زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

گرفتن نوبت آنلاین دکتر متخصص گوش و حلق و بینی در کمترین زمان

گرفتن نوبت آنلاین دکتر متخصص گوش و حلق و بینی در کمترین زمان

گرفتن نوبت آنلاین دکتر متخصص گوش و حلق و بینی در کمترین زمان

اگر قصد گرفتن نوبت برای ویزیت شدن توسط پزشکان متخصص مختلف مانند دکتر گوش، حلق و بینی (ENT specialist) را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های قدیمی مانند تماس تلفنی یا مراجعه حضوری استفاده نکنید.

اگر شما دچار بیماری در سر و گردن شده باشید و به پزشک عمومی مراجعه کنید، احتمالا شما را به متخصص گوش و حلق و بینی یا Otorhinolaryngology ارجاع می‌دهد. تا قبل از قرن نوزده پزشکان نمی‌دانستند، گوش، بینی و گلو توسط یک سیستم لوله‌ای بهم وصل هستند. زمانی‌که با ابزارهای دقیق این مسئله مشخص شد، تخصص جدید در پزشکی به نام تخصص گوش و حلق و بینی ایجاد شد.

این متخصصان بسیاری از بیماری‌های مربوط به گوش، بینی و گلو را تشخیص می‌دهند و درمان می‌کنند.

نوبت آنلاین بهتر است یا نوبت حضوری؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیاز نیست که با وجود داشتن فرزند شیرخوار، ابتلا به بیماری و کهولت سن برای گرفتن نوبت حضوری به مطب پزشک مراجعه کنید. دریافت نوبت آنلاین شما را از حضور در ترافیک‌های شلوغ خیابان‌ها و صرف وقت و هزینه‌های زیاد خلاص می‌کند. از دیگر مزایای بهره‌مندی از نوبت آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های واگیردار. مطب پزشکان یکی از پرخطرترین مکان‌ها از نظر شیوع بیماری‌های مختلف است. زیرا بیماران زیادی در آن‌جا برای درمان تجمع پیدا می‌کنند. درحالی‌که می‌توان به کمک گرفتن نوبت آنلاین از این مسئله پیشگیری کرد.
 • عدم نیاز به طی کردن مسیرهای طولانی. جالب است بدانید که خیلی از بیماران مجبور هستند برای دریافت نوبت دکتر مسافت‌های طولانی را از شهرستان به تهران، مشهد، اصفهان یا شیراز طی کنند. بنابراین دریافت نوبت آنلاین نه تنها مانع از ماندن در پشت ترافیک‌های پردردسر نیز خواهد شد، بلکه کمک زیادی به این عزیزان نیز خواهد کرد.
 • بهترین شرایط برای بیمارانی که امکان جابه‌جایی ندارند. به‌راحتی با دریافت نوبت آنلاین از جابه‌جایی دشوار خانم‌های باردار، افرادی‌که به‌تازگی جراحی کرده‌اند، بیماران دارای شکستگی استخوان، افراد معلول و مسن ممانعت خواهد شد.
 • انتخاب بهترین زمان برای ویزیت شدن توسط پزشک. اصولا این پزشکان هستند که در هنگام دریافت نوبت حضوری زمان مراجعه را تعیین می‌کنند. اما با ظهور نوبت‌دهی آنلاین، این شما هستید که طبق جدول زمان‌بندی ارائه شده بهترین زمان را طبق شرایط زندگی و شغلی خود انتخاب می‌کنید.
 • مشاهده نظرات و تجربیات مراجعین قبلی به پزشک مورد نظر. در حین دریافت نوبت آنلاین می‌توانید نظرات سایر بیماران را نیز مشاهده کنید. شاید این مسئله باعث شد که از مراجعه به یک دکتر گوش، حلق و بینی منصرف شوید و به دکتر دیگری مراجعه کنید.

عدم پوشش اینترنت در برخی از مناطق ایران یا نبود تجهیزات الکترونیکی در میان بعضی از خانواده‌ها می‌تواند مانع از دریافت نوبت آنلاین شود. خوشبختانه این مشکل جزئی با گذشت زمان و ارائه خدمات بیشتر از سوی دولت حل خواهد شد.

دکتر گوش، حلق و بینی کیست؟

دکتر گوش، حلق و بینی

شاید این سوال پیش آید که متخصص گوش و حلق و بینی کیست ؟ این دکتر متخصص کسی است که پس از گذراندن 7 سال دوره پزشکی عمومی، به مدت 4 سال در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات ناحیه گوش، حلق و بینی و نواحی مرتبط سر و گردن آموزش مضاعف دیده است. در واقع دکتر گوش و حلق و بینی در هر دو زمینه درمان دارویی و جراحی مشکلات زیر متخصص است:

 • مشکلات و بیماری‌های مربوط به گوش. در صورت داشتن شرایطی مانند نقص شنوایی، عفونت گوش، اختلالاتی که تعادل را تحت تأثیر قرار می‌دهند، وزوز گوش (احساس زنگ در گوش) یا درد گوش، ممکن است نیاز به مراجعه به پزشک گوش، حلق و بینی داشته باشید. متخصصان گوش و حلق و بینی همچنین می‌توانند اختلالات مادرزادی گوش (اختلالاتی که با آن‌ها متولد شده‌اید) را درمان کنند.
 • شرایط مربوط به بینی. دکتر گوش، حلق و بینی اغلب مشکلاتی که بینی، حفره بینی و سینوس‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند، مدیریت و درمان می‌کند. این مشکلات می‌توانند بر بویایی، تنفس و ظاهر فیزیکی بینی تأثیر منفی بگذارند.
 • مشکلات مربوط به گلو. اختلالاتی که گلو را تحت تأثیر قرار می‌دهند، می‌توانند بر گفتار، آواز خواندن، غذا خوردن، بلع و هضم تأثیر منفی بگذارد. دکتر گوش، حلق و بینی می‌تواند این مشکلات را تشخیص، مدیریت و درمان کند.
 • بیماری‌های مرتبط با سر و گردن. متخصصان گوش و حلق و بینی برای مدیریت بیماری‌ها، تومورها، تروما و بدشکلی‌های سر، گردن و صورت آموزش دیده‌اند. به‌همین‌دلیل، می‌توانند جراحی زیبایی و ترمیمی را در این نواحی انجام دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند مشکلات مربوط به اعصاب سر و گردن که بینایی، بویایی، شنوایی و حرکات صورت را کنترل می‌کنند، مدیریت کنند.

جالب است بدانید که گاهی دکتر گوش، حلق و بینی برای تشخیص قطعی، آزمایش‌های زیر را نیز انجام دهد:

 • بازرسی گوش خارجی یا داخلی با دستگاه اوریسکوپ یا اتوسکوپ
 • معاینه حلق و بینی برای بررسی علائم التهاب گلو و سینوزیت و حتی وجود تومور
 • شنوایی‌سنجی
 • گرفتن نوار گوش
 • تست خواب
 • آندوسکوپی حلق و گلو

چگونه می‌توان در سریع‌ترین زمان نوبت دکتر گرفت؟

نوبت آنلاین دکتر

با توجه به نکات ذکر شده در مورد مزایای دریافت نوبت آنلاین، واقعا بهترین و سریع‌ترین راه ممکن همین روش است. فقط کافی است که وارد وب‌سایت نوبت‌دهی اینترنتی شوید و پس از مشاهده رزومه پزشکان مختلف و نظرات مراجعین در مورد آن‌ها، بهترین متخصص را با توجه به شرایط بالینی خود انتخاب کنید.

توصیه می‌کنیم حتما به یک وب‌سایت یا سامانه معتبر مراجعه کنید. موارد زیادی از کلاهبرداری اینترنی در این زمینه مشاهده شده است. یعنی ممکن است شما زمان مورد نظر برای ویزیت را انتخاب و حتی حق ویزیت را نیز به‌صورت اینترنتی پرداخت کنید، اما خدماتی به شما ارائه نشود!

متخصص گوش و حلق و بینی چه تخصص باید داشته باشد

 • بیماری‌های گوش: در صورت وجود اختلال یا مشکل در گوش مانند عفونت گوش، وزوز گوش، درد یا اختلالاتی که تعادل را تحت تأثیر قرار می‌دهد، باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد. این متخصصان می‌توانند اختلالات مادرزادی مربوط به گوش را هم درمان کنند.
 • بیماری‌های بینی: مشکلات مربوط به بینی، حفره‌های بینی و سینوس‌ها توسط متخصص گوش و حلق و بینی تشخیص داده و درمان می‌شود. این دسته از بیماری‌ها روی تنفس، حس بویایی و شرایط فیزیکی تأثیر می‌گذارند.
 • بیماری‌های گلو: گاهی اختلالات و بیماری‌های مربوط به گلو روی گفتار، غذا‌خوردن، بلع و هضم غذا تأثیر می‌گذارند. برای تشخیص و درمان چنین اختلالاتی باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد.
 • بیماری‌های سر و گردن: این متخصصان در مدیریت و درمان بیماری‌هایی مانند تومورها، تروما و بدشکلی سر و گردن تخصص دارند. جراحی‌های زیبایی و ترمیمی مربوط به این ناحیه هم توسط متخصصان گوش و حلق و بینی انجام می‌شود. زمانی که اعصاب سر و گردن آسیب ببیند، ممکن است بینایی، بویایی، شنوایی و حرکات صورت تحت أاثیر این اختلال قرار بگیرند. این پزشک برای درمان و مدیریت چنین بیماری‌هایی آموزش‌دیده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد متخصص گوش و حلق و بینی که در زمینه هایی مثل گوش درد، سرگیجه، گلو درد و گرفتگی بینی و غیره تخصص دارد میتوانید این مطلب که کاملا در مورد این تخصص توضیح داده شده است را مطالعه کنید https://doctoreto.com/blog/who-is-otorhinolaryngologist/ و با انواع بیماری ها و خدماتی که دکتر گوش و حلق و بینی میدهد آشنا شوید.

انتخاب بهترین دکتر گوش و حلق و بینی

با ظهور وب‌سایت‌های اینترنتی در زمینه دریافت نوبت آنلاین، امکان مشاهده میزان تحصیلات، سوابق و نتیجه نظرسنجی از کیفیت طبابت پزشکان فراهم شده است. می‌توانید از این فرصت عالی برای انتخاب بهترین دکتر گوش، حلق و بینی استفاده کنید.

البته در اکثر این سامانه‌ها امکان پرسش و پاسخ با پزشکان نیز وجود دارد. با کمی صحبت می‌توانید متوجه میزان تجربه و نوع عملکرد دکتر گوش، حلق و بینی مورد نظر خود شوید و پس از آن اقدام به دریافت نوبت دکتر آنلاین کنید.

واقعا با پیشرفت فناوری و فراهم شدن راهکارهای جایگزین نوبت حضوری با پزشکان، زمینه آسایش بیماران و پزشکان دوچندان شده است. با توجه به شرایط فعلی همه‌گیری ویروس کرونا که مراجعه غرحضوری از هر نظر ارجحیت دارد!

نتیجه

دکتر گوش و حلق و بینی وظیفه‌ی درمان بیماری‌های مرتبط با گوش و حلق و بینی و همچنین اعضای مرتبط در سر و گردن را بر عهده دارد. بیماری‌هایی که توسط متخصصان گوش و حلق و بینی درمان می‌شود عبارتند از عفونت گوش، کاهش شنوایی یا از دست دادن شنوایی، گوش درد، اختلالات بویایی و …

با توجه به این مسئله که پزشک متخصص گوش و حلق و بینی به‌دلیل ارائه خدمات گسترده مانند پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها و مشکلات مربوط به گوش، گلو، بینی و انجام جراحی بینی، جراحی گردن و سر و غیره، مراجعین بسیاری دارد و گرفتن نوبت زودهنگام از این پزشک متخصص کمی دشوار است!

توجه : منبع این متن سایت دکترتو (نوبت دهی آنلاین دکتر) https://doctoreto.com است. همچنین پیشنهاد میکنیم برای آشنایی با دیگر تخصص های پزشکی (https://doctoreto.com/landing/specialties/) به این صفحه مراجعه کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود