زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

همه چیز در مورد کاشت مو

همه چیز در مورد کاشت مو

همه چیز در مورد کاشت مو

ریزش مو ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله: ریزش مو با الگوی طاسی مردانه، عوامل محیطی ریزش مو، عوامل ارثی و آسیب های ناشی از سوختگی، تاول، جراحی و تصادفات باشد که با عمل کاشت مو می توان برای درمان آن اقدام نمود. برخی از بیماری های التهابی و پوستی مانند لینکن پلان و لوپوس پوستی می توانند از عوامل ریزش موی کاندید کاشت مو باشند.

کاشت مو چیست؟

جراحی ریزش مو و طاسی می باشد. روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که همه ی این روش ها شامل برداشت گرافت های مو از قسمت بانک مو و کاشتن آن ها در قسمت جلوی سر که دچار طاسی و کم مویی می باشد، می شود.

شما می توانید ظاهرتان را همانگونه که هست بپذیرید. اما داروهایی نیز وجود دارند که می توانند اعتماد به نفس از دست رفته شما و نگرانی هایتان را بابت زیبایی ظاهرتان را تا حدی به امید تبدیل کند. مصرف ماینوکسیدیل می تواند یک گزینه مناسب برای بهبود اوضاع موهایتان باشد.

کاشت مو راه جلوگیری از ریزش مو با الگوی طاسی مردانه نمی باشد و فقط یک روش ترمیمی می باشد.

عمل پیوند مو تنها نواحی آسیب دیده و کم مو را ترمیم کرده اما از ریزش مو جلوگیری نمی کند.

مواردی که قبل از کاشت مو باید در نظر داشته باشید:

 • بهتر است واقع بینانه به مسئله نگاه کنید. اگر سر شما دچار طاسی زیادی می باشد نباید انتظار موهایی پر و متراکم را داشته باشید.
 • پس از کاشت مو، حدود 9 ماه زمان می برد تا موها ریشه گرفته و تراکم مناسبی را بگیرند.
 • در مورد هزینه کاشت مو بیشتر فکرکنید. بدانید که هزینه های پایین کاشت مو معمولا از جانب کلینیک ها و مراکز نامعتبر کاشت مو اعلام می شود که با توجه به هزینه های بالای این عمل جراحی، غیرمنطقی بنظر می رسد.
 • اگر تصمیم جدی برای کاشت مو دارید بهتر است بدانید مصرف دخانیات و بخصوص سیگار باعث ازبین رفتن نتایج عمل کاشت مو می باشد، پس برای ترک سیگار باید تلاش کنید.
 • مراقبت ها و توصیه های پس از کاشت مو را جدی بگیرید، زیرا این رفتارهای پیشگیرانه و درمانی به شما در بهبود نتایج جراحی پیوند مو بسیار کمک خواهد کرد.

کاشت مو

انواع روش های کاشت مو

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. بهترین روش کاشت مو که برای شما مناسب است توسط مشاور و متخصص کاشت مو برایتان مشخص خواهد شد.

در همه ی روش های کاشت مو بی حسی موضعی در قسمت برداشت و کاشت انجام می شود. بسته به تعداد گرافت های مورد نیاز به میزان طاسی و کم مویی موها هر جلسه جراحی کاشت مو می تواند از دو تا هشت ساعت متغیر باشد.

در هر جلسه جراحی در روش های مختلف، تعداد گرافت هایی که کاشته می شود متغیر است. در روش FIT که گرافت ها به صورت تکی از قسمت بانک مو برداشته می شود، نهایتا 2 هزار گرافت کاشته  می شود. در روش FUT گرافت ها بصورت یک نوار یک سانتی متری برداشت می شود و تعداد گرافت هایی که کاشته می شود تا 3500 می رسد.

کار در کاشت مو به روش SUT همانند روش FIT می باشد با این تفاوت که گرافت ها با کمک دستگاه برداشته می شود. در این روش تعداد گرافت هایی که کاشت می شود به 4 هزار عدد می رسد.

در مدرن ترین ترین روش کاشت مو یعنی کاشت مو با ربات ARTAS که تمام مراحل برداشت، طراحی خط رویش و کاشت به وسیله ربات تمام اتوماتیک ARTAS انجام می شود. در این روش تعداد گرافت هایی که کاشته می شود به 6 هزار عدد می رسد.

ممکن است جراحی کاشت مو در دو یا سه جلسه انجام شود.

عوارض کاشت مو

کاشت مو نیز مانند بسیاری از جراحی های دیگر عوارضی دارد.

 • جوش بعد از کاشت مو: در محل موهای کاشته و در قسمت بانک مو جوش هایی پدیدار می شود که تا حدود یک هفته بعد از کاشت کاملا طبیعی می باشد.
 • خارش سر بعد از کاشت مو: خارش سر بعد از کاشت مو یکی از عوارض طبیعی پیوند مو می باشد که واکنش طبیعی پوست سر به فولیکول های تازه کاشته شده است.
 • قرمزی پوست سر: این عارضه به این دلیل است که کاشت مو یک جراحی همراه با زخم می باشد.
 • پوسته شدن سر بعد از کاشت مو: ممکن است به دلیل خشکی محل کاشت مو، پوست سر پوسته شده که با شستشوی مناسب از بین می رود.
 • ورم چشم بعد از کاشت مو: به دلیل تزریق داروهای بی حسی ممکن است در قسمت پیشانی و چشم ها تورم صورت گیرد که از 24 ساعت بعد از کاشت پدیدار می شود و امکان ادامه آن تا 5 روز بعد از کاشت هم وجود دارد.
 • دلمه های مو بعد از کاشت مو: یکی دیگر از عوارض طبیعی بعد از کاشت مو ایجاد دلمه هایی در قسمت کاشته شده می باشد. با مرطوب نگه داشتن سر می توان جهت رفع این دلمه ها اقدام نمود.

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو بسیار مهم و ضروری می باشند. رعایت این موارد مهم می تواند در کسب نتیجه مطلوب تاثیر گذار باشد. بعد از کاشت مو از انجام هرگونه فعالیت سنگین ورزشی و پر تحرک پرهیز کنید. همچنین از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی نیز پرهیز کنید. در مورد روابط جنسی نیز محدودیت هایی وجود دارد که مشاور شما برایتان به طور کامل توضیح خواهد داد.

به دلیل حساسیت فولیکول های تازه کاشته شده باید مانع از هرگونه کشیده شدن و فشار بر آن ها شوید زیرا ممکن است باعث بیرون آمدن فولیکول ها شود. برای این کار باید هنگام شستشوی سر و همچنین خشک کردن موها بسیار احتیاط کنید.

از تماس مستقیم با نور خورشید اجتناب کنید، استفاده از کلاه برای بیرون آمدن از منزل و همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب می تواند به شما کمک کند.

ریزش و رشد مو بعد از کاشت مو

یکی دیگر از مواردی که اصلا برای آن جای نگرانی نیست و کاملا طبیعی می باشد ریزش موی بعد از کاشت مو می باشد. فولیکول های موی تازه کاشته شده از روز اول بعد از کاشت یعنی هنگامی که پانسمان سر را باز می کنید، شروع به رشد خواهند کرد. این رشد 1 الی 2 میلیمتری تقریبا تا 20 روز بعد از کاشت ادامه خواهد داشت.

در همه ی روش های کاشت مو از 20 الی 40 روز بعد از کاشت موها شروع به ریزش می کنند. پس از این میزان ریزش موها به مدت تقریبا 90 روز به حالت خواب فرو می روند و بعد از آن شروع به رشد دوباره و طبیعی خواهند کرد.

رشد طبیعی و کامل موها حدود 8 الی 9 ماه بعد از کاشت مو تکمیل می شود. موهای تازه کاشته شده مقداری با موهای دیگر تفاوت دارند و ضخامت بیشتر آن ها باعث متراکم تر نشان دادن موها می شود. قسمت بانک مو نیز در این زمان بهبود نسبی یافته و دیگر در مورد آن نیاز به نگرانی نیست.

در سال اول موهای کاشته شده ممکن است مقداری فر و یا پیچ خورده باشد و دلیل آن هم زخم هایی هستند که در پوست سر وجود دارند که به مرور اصلاح شده و موها به طور طبیعی رشد خواهند کرد. حال شما موهایی طبیعی و پرپشت دارید و دیگر اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را باز یافته اید و با ظاهری مناسب و مورد تایید می توانید به زندگی عادی خود بپردازید و از آن لذت ببرید.

کلینیک کاشت مو

کلینیک کاشت موی مناسب و متخصص باتجربه

برای انجام عمل کاشت مو باید به دنبال پیدا کردن بهترین مرکز کاشت مو که دارای متخصصین باتجربه است، باشید. برای این کار مراجعه به کلینیک ها و مشاهده از نزدیک شرایط کلینیک توصیه می شود.

داشتن مجوز معتبر از شرایط یک کلینیک مورد اطمینان می باشد. همچنین برای اطمینان بیشتر از شرایط محیطی و بهداشتی کلینیک و انجام مشاوره کاشت مو مراجعه حضوری می تواند خیال شما را بابت این مسائل راحت کند.

کلینیک خانه سفید دارای تیم های تخصصی و مجرب جراحی کاشت مو با سابقه درخشان در این زمینه، و همچنین اتاق های عمل مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات و با شرایط کاملا استریل و بهداشتی، هر آنچه که شما از یک عمل کاشت موی موفق انتظار دارید را برای شما به ارمغان می آورد.

در هنگام مشاوره کاشت مو، سر شما توسط پزشک متخصص بررسی و معاینه می شود و باتوجه به شرایط شما، اطلاعاتی در مورد روشی مناسب شما برای کاشت مو و همچنین هزینه ی قطعی و توصیه هایی برای انجام عمل، در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

کلینیک تخصصی پوست و مو خانه سفید با 15 سال سابقه و با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان

 • آدرس: تهران، جردن، خیابان دستگردی غربی (ظفر)، پلاک 321
 • تلفن ویژه: 02154503
 • مشاوره آنلاین در تلگرام و واتساپ: 2731 225 0912
  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (5)
  1. کاشت ابرو در 25 فروردین 1399
   داشتن ابروهایی پرپشت در همه ی افراد یکی از شاخصه های زیبایی چهره بوده و بر زیبایی کل صورت تاثیرگذار است. همچنین بسیاری از آقایان خواستار ریش و سبیل بوده که این امر می تواند بر جذابیت چهره آنها تاثیر بگذارد. اگر در ابروها، ریش و یا سبیل افراد نواقصی وجود داشته باشد به راحتی می توان با درمان های موجود این نواقص را بر طرف نمود.
   کاشت ابرو در مراحل انجام
   چگونگی انجام درمان زیبایی کاشت ابرو بسیار شبیه به کاشت مو می باشد. در eyebrow transplant پزشک برای جلوگیری از ایجاد حس درد، از بی حسی موضعی استفاده می کند. یکی از مهمترین عوامل در ایجاد نتایج ظریف و طبیعی، بکارگیری دقت بالا توسط پزشک مربوطه می باشد.
   برای انجام کاشت ابرو نیاز به موهای اهدایی از منطقه ای از بدن می باشد. بیشتر پزشکان از موهای بالای گوش افراد برای پیوند ابرو استفاده می کنند. در هر کاشت ابرو تقریبا به 250 الی 400 تار مو نیاز خواهد بود.
   این تعداد متغیر است زیرا تعداد پیوندها وابسته به اندازه و ظاهر ابروهای کنونی بوده و این عوامل در هر فرد متفاوت می باشد
   در کلینیک زیبایی پوست و مو سپهر
   پاسخ
  2. فرش سجاده ای در 18 دی 1398
   مطالب مفید و قابل تاملی است . ممنونم از مدیر سایت
   پاسخ
  3. احمدی در 21 بهمن 1397

   وقتتون بخیر

    

   در مورد روش artas که کمی توضیح دادین امکان داره بیشتر شرح بدین ؟ دستگاه این مدل کاشت مو رو کدوم کلینیک ها دارن ؟

   پاسخ
   1. کلینیک خانه سفید در 24 بهمن 1397
    سلام دوست عزیز
    دستگاه آرتاس فعلا به دلایل تحریم به ایران داده نمیشه و هیچ مرکزی در ایران فعلا این دستگاه رو نداره.
    اطلاعات کامل در مورد این روش را در وب سایت ما بخوانید : https://whcl.ir/artas
    پیروز باشید
    پاسخ
  4. مهرداد در 11 بهمن 1397

   سلام

   ممنونم . اطلاعات خوبی بود. واقع گرایانه و بدون اغراق . موفق باشید

   پاسخ