زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ماساژ میلیونی بگیریم یا نه؟

ماساژ میلیونی بگیریم یا نه؟

ماساژ میلیونی بگیریم یا نه؟

امروزه مراکز ماساژ گسترده ای در ایران و در شهر تهران دایر شده است که هر کدام هزینه ها و قیمت های متفاوتی دریافت می کنند. ماساژ با توجه به اینکه خاصیت درمانی دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده منظم از ماساژ می تواند بسیار برای بدن مفید باشد اما آیا ارزش این را دارد که قیمت میلیونی برای آن بپردازیم؟

ماساژ چه فوایدی بر بدن دارد؟

ماساژ با توجه به اینکه خستگی را از جسم و روح انسان می زداید یکی از بهترین خدماتی است که می توان دریافت کرد. تکنیک هایی که در ماساژهای مختلف کار می شود باعث می شود گردش خون افزایش پیدا کند عضو ها و اندام های بدن تغذیه شده و سموم بدن دفع  گردد.

مزایای ماساژ:

 • کاهش درد کمر و گردن
 • کاهش فشار خون سیستولی و دیاستولی
 • بهبود گردش خون محیطی
 • پاکسازی پوست و جوان سازی آن
 • بهبود حرکت دستگاه گوارش، و بهبود حرکت روده و هضم کلی
 • کاهش تنش عضلانی و درمان سردرد
 • هرگونه علائم مرتبط با استرس را تسکین می دهد. این می تواند شامل تقویت سیستم ایمنی پس از انجام درمان های منظم باشد.
 • بهبود کیفیت خواب
 • تسریع بهبود آسیب های بافت نرم
 • بهبود دامنه حرکتی مفاصل

انواع مختلف ماساژ

ماساژ ها نسبتا تنوع زیادی دارند که هر کدام تکنیک های متفاوت و فوائد متفاوتی نیز دارد. توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب نوع ماساژ با ماساژتراپیست خود مشورت کنید و ماساژی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد. ماساژها را می توان نسبت به فشاری و ریلکسیشن بودن تقسیم بندی کرد که در زیر به آن می پردازیم.

ماساژ های ریلکسی

ماساژ های ریلکسی

این نوع ماساژ به ماساژ هایی با فشار تکنیک های کم و نوازشی تقسیم بندی می شوند مانند: ماساژ ریلکسی یا ریلکسیشن، سنگ داغ، آروماتراپی، سالت تراپی یا ماساژ نمک، ماساژ شمع

ماساژهای فشاری

در این نوع ماساژها تکنیک ها دارای فشار بیشتری است تا به عمق عضلات دسترسی پیدا کند. مانند: ماساژ تایلندی، شیاتسو، درمانی، ورزشی، سوئدی

ماساژ های مناسب پوست

ماساژهایی هم هستند که ورای ریلکسیشن با توجه به موادی که استفاده می شود برای پاکسازی و براق کنندگی پوست هم مفید می باشند مانند: ماساژ صورت، ماساژ شمع، ماساژ نمک، ماساژ شکلات

چقدر باید برای ماساژ هزینه کنیم؟

ماساژها با توجه مراکزی که در آن انجام می شود هزینه های مختلفی دارند. مثلا چنانچه اگر ماساژی را در یک مرکز لوکس انجام دهید حتما قیمت میلیونی خواهد داشت اما آیا نیاز هست به این اندازه هزینه کنیم؟ به یاد داشته باشید که ماساژ جزو خدمات لوکس نیست و بهترین حالت این است که به صورت منظم از آن بهره ببرید. پس چه بهتر از اینکه به مراکزی مراجعه کنید که تخصص در این زمینه داشته باشند و قیمت ماساژ مناسب تری هم از شما دریافت کنند.

کدام ماساژ برای من مناسب است؟

اگر چنانچه برای اولین بار می خواهید ماساژ دریافت کنید بهتر است از ماساژ ریلکسی شروع کنید. این ماساژ با توجه به ماهیت ریلکسیشن هم لذت بخش است و هم خستگی شما را دفع می کند. اگر چنانچه برای بار اول نیست و به صورت منظم ماساژ دریافت می کنید پیشنهاد می کنیم ماساژ ورزشی و یا درمانی را هم امتحان کنید.

ماساژ ورزشی

آیا ماساژ لاغری تاثیر دارد؟

لاغری و کاهش وزن جزو مواردی است که دوست داریم خیلی سریع به آن دست پیدا کنیم. گاهی این اضافه وزن و چاقی آنقدر به ما فشار می آورد، از کمر درد و پا درد گرفته تا نبود لباس مناسب و فیت، ما را کلافه می کند. ماساژ لاغری یکی از راه های کاهش وزن است که به صورت طبیعی انجام می گیرد ولی دنبال نتایج فوق العاده از این ماساژ نباشید. بخصوص که هنگام دریافت ماساژ باید رژیم غذایی مناسبی هم داشته باشید و ورزش منظم نیز انجام دهید.

ماساژ یک کاتالیزور برای لاغری است یعنی فرایند کاهش وزن و سایز شما را تسریع می بخشد. پس اینگونه فکر نکنید که هیچ تغییری در لایف استایل خود و در رژیم غذایی خود نداشته باشید و انتظار اتفاق های فوق العاده با ماساژ لاغری داشته باشید.

ماساژ ورزشی برای ورزشکاران مناسب است؟

ماساژ ورزشی یا اسپورت یکی از سبک هایی است که پایه تکنیک های آن از ماساژ سوئدی گرفته شده است. این ماساژ نه تنها برای ورزشکاران بلکه برای همه توصیه می شود زیرا به خوبی فرد را ریکاوری کرده و خستگی را از وی می زداید. بهترین راه برای ماساژ ورزشکاران این است که ماساژ ورزشی را از متخصص این ماساژ دریافت کند زیرا به خاطر حجم زیاد عضلات ورزشکاران افراد مبتدی قادر به انجام این عمل نمی باشند.

نتیجه گیری:

ماساژ یکی از بهترین خدماتی است که می توانید برای بدن خود انجام دهید. سعی کنید از این خدمات به صورت منظم استفاده کنید تا بیشترین فایده را برای شما به ارمغان بیاورد.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود