زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تفاوت قیمت لوله پلی اتیلن شاخه ای و کلاف

تفاوت قیمت لوله پلی اتیلن شاخه ای و کلاف

تفاوت قیمت لوله پلی اتیلن شاخه ای و کلاف

برای کسب اطلاعات در خصوص قیمت لوله پلی اتیلن شاخه ای و کلاف در ادامه همراه ما باشید. در ابتدای مقاله باید بگوییم که قیمت هر لوله ای با توجه به معیارها و ملاک های متنوعی تغییر پذیر است به همین دلیل در ابتدا باید با جزئیات این لوله ها آشنا شوید.

لوله پلی اتیلن کلافی

درباره لوله پلی اتیلن کلافی چه می دانید؟

لوله های پلی اتیلن تنها لوله هایی هستند که به صورت کویل یا به صورت کلاف و در اندازه و فشار از 6 تا 16 اتمسفر تولید می شوند. لوله های پلی اتیلن کلافی به صورت قابل توجهی در پروژه های گاز رسانی، انتقال آب و آبیاری زمین های کشاورزی و باغات مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از لوله پلی اتیلن کلافی، باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های جوشکاری و به حداقل رساندن تعداد نقاط جوش در لوله پلی اتیلن می شود. این موضوع علاوه بر اینکه باعث کاهش هزینه ها می شود، همچنین در زمان اجرای پروژه و نصب لوله پلی اتیلن نیز بسیار موثر بوده و در واقع منجر به کاهش زمان و سهولت نصب خواهد شد.

خرید لوله پلی اتیلن کلاف

لوله های پلی اتیلن کویل یا کلافی تقریبا تمامی فشار های کاری و در سایزهای 16 تا 125 متر طراحی و تولید می شوند. لوله های پلی اتیلن کلافی، کاربردهای متنوعی دارند که در حین خرید باید به آن ها توجه کنید.

سیستم های آبیاری

پلی اتیلن کلاف به عنوان لوله های اصلی و فرعی، در شبکه آبیاری تحت فشار و آبیاری قطره ای استفاده می شود. به همین دلیل اگر شما به لوله هایی برای انتقال آب در زمین های کشاورزی نیاز دارید، خرید لوله پلی اتیلن کلاف را فراموش نکنید. لوله های پلی اتیلن کلافی سایز 16 برای آبیاری قطره ای مورد استفاده قرار می گیرد.

شبکه انتقال گاز

یکی دیگر از کاربردهای لوله های کلاف، از جنس پلی اتیلن برای انتقال گاز است. در واقع از این لوله ها به عنوان شبکه تقسیم و لوله های ثانویه تحویل گاز استفاده می شود.

اتصالات لوله پلی اتیلن کلافی

جنس لوله های پلی اتیلن کلافی با مواد اصلی لوله های پلی اتیلن شاخه ای، تفاوتی ندارند و هر دو از استاندارد و فرآیند تولید مشترک پیروی می کنند. لوله های پلی اتیلن به دلیل خواص فیزیکی ماده پلی اتیلن، می توانند به صورت مداوم و به صورت کلاف تولید شوند. متصل کردن لوله های پلی اتیلن کویل یا کلاف، در مزارع کشاورزی و باغات معمولا با کمک اتصالات پیچی، اتصالات الکتروفیوژن، جوشی سر به سر و اتصالات فلنج دار صورت می گیرد.

لوله پلی اتیلن شاخه ای چیست؟

لوله های پلی اتیلن شاخه ای یکی از انواع لوله های پلی اتیلن شناخته می شوند. این لوله ها از مونومرهای اتیلن (تولید شده از کربن و هیدروژن - با فرمولCH2=CH2) تولید شده اند؛ بنابراین ماده خام و اولیه آن ها در واقع از نفت تشکیل شده است. همان طور که گفتیم لوله های شاخه ای یکی از انواع لوله های پلی اتیلن به حساب می آیند.

لوله پلی اتیلن شاخه ای

لوله های پلی اتیلن شاخه ای، در دو نوع تک جداره و دو جدار طراحی شده اند که نوع تک جداره برای کشاورزی و آبیاری و نوع دو جداره به دلیل مقاومت بیشتری که دارد، در فاضلاب‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا لوله پلی اتیلن شاخه ای بخرم؟

در سال های اخیر، انواع لوله پلی اتیلن به دلیل مزایای زیادی که دارد توانسته در مصارف مختلف جایگزین لوله های قدیمی گردد، یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا افراد مایل به خرید لوله های شاخه ای باشند مقاومت بالای آن به خصوص در برابر ضربه است. لوله های پلی اتیلن نوع شاخه ای به دلایل متنوعی، مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل مقاومت، ویژگی فوق العاده آن به حساب می آید.

دومین دلیل مهم در خصوص لوله های شاخه ای وزن سبک‌ آن ها است. همان طور که می دانید در گذشته به جای لوله های امروزی از لوله های بتنی استفاده می شد، که برای حمل و نقل و نصب در مکان های مورد نظر، زحمت زیادی لازم بود. از آنجایی که لوله های پلی اتیلن موارد مصرف زیادی به خصوص در بخش های زیرین زمین و موارد مربوط به کشاورزی دارند؛ بنابراین وزن کم آن نیز بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

قیمت لوله پلی اتیلن کلافی و شاخه ای

قیمت لوله پلی اتیلن شاخه ای و کلافی تفاوت زیادی ندارد و تعیین قیمت در هر دو نوع لوله های پلی اتیلن به یک صورت است. اگر قصد خرید لوله های پلی اتیلن شاخه ای یا کلافی و یا هر نوع لوله دیگری را دارید می توانید سایت سداب را انتخاب کنید.

قیمت لوله پلی اتیلن کلاف و لوله پلی اتیلن شاخه ای ارتباط مستقیمی با مواد اولیه دارد؛ بنابراین مهم ترین فیلتر برای تعیین قیمت لوله، مواد استفاده شده برای تولید لوله است. قطر و متراژ لوله های شاخه ای و کلافی نکته مهم دیگری در خصوص تخمین قیمت به حساب می آیند. در نهایت، میزان مقاومت این لوله ها ارتباط مستقیمی با تعیین قیمت آن ها دارد؛ در واقع هر چقدر قابلیت تحمل بیشتر شود قیمت لوله نیز بیشتر خواهد شد.

رنگ خطوط روی لوله پلی اتیلن

رنگ روی لوله ها در واقع نشان دهنده کاربرد آنها در صنعت لوله سازی است در کشور ایران لوله های مشکی یا مشکی با خط های آبی برای آب و فاضلاب، زرد و مشکی با خط های زرد برای گاز رسانی استفاده می شوند. توجه داشته باشید که رنگ ها ممکن است در دیگر کشورها متفاوت باشد؛ بنابراین در حین خرید لوله پلی اتیلن شاخه ای و کلافی دقت کنید.

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن یا لوله فلزی

لوله پلی اتیلن بهتر است یا لوله فلزی؟ اگر بخواهیم به طور کلی به بررسی این سوال بپردازیم باید بگوییم که چون هر یک از این لوله ها موارد مصرف متعددی دارند؛ بنابراین بهتر بودن با توجه به کاربردشان تعیین می شود. با توجه به این که لوله های پلی اتیلن شاخه ای و کلافی سبک تر هستند و جابه جایی آن ها راحت تر انجام می شود لوله های پلی اتیلن مناسب تر به حساب می آیند.

در مواقعی که از لوله های pe با سایز بسیار بالاتر استفاده شود از آن جایی که برای تولید این لوله ها مواد بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد؛ بنابراین قیمت این لوله ها از لوله های فلزی بیشتر تخمین زده می شود. اگر قیمت لوله های پلی اتیلن شاخه ای و کلافی در مقایسه با لوله های فلزی برای شما اهمیت داشته باشد توجه کردن به این موضوع خالی از لطف نخواهد بود.

در این مقاله موضوع تفاوت قیمت لوله پلی اتیلن شاخه ای و کلاف بررسی کردیم. در نهایت به یک نتیجه کلی در خصوص قیمت گذاری این لوله ها رسیدیم، بنابراین برای خرید لوله های پلی اتیلن به جزئیات توجه کنید و در صورت نیاز، از سایت سداب کمک بخواهید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود