زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا برای ایمپلنت نیاز به بیهوشی است؟

آیا برای ایمپلنت نیاز به بیهوشی است؟

آیا برای ایمپلنت نیاز به بیهوشی است؟

اگر به انجام جراحی ایمپلنت دندان فکر می کنید، ممکن است نگران این باشید که آیا بیهوشی لازم است یا خیر و اگر چنین است، دندانپزشک شما از چه نوع بیهوشی استفاده می کند؟

برای کسانی که در مورد جراحی یا صرفا در مورد مراجعه به دندانپزشک اضطراب دارند، این ایده که ممکن است درد داشته باشند، ممکن است باعث شود که در مورد این روش دچار تردید شوند. اگر دندان های از دست رفته دارید یا با دندان هایی به شدت آسیب دیده زندگی می کنید، ایمپلنت های دندانی می توانند گزینه ای عالی برای بازگرداندن ظاهر و عملکرد کامل لبخند شما باشند. شما می توانید مطمئن باشید که دندانپزشک شما هر کاری که می تواند انجام می دهد تا به شما کمک کند در طول عمل تا حد امکان راحت باشید و در عین حال شما را نیز ایمن نگه می دارد.

کاشت ایمپلنت دندان نیاز به جراحی دهان دارد و در نتیجه بیمار نیاز به آرام بخش یا بیهوشی دارد. انواع زیادی از بیهوشی وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. انتخاب نوع بیهوشی به عواملی مانند تعداد ایمپلنت هایی که قرار است گذاشته شود، راحتی و ترجیحات شخصی بیمار بستگی دارد. به طور معمول، گاهی ممکن است بیمار در طول عمل کاملا بیهوش نشود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برند های ایمپلنت آمریکایی می توانید از لینک زیر استفاده فرمایید. 

ایمپلنت آمریکایی

خوشبختانه آنجایی که نصب ایمپلنت های دندانی یک عمل جراحی است، دندانپزشک شما نوعی ایمپلنت دندان با بیهوشی به شما می دهد تا در طول عمل راحت باشید. اگرچه صرف نظر از نوع بیهوشی که استفاده می کنید، عمل را احساس نمی کنید، برخی مطب های دندانپزشکی ممکن است اشکال مختلفی از بیهوشی را ارائه دهند که می تواند شما را برای کل عمل بخواباند. با این حال، بیهوشی کامل معمولا برای جراحی ضروری نیست. البته باید گفته شود نوعی ایمپلنت وجود دارد که به بدون جراحی معروف است و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن می توانید از لینک زیر استفاده فرمایید. 

ایمپلنت به روش پانچ

نوع بیهوشی که دندانپزشک شما استفاده می کند به تعداد ایمپلنت هایی که قرار است انجام دهید و سطح راحتی شخصی شما با کارهای دندانپزشکی بستگی دارد.

انواع بیهوشی برای ایمپلنت

بیهوشی شاخه ای از پزشکی است که برای کاهش درد هنگام جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر انواع مختلفی از بیهوشی وجود دارد رایج ترین آن ها عبارتند از:

 • بی حسی موضعی
 • بیهوشی عمومی
 • آگاهانه

لازم به ذکر است که نوع بیهوشی مورد استفاده به پیچیدگی عمل جراحی و احساس راحتی بیمار بستگی دارد.

اگر یک یا دو ایمپلنت داشته باشید، به احتمال زیاد نیازی به بیهوشی عمومی ندارید. برای این موارد، بی حسی موضعی باید به اندازه کافی باشد تا شما در هنگام نصب ایمپلنت راحت باشید. هنگامی که بی حسی موضعی انجام می شود، ناحیه دهانی که روی آن کار می شود بی حس می شود و بیمار در حالت بیداری است. این نوع بیهوشی عموما برای جراحی های جزئی ایمپلنت استفاده می شود، زیرا زمان عمل کوتاه تر است و از نووکائین یا لیدوکائین استفاده خواهد شد. این شکل از بیهوشی از احساس درد در بیماران در حین عمل جلوگیری می کند، اگرچه آن ها همچنان در حین عمل ایمپلنت مقداری فشار را تجربه خواهند کرد. مزیت استفاده از بی حسی موضعی این است که بیماران می توانند پس از عمل به راحتی به خانه برگردند و سریع تر بهبود پیدا کنند.

انواع ایمپلنت با بیهوشی

بیهوشی عمومی قوی ترین نوع است. اگر بافت استخوانی سالم ب اندازه کافی در فک شما برای حمایت از ایمپلنت وجود نداشته باشد، باید جراحی پیوند استخوان انجام دهید. دندانپزشک یا جراح دهان ممکن است ترجیح دهد تحت بیهوشی عمومی با شما کار کند. تحت بیهوشی عمومی، بیمار کاملا بیهوش می شود و عمل را به خاطر نمی آورد. نوعی از بیهوشی به نام آرامبخشی آگاهانه نیز وجود دارد. برای بیماران مبتلا به اضطراب دندانی، آرامبخشی آگاهانه می تواند به آن ها در حین جراحی کمک کند تا آرام شوند. معمولا این نوع آرامبخش به دارویی تجویز می شود. این دارو باعث خواب آلودگی در بیمار می شود و در تیجه احساس اضطراب را کم می کند.

با آرام ‌بخشی آگاهانه، از محیط اطراف خود آگاه می‌ شوید و می ‌توانید به سؤالات و دستورالعمل‌های دندانپزشک خود پاسخ دهید، اما کاملا آرام خواهید بود و حالتی شبیه به خواب دارید. آرام ‌بخشی آگاهانه برای افرادی که احساس اضطراب می‌ کنند یا ترس از محیط دندانپزشکی دارند، گزینه بسیار خوبی است.

اگرچه ممکن است انجام جراحی ایمپلنت دندان تحت بیهوشی عمومی بهتر به نظر برسد تا از این روش آگاه نباشید، اما معمولا غیرضروری است. بی حسی موضعی ایمن تر است و احتمال ایجاد عوارض جانبی ناخوشایند بسیار کمتر است. مطمئن شوید که گزینه های خود برای آرامبخشی و بیهوشی را با دندانپزشک یا جراح دهان خود در میان بگذارید تا مطمئن شوید که بهترین انتخاب را برای خود دارید.

این امر به بیماران کمک می‌کند تا از مزایای بی ‌حسی موضعی استفاده کنند، اما در عین حال آن ها را کمی به خواب می ‌برد و تا حد زیادی از روش درمان خود بی‌ اطلاع هستند.

بهبودی بعد از جراحی ایمپلنت

بیهوشی می‌ تواند جراحی را برای بیمار در طول عمل بی ‌درد کند، اما اکثر بیماران حداقل ناراحتی جزئی را در دوره نقاهت تجربه خواهند کرد. ایبوپروفن یک مسکن است که جهت تسکین درد استفاده می شود. شما می توانید برای کم کردن تورم از کیسه آب یخ نیز استفاده کنید.

دوره نقاهت پس از جراحی ایمپلنت معمولا کوتاه است. به طور عمده می تواند تا یک هفته باشد. برای کم کردن میزان درد باید روزی دو بار با آب نمک گرم دهان خود را شستوشو دهید. همچنین باید به آرامی دندان ها را مسواک بزنند. شما باید به طور منظم دندان های خود را معاینه کنید.

پزشکان ما سالانه مردان و زنان زیادی را می بینند که علاقه مند به کاشت ایمپلنت های دندانی هستند، چه به این دلیل که دندان هایی از دست داده اند یا در خطر افتادن هستند، یا به این دلیل که می خواهند گزینه های جایگزین دندان قدیمی و قدیمی خود مانند پروتزهای مصنوعی را جایگزین کنند.

پزشکان ما در زمینه بیهوشی سرپایی بسیار آموزش دیده می باشند. همچنین دارای گواهینامه هستند و شما می توانید مطمئن باشید که تجربه بیهوشی شما در مطب ما به خوبی توسط تجهیزات مانیتورینگ پیشرفته نظارت می شود.

مزایای ایمپلنت‌

دندان مزایایی دارد که گزینه ‌های جایگزینی دیگر دندان مانند پروتز یا بریج نمی ‌توانند آن مزیت ها را داشته باشند. مهمترین مزایای ایمپلنت‌ به شرح زیر است:

جراحی ایمپلنت دندان

 • با دندان های طبیعی شما مطابقت دارد. تنوع شکل و اندازه در ایمپلنت های دندانی زیاد است.
 • نیروی نیش را بازیابی می کند. از آنجایی که ایمپلنت‌ های دندانی با یک پایه تیتانیومی که جایگزین ریشه دندان می‌شود به فک شما متصل می‌شوند، به شما این امکان را می‌دهند که با همان نیرویی که می‌ توانید با دندان‌ های طبیعی خود استفاده کنید، گاز بگیرید.
 • ایمپلنت های دندانی شکل صورت شما را تغییر نمی دهند.
 • گفتار طبیعی را فعال می کند. برخی از گزینه های جایگزینی دندان مانند دندان مصنوعی، می توانند بر توانایی شما در تلفظ صحیح کلمات تأثیر بگذارند. ایمپلنت‌ های دندانی مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند و شما را قادر می‌سازند به راحتی و به طور طبیعی صحبت کنید.
 • حفره ایجاد نمی شود.
  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود