهداری کم هزینه ای دارد. کولر گازی کاستی گری متشکل از چهار جز اصلی است که این اجزا شامل اپراتور، کندانسور، شیر انبساط و کمپرسور می باشد.

 کولر گازی کاستی گری

اجزای کولر گازی کاستی گری

در واقع این اجزا شامل همه کولر های گازی می شود و نوع قرار گیری آن در تعیین نوع کولر گازی نقش دارد. کولر های گازی انواع مختلفی دارند؛ کولر گازی دیواری، کولر گازی داکت اسپلیت، کولر گازی کاستی گری، کولر گازی ایستاده از انواع کولر گازی هستند. کولر گازی کاستی گری همانند اسپلیت دارای دو واحد است. محل قرار گیری واحد اول داخل ساختمان در سقف های کاذب و واحد دیگر آن در فاصله بیشتر از واحد اول و خارج از محیط می باشد.

کولر گازی کاستی گری ویژگی هایی دارد که آن را بسیار محبوب می کند. طراحی زیبا و مدرن، متناسب با دکوراسیون محیط و منزل، دارای فیلتر های تصفیه هوا، مجهز به تکنولوژی روز دنیا، صدای کم، استهلاک کم، قدرت خنک کنندگی بالا و رطوبت زدایی زیاد از مزایای کولر گازی کاستی است.

همانطور که دو نوع کولر گازی معرفی شد، کولر گازی کاستی گری نیز همانند کولر گازی های دیگر و یا اسپلیت، در دو نوع گرمایشی و سرمایشی نیز تولید شده و در بازار عرضه می گردد. یک نوع از کولر گازی کاستی گری عملکرد سرمایشی دارد در فصول گرم سال مصرف می شود. نوع دیگر آن قابلیت گرمایشی دارد و در فصل های سرد قابل استفاده می باشد. کولر گازی کاستی گری را می توان به عنوان نوعی کولر گازی کم مصرف معرفی کرد.

تمامی کولر های گازی کاستی گری با هر نوع موتوری که در آن ها به کار رفته دارای برچسب انرژی هستند. برای نصب کولر گازی کاستی گری می توان همانند نصب اسپلیت دیواری عمل کرد. تفاوت نحوه نصب کولر گازی کاستی گری و اسپلیت دیواری در قرار گیری یونیت داخلی است که برای اسپلیت دیواری بر روی دیوار نصب می شود و  یونیت کولر گازی کاستی گری در داخل سقف قرار می گیرد.

قیمت کولر های گازی

در هنگام نصب یونیت خارجی کولر گازی می بایست آن را در ارتفاع بالاتر از محل قرار گیری یونیت داخلی نصب کنید. یونیت خارجی بایستی در برابر عوامل طبیعی مانند نور مستقیم خورشید و برف و باران در امان باشد. به همین دلیل باید آن را در فاصله از یونیت داخلی نصب کرد. کولر گازی کاستی گری دارای برند های مختلف است. امروزه کولر های گازی و اسپلیت استفاده زیادی دارند و تقریبا جایگزین سیستم های تهویه قدیمی شده اند.

از آنجایی که بازار بسیار زیاد به انواع اسپلیت و کولر گازی کاستی گری نیاز پیدا کرده است شرکت های معتبر تولید کننده کولر گازی نیز تمامی این کولر ها را تولید و عرضه می کنند. جنرال، بوش، جنرال مکس، دورا، هیتاچی، ال جی، گری و رویال از برند های معروف کولر گازی کاستی گری هستند.

این برند ها مدل ها و ظرفیت های مختلفی از کولر گازی کاستی گری دارند. به عنوان مثال یکی از انواع  این برند ها محیط هایی با متراژ زیاد را خنک می کند و ظرفیت سرمایشی متداول دارد. کولر گازی کاستی گری را می توان با قیمت مختلف و همچنین متناسب خریداری کرد. امروزه تنوع محصولات شرکت های مختلف در بازار زیاد شده و بنا به این دلیل قیمت دقیقی نمی توان از کولر گازی کاستی گری ارائه کرد.

در هنگام خرید کولر گازی کاستی گری می بایست گزینه ها و فاکتور هایی را در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. نوع کولر، قدرت، ظرفیت سرمایشی، کمپانی و برند سازنده، قابلیت ها، مدت زمان گارانتی، جنس و کیفیت، نوع گاز، قطعات سازنده، قابلیت ها، تکنولوژی، میزان مصرف انرژی، قیمت ارز و میزان تولید صدا از گزینه هایی است که هنگام خرید کولر گازی کاستی گری به آن ها توجه داشته باشید.                                                      

کولر و اسپلیت کاستی

انواع کولر و اسپلیت کاستی

کولر گازی کاستی گری دارای ساختار مشابه فن کوئل است که باد را به چهار جهت می فرستد. کولر گازی کاستی گری در محیط های گوناگون مانند محیط های تجاری، فروشگاه ها، نمایشگاه ها، رستوران و مراکز عمومی کاربرد دارد. تمامی برند های کولر گازی کاستی گری در سایز و ابعاد یکسان تولید می شوند.

از قابلیت های کولر گازی کاستی گری، ریموت کنترل جهت روشن و خاموش کردن و کم و زیاد کردن درجه کولر، قابلیت نصب داخل سقف های کاذب، اشغال فضای بسیار کم می باشد. مشخصات این کولر، متراژ بالای لوله کشی، فیلتر هوا، کربن گرد و خاک برای پاکیزگی هوای خروجی و همچنین پمپ تخلیه می باشد.

مرجع کولر گازی گری با گارانتی شرکتی و معتبر

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود