زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

متخصص ایمپلنت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه او را پیدا کنیم؟

متخصص ایمپلنت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه او را پیدا کنیم؟

متخصص ایمپلنت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه او را پیدا کنیم؟

آیا از وجود یک شکاف بزرگ در لبخندتان ناراحت هستید؟ تاج (روکش) دندان، بریج و دندان های مصنوعی گزینه های موثری در جایگزینی دندان های افتاده محسوب می شوند. اما انواع ایمپلنت‌های دندانی در حال تبدیل شدن به محبوب ترین راهکار جایگزینی دندان های افتاده هستند.

اگرچه ایمپلنت‌های دندان بهترین راه جایگزینی دندان های افتاده است، اما مهمترین بخش درمان به وسیله ایمپلنت که احتمال موفقیت این فرایند را افزایش می دهد، پیدا کردن و مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت است.

ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت دندان چیست؟

طبیعتا در صورت نیاز به ایمپلنت دندان و برای اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج ممکن از فرایند جراحی، به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت دندان خواهید رفت. اما در اینجا می خواهیم به موارد و ویژگی هایی اشاره کنیم که باید در انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت به آن دقت کنید.

خدمات متنوع و تجربه زیاد

بعضی پزشکان تنها در زمینه ایمپلنت دندان فعال هستند، در حالیکه بعضی پزشکان دیگر تنها در مواردی خاص این کار را انجام می دهند. اگر به دنبال انجام ایمپلنت دندان هستید، باید با دندانپزشکی که تجربه زیادی در این زمینه دارد، مشورت کنید. متخصص ایمپلنت با نیازهای فرد کاملا آشنایی دارد و می تواند گزینه های مختلفی را با توجه به این نیازها به او پیشنهاد نماید؛ وی در اجرای این فرایند و ایجاد یک لبخند بی نقص برای بیمار نیز مسلط است.

پیشرفت فناوری ایمپلنت دندان تا جایی صورت گرفته که اکثر ایمپلنت ها به پزشکان و متخصصان مختلف و چند ماه رفت و آمد نیاز ندارند، اما بعضی موارد ایمپلنت دندان هم کمی پیچیده تر هستند. بهترین متخصص ایمپلنت، در صورت نیاز به نظرات یا خدمات یک جراح دهان و دندان یا متخصص های دیگر (حال به دلیل از بین رفتن استخوان یا مشکلات دیگر فک)، شما را به یک متخصص مورد اعتماد معرفی می کند. اما بهترین متخصص ایمپلنت در صورت ساده بودن نیازهایتان از تجربه، ابزار و فناوری های مختلف برای رفع نیازتان، تنها در یک جلسه، استفاده می کند.

هرگز از پرسیدن سوالاتتان درباره کارهایی که قرار است دندانپزشک برایتان انجام دهد، نترسید و از آنها بخواهید تا حداقل ده مورد مشابه از مشکلتان را به شما نشان دهند. اگر دندانپزشک نتواند تعداد زیادی از موارد مشابه را به شما ارائه کند، احتمال شاید لازم باشد که به دنبال یک متخصص دیگر باشید.

ارتباط با متخصص و برنامه‌ریزی برای درمان

همانطور که برای پیدا کردن جراح یا بهترین طرح پرداخت وقت می گذارید، باید زمانی را برای آشنایی بیشتر با متخصص ایمپلنت نیز اختصاص دهید. بهترین متخصص ایمپلنت سعی می کند تا برای ایجاد درک مناسبی از انتظارات بعد از درمان، رابطه خوبی را با بیمار ایجاد کند. بهترین متخصص ایمپلنت می داند که اجرای بهترین روش های درمان، مادامی که مطابق با انتظارات بیمار نباشد، ارزشی نخواهد داشت. بعید است که تنها در یک جلسه بتوان انتظارات، نیازها و گزینه های مختلف برای درمان مشکل بیمار را ارزیابی کرد. بهتر است زمانی را برای دستیابی به یک درک متقابل از انتظارات و گزینه های مختلف درمان در نظر بگیرید.

دندانپزشکی که برای درک انتظارات بیمار وقت نمی گذارد، احتمالا نمی تواند آنها را برطرف کرده و یا حتی فراتر از انتظارات آنها ظاهر شوند. بهترین متخصص ایمپلنت می داند که برای تضمین اجرای مناسب و دوام ایمپلنت دندان، باید برنامه ریزی دقیق برای قبل و بعد از عمل داشته باشد.

کار بهترین متخصص های ایمپلنت با یک برنامه ریزی جامع و صحبت درباره رویکرد درمان و همچنین گامهای مورد نیاز برای دستیابی به دوام و نتایج دلخواه شروع می شود. تمرکز بیش از حد متخصص ایمپلنت به جای خواسته های شما بر کارهایی که می تواند برایتان انجام دهد، نشان دهنده آنست که احتمالا پزشک مناسبی را برای این کار انتخاب نکرده اید.

محیط کار

همه مواردی که تا اینجا گفته شد، مربوط به کیفیت خود دندانپزشک بوده، اما در اینجا می خواهیم درباره محیط کاری او صحبت کنیم. قطعا در جایی که برای راحتی شما طراحی شده، احساس بهتری خواهید داشت. وقتی در برخورد اول با کسانی مواجه شوید و به دنبال راحتی حداکثری شما باشند، احتمالا به این فکر خواهید کرد که دندانپزشکی که اطرافش را با افراد لایق پر کرده، احتمالا همانی است که به دنبال او بوده اید. اهمیت ندادن به راحتی بیماران می تواند ناشی از عدم حضور بهترین متخصص ایمپلنت و همچنین یک گروه ضعیف از کارمندان است.

پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت

شعاع جستجویتان را کوچک کنید

پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت

یکی از اولین گامها در پیدا کردن جراح ایمپلنت دندان در نزدیکی خودتان، کوچک کردن شعاع جستجو است. سود این گام ساده در طولانی مدت بسیار بالا خواهد بود و با انتخاب یک متخصص ایمپلنت خوب در نزدیکی محل زندگیتان، لزوم رانندگی طولانی یا هزینه زیاد برای رفت و آمد را از بین ببرید و راحتی خود را افزایش دهید. بعلاوه لازم نیست که یک محدودیت مسافتی خیلی سفت و سخت را برای خود در نظر بگیرید و اگر نتوانید متخصص دلخواه را در محدوده مدنظرتان پیدا کنید، می توانید آن را افزایش دهید.

نظرات بیماران متخصص هایی که در نزدیکی محل زندگیتان هستند را بررسی کنید

گام دوم، گشتن به دنبال یک متخصص در مسافت تعیین شده – یا معرفی یک متخصص توسط اطرافیان – و بررسی نظرات بیماران این پزشک است. با بررسی نظرات بیماران و نسبت نظرات منفی به نظرات مثبت و موارد بیان شده می توانید به نتایج بسیار زیادی دست پیدا کنید. وقتی بیماران از اقدامات پزشک راضی نباشند، معمولا به چه مواردی اشاره می کنند و معمولا کدام نکته در اکثر نظرات منفی وجود داشته است؟ اگر کسی دقیقا همین مشکل شما را داشت، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟ با بررسی و توجه به نظرات بیمارانی که مشکل مشابه شما را داشته اند، می توان انتظار واقع گرایانه ای از روند درمان و نتایج آن داشت.

بررسی درباره گزینه‌های درمان متخصص ایمپلنت

شما می توانید از متخصص ایمپلنت درباره بهترین گزینه درمانی مناسب برای خودتان و یا گزینه های پیشنهادی مختلف سوال کنید. در این صورت نه تنها با روشهای درمانی مختلف آشنا می شوید، بلکه خواهید فهمید که متخصص مد نظرتان از چه ابزار، فناوری ها و روشهای درمان پیشرفته ای استفاده می کند. خودتان می توانید درباره روشهای درمان مختلف مثل ایمپلنت فوری و یک روزه یا دندان های مصنوعی مختلف تحقیق کنید و براساس آن به دنبال پزشک متخصص در این حوزه ها بروید تا به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید.

به جلسه مشاوره چند متخصص ایمپلنت بروید

مراجعه به متخصص ایمپلنت

حضور در جلسه مشاوره بعد از تعیین چند متخصص ایمپلنت، می تواند بسیار موثر باشد. شایسته پیدا کردن متخصصی هستید که با او راحت باشید و بتوانید به او اعتماد کنید، بنابراین لازم نیست که اولین پزشکی که پیدا کردید را برای این کار انتخاب کنید. روند کاشت ایمپلنت دندان در حضور متخصصی که به او اعتماد داشته باشید، خیلی ساده تر خواهد بود و به همین دلیل هم نباید نگران صحبت کردن با چند متخصص ایمپلنت باشید.

در دیدار با متخصص می توانید سوالاتی درباره تخصص آنها، زمینه کاری تخصصی آنها، تعداد جراحی های ایمپلنتی که داشته اند، نرخ موفقیت این جراحی ها، هزینه ایمپلنت دندان و دستمزدشان را از آنها بپرسید. می توانید تصاویر قبل و بعد از کاشت ایمپلنت دندان بعضی از بیماران را از پزشکتان بخواهید. بعلاوه می توانید درباره گزینه های درمانی مختلف پیشنهادی وی و دلیل ترجیح یکی بر دیگری را از او بپرسید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود