زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بهترین ورزش برای کودکان در تابستان چیست؟

بهترین ورزش برای کودکان در تابستان چیست؟

بهترین ورزش برای کودکان در تابستان چیست؟

تابستان محبوب ترین فصل بچه هاست. زیرا علاوه بر تعطیلی مدارس، می توانند به فعالیت های تفریحی که به آن علاقه دارند بپردازند. بازی های ورزشی سرگرم کننده، از جمله فعالیت هایی هستند که تقریباً تمام کودکان به آن علاقه دارند.

این بازی ها چه به صورت فعالیت های ورزشی تیمی باشند یا به صورت ورزش های کودکانه یا حتی فقط صبحت کردن در مورد ورزش، قطعاً مزایای زیادی برای کودکان دارند. انجمن حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف)، طرفدار فعالیت کودکان است و بخش بزرگی از فعالیت آنها می تواند شامل بازی ها و فعالیت های ورزشی کودکانه باشد.

یکی از رشته های ورزشی که کودکان به آن علاقه دارند و مزایای زیادی دارد، ژیمناستیک است. ما در ادامه مطلب فهرستی از فواید ژیمناستیک برای کودکان را تهیه کرده ایم که شما به عنوان یکی از والدین یا مربی می توانید به آن نگاهی بیاندازید.

ژیمناستیک برای کودکان

5 دلیل برای اینکه ژیمناستیک ورزش خوبی برای کودکان است

1. ژیمناستیک پایه بسیاری از ورزش هاست

ژیمناستیک، یک پایه و اساس عالی برای تمام ورزش هاست. این ورزش، باعث تقویت انعطاف پذیری، تعادل، چابکی و هماهنگی بدن می شود که مهارت های مورد نیاز ورزش هایی همچون هاکی، بسکتبال، والیبال و فوتبال هستند. انعطاف پذیری مورد نیاز برای انجام حرکت قیچی تک پا، همان انعطافی ست که یک بازیکن فوتبال برای جلوی گل را گرفتن به آن نیاز دارد.

تعادل و هماهنگی مورد نیاز برای پریدن ژیمناست از روی میله تعادل مشابه با مهارت های مورد نیاز یک پرتاب کننده توپ در زمین بیسبال است. شما چه یک ژیمناست رقابتی باشید یا در دیگر ورزش های رقابتی فعالیت میکنید، ژیمناستیک، یک پایه و اساس عالی برای موفقیت به شما ارائه می دهد.

با شروع فصل تابستان شاهد افزایش ثبت نام کودکان در کلاس های ورزشی هستیم. ژیمناستیک از محبوب ترین این ورزش هاست و بسیاری از کودکان در تابستان از این ورزش پویا و مفید لذت می برند. باشگاه ژیمناستیک کودکان اسپین، بهترین جا برای آموزش ژیمناستیک حرفه ای، ریتمیک، باله و ... به کودکان شماست. این مجموعه با 25 شعبه در تهران و کادری حرفه ای، ژیمناستیک را مطابق با آخرین متدهای آموزشی مؤسسه رویال آکادمی انگلستان به کودکان آموزش می دهد.

2. به پیشرفت کودک در درس ریاضی کمک می کند

درست است. ریاضی، ورزشی برای ذهن است که قدرت تجزیه و تحلیل مکانی را بالا می برد، یعنی هرچه دانش آموزان بیشتر در جهت های مختلف حرکت کنند، ارتباطات بیشتری در مغز ساخته می شود که توانایی مکان یابی آنها را بهبود می بخشد. کودکان برای درک معادلات ریاضی و قواعد هندسه به مهارت های مکان یابی خوبی نیاز دارند. ژیمناستیک این کار را انجام می دهد. حرکات ژیمناستیک، آگاهی بدن را بهبود می بخشند و مغز را برای موفقیت در ریاضیات سیم کشی می کنند.

3. در همه فصول می توان آن را انجام داد

ژیمناستیک، ورزشی ست که در تمام طول سال انجام می شود و نیازی نیست که منتظر فصل مناسب آن بمانید. شما می توانید در تمام فصول یا مطابق برنامه در این ورزش شرکت کنید. ژیمناستیک همچنین یک ورزش مناسب برای فضای بسته است، بنابراین نیازی نیست که منتظر فصل گرما یا سرما بمانید. علاوه بر این، در فصل های تعطیلی ورزش های دیگر، برای ایجاد قدرت و هماهنگی در بدن خود، می توانید در ژیمناستیک شرکت کنید.

4. ژیمناستیک استقامت و سرسختی ذهنی را افزایش می دهد

در ورزشی که بهترین ورزشکاران آن با بالاترین سطوح، هنوز می افتند و اشتباه می کنند، ژیمناستیک، استقامت و سرسختی را آموزش می دهد. ژیمناستیک ورزشی ست که شما بارها و بارها می افتید و باید به طور مداوم تلاش کنید تا به موفقیت برسید. ژیمناستیک ورزشی است که به شما یاد می دهد سریعاً اشتباهات خود را پشت سر بگذارید و به مسیر خود ادامه دهید.

ورزش ژیمناستیک کودکان

5. مهارت های اجتماعی کودک را بهبود می بخشد

در ورزش ژیمناستیک کودکان باید روی خط بایستند، نوبتی از تجهیزات استفاده کنند، به حرف مربی گوش دهند و بازخورد او را به کار گیرند. تمام این موارد موجب تقویت مهارت های زندگی واقعی مانند صبر، پیروی از دستورالعمل ها، ساکت ماندن و احترام به دیگران می شود.

ژیمناستیک، تعهد، فداکاری، احترام، مدیریت زمان را آموزش می دهد و موجب تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس می شود. اینها همگی خصوصیاتی هستد که کودک ما برای یک انسان و دانش آموز موفق شدن به آنها نیاز دارد. با شروع ژیمناستیک از سنین نوپایی می توان مهارت های اجتماعی لازم برای ورود به مدرسه را در کودک تقویت کرد.

مجموعه تخصصی باله و ژیمناستیک اسپین

وبسایت: espinclub.ir

اینستاگرام: ESPINCLUB@

شماره تماس: 09129171854

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود