زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

با بیست دقیقه ورزش، بیست برابر کالری بیشتری بسوزانید!

با بیست دقیقه ورزش، بیست برابر کالری بیشتری بسوزانید!

با بیست دقیقه ورزش، بیست برابر کالری بیشتری بسوزانید!

در دنیای مدرن امروز، یکی از معیارهای زیبایی و جذابیت، داشتن تناسب اندام و شکل بدنی موزون است. ازاین‌رو افراد در جست‌وجوی راه‌حل‌هایی برای رسیدن به این هدف مهم هستند، روش‌هایی از قبیل رژیم غذایی مناسب، ورزش و یا استفاده از بعضی داروها از سال‌های دور تاکنون مورد استفاده قرارگرفته است اما با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های پیشرفته نیز برای رسیدن سریع‌تر به تناسب اندام به بازار آمده‌اند.

بنابراین به‌کارگیری جدیدترین دستگاه‌ها در کلینیک‌های زیبایی و باشگاه‌های ورزشی از مهم‌ترین اقدامات جهت توسعه کسب‌وکار در صنعت زیبایی و تناسب اندام است که می‌تواند شمارا به سود سرشار برساند. احتمالاً در چند سال اخیر نام دستگاه ای ام اس EMS را به‌عنوان یک تکنولوژی بروز زمینه ورزشی و لاغری زیاد شنیده‌اید پس در ادامه مطلب به معرفی این دستگاه می‌پردازیم:

ای ام اس EMS چیست؟

تحریک الکتریکی ماهیچه‌ای (EMS) که به‌عنوان تحریک الکتریکی عصبی عضلانی (NMES) نیز شناخته می‌شود، استفاده از ایمپالس‌های الکتریکی برای ایجاد انقباضات عضلانی است. ایمپالس‌ها توسط یک دستگاه تولید می‌شوند و از طریق الکترودهای روی پوست نزدیک به ماهیچه‌های در حال تحریک ارسال می‌شوند. الکترودها معمولاً پدهایی هستند که به پوست می‌چسبند. ایمپالس‌ها محرکی را تقلید می‌کنند که از سیستم عصبی مرکزی می‌آید و باعث انقباض ماهیچه‌ها می‌شود.

تحریک الکتریکی عضلات قرن‌هاست که وجود داشته است. از کشورهای باستانی که قدرت مارماهی الکتریکی را کشف کردند تاکنون که از آن برای توان‌بخشی و عملکرد لاغری استفاده می‌کنند. در حال حاضر این فناوری برای تمرینات قدرتی ورزشکاران، توان‌بخشی، ریکاوری پس از ورزش، تناسب اندام و همچنین یک ابزار برای ارزیابی عملکرد عصبی و یا عضلانی استفاده می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که تحریک الکتریکی تمام بدن می‌تواند به افراد در کاهش کمردرد نیز کمک کند و می‌تواند عملکرد ورزشکاران را تا 30 درصد در مقایسه با روش‌های کلاسیک بهبود بخشد.

ای ام اس EMS

تمرین ورزشی با دستگاه ای ام اس چگونه است؟

فناوری EMS انقباض خودکار عضلات را از طریق ایمپالس‌های الکتریکی ایجاد می‌کند. ای ام اس، عملکرد طبیعی سیستم عصبی مرکزی ما را تقلید می‌کند و اجازه می‌دهد تا ایمپالس‌های الکتریکی برای انقباض عضله مورد نظر ارسال شود.

بدن می‌تواند از طریق تمرین EMS به انقباضات عضلانی شدیدتری نسبت به تمرینات معمولی دست یابد. در طی یک ورزش ای ام اس، ماهیچه‌ها 150 برابر انقباضات بیشتری نسبت به یک تمرین معمولی انجام می‌دهند. در طول ورزش با ای ام اس 90 درصد از عضلات به‌طور هم‌زمان فعال می‌شوند.

مزایای استفاده از دستگاه ای ام اس

ورزش ای ام اس هم به خاطر کارهایی که با بدن انجام می‌دهد و هم به علت ممانعت از بعضی عمل‌ها به کاربر سود می‌رساند. تمرین با ای ام اس به تلاش کمتری در طول ورزش نیاز دارد، بنابراین فشار کمتری بر قلب، مفاصل و تاندون‌ها وارد می‌کند. همچنین به جداسازی و تقویت عضلات ضعیف‌تر کمک می‌کند که منجر به بدنی قوی‌تر می‌شود.

همچنین استفاده از این دستگاه با کالری سوزی به‌واسطه افزایش سوخت‌وساز ماهیچه‌ها، به شکل‌دهی و تناسب اندام کمک بسیار زیادی می‌کند و علاوه بر این نشان داده‌شده است که دستگاه EMS به‌طور بالقوه به کاهش سلولیت از طریق تحریک عمیق عضلات کمک می‌کند. این عمل منجر به افزایش توده عضلانی شده، بافت همبند را سفت‌تر کرده و گردش خون را بهبود می‌بخشد و درعین‌حال متابولیسم شمارا بهبود می‌بخشد و چربی می‌سوزاند.

عوارض دستگاه ای ام اس

اگرچه تحقیقات مختلف، بی‌خطر بودن ای ام اس را اثبات می‌کنند اما استفاده نادرست از هر دستگاهی می‌تواند به بدن صدماتی وارد کند، مواردی از قبیل تحریک و درد پوستی درصورتی‌که دستگاه تحت نظر متخصصین به‌کارگیری نشود، گزارش‌شده است. همچنین محدودیت‌هایی برای استفاده از این دستگاه وجود دارد که رعایت آن‌ها برای سلامتی شما ضروری است.

افراد دارای مشکلات قلبی، صرع، سرطان و مشکلات گردش خون و همچنین افراد دارای دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب و انواع ایمپلنت‌های الکتریکی و زیبایی و همچنین خانم‌های باردار در حین بارداری نمی‌توانند ازاین‌روش استفاده کنند. البته این روش تمرینی برای ریکاوری بعد از زایمان بسیار کمک‌کننده و مؤثر می‌باشد و افراد باردار چند ماه پس از وضع حمل می‌توانند از این تمرینات استفاده کنند.

دستگاه ای ام اس

تفاوت ایکس بادی و ای ام اس چیست؟

امروزه برندهای زیادی در زمینه تولید دستگاه ای ام اس فعالیت می‌کنند که یکی از این برندها ایکس بادی است که بر مبنای تکنولوژی ای ام اس عمل می‌کند و ماهیت آن تفاوتی با ای ام اس ندارد.

برتری EMS iBody نسبت به روش‌های دیگر چیست؟

برتری روش ای ام اس EMS iBody در زمینه تناسب اندام هوشمندانه‌تر بودن این روش برای ورزش و در عین حال کاهش وزن است. شما می‌توانید بدون عمل جراحی و درحالی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهید به فک سوزاندن کالری و فرم‌دهی به عضلات خود باشید.

در EMSبرانگیختگی بالای فیبرهای عضلانی باعث انقباض سریع آن‌ها می‌شو و در نتیجه این فیبرهای عضلانی نقش بسیار زیادی در فرایند عضله‌سازی و تولید توان سرعتی ایفا می‌کنند. در تمرینات سنتی ورزشی فقط درصورت تمرین کافی، در پایان هر جلسه فیبرها منقبض می‌شوند که در این حالت فشار زیادی بر روی مفاصل و رباط ها وارد می‌شود.

در حین تمرینات EMS بدلیل عدم وجود بار اضافی، فشاری به مفاصل وارد نمی‌شود. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره یا تهیه این دستگاه ورزشی با شرکت تجهیزات پزشکی آفرودیت با شماره 0212۲۸۷۹۵۰۱ تماس بگیرید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود