زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

هر آنچه باید از کاشت مو به روش FUT بدانید!

هر آنچه باید از کاشت مو به روش FUT بدانید!

هر آنچه باید از کاشت مو به روش FUT بدانید!

ریزش مو در اکثر جوامع دغدغه مهمی بین جوانان و برخی افراد مسن است. بدون شک، این امر هرکسی را کلافه می کند. کاشت مو نوعی عمل جراحی به حساب می آید که فولیکول های این بافت را از ناحیه ای با موهای متراکم مانند پشت سر شما بر می دارد و روی تکه های طاس یا نواحی دارای موی نازک می کارد.

کاشت مو به روش FUT چگونه است؟

در جراحی یا کاشت مو به روش FUT، جراح یک نوار از پشت یا کنار سر شما را برش می دهد و فولیکول ها راجداگانه استخراج می کند. این فولیکول ها به قسمت های طاس پوست سر شما وارد می شوند. این جراحی در پوشاندن یک خط موی در حال عقب رفتن که ناشی از طاسی الگوی مردانه است، بهترین عملکرد را دارد. FUT پیشرفتی نسبت به روش های کاشت مو قدیمی محسوب می شود که از پیوندهای بزرگتر استفاده کردهو اغلب ظاهری غیر طبیعی ایجاد می کردند. در طول مقاله پیش رو قصد داریم تمام نکات در خصوص این روش کاشت را شرح دهیم.

جراح در طول جراحی به شیوه FUT نواری از پوست اغلب از پشت سر شما برش می دهد. اندازه دقیق نوار به تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پوشاندن نقاط طاسی بستگی دارد. عرض این نوار معمولا از 1 تا 1.5 سانتی متر (0.4 تا 0.6 اینچ) بیشتر نیست. وقتی فولیکول های جداگانه از نوار برداشته شوند، دوباره در پوست سر شما قرار می گیرند.

جراحی های کاشت مو بین 4 تا 8 ساعت طول می کشد؛ جراحی کاشت مو به روش FUT سریعتر از جراحی FUE است. جالب است بدانید بیشتر افراد در حین جراحی با بی حسی موضعی به هوش هستند و پوست سر آنها بی حس می شود.

پیوند واحد فولیکولی چگونه انجام می شود؟

در کاشت مو به روش FUT جراح خط موی شما را دوباره ترسیم می کند؛ ناحیه استخراج مو را علامت گذاری می کند و برای پرونده پزشکی شما عکس می گیرد. ممکن است قبل از جراحی نیاز به داروی آرامبخش داشته باشید. برای بی حس شدن پوست سر از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

موهای محل اهدا کننده، جایی که موهای شما از آن برداشته می شود، حدودا دو میلی متر اصلاح می شود. یک تکنسین فولیکول های موی جداگانه را از نوار خارج کرده و آنها را برای پیوند آماده می کند. در نهایت، جراح پوست سر شما را با بخیه می بندد. اکنون فولیکول های مو به شکلی طبیعی به نظر می رسد که به قسمت های طاس پوست سر شما وارد می شود. در انتهای کار احتمال دارد جراح دوز مشخصی از آنتی بیوتیک به شما تزریق کند که برای جلوگیری از عفونت‌های مختلف در این بافت موثر است.

عکس کاشت مو به روش SUT

کاندیدای مناسب برای کاشت مو به روش FUT

هر دو روش FUT و FUE مستلزم برخورداری از موی کافی برای پیوند هستند. مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک که معمولا طاسی با الگوی مردانه نامیده می شود، بهترین نامزدها برای کاشت موی FUT محسوب می شوند. در مردان این حالت اغلب در الگوی یک خطی مو به شکل M با ریزش مو در شقیقه ها ظاهر می شود.

زنان مبتلا به این بیماری معمولا الگوی لودویگ را تجربه می کنند که باعث ریزش مو یا نازک شدن در بالای سر می شود. اگر یک بیماری پزشکی مانند اختلال تیروئید باعث ریزش موی شما شده باشد، احتمال دارد جراحی FUT گزینه ایده آلی برای شما نباشد. شاید برای شما جالب باشد بدانید که افراد متقاضی برای چنین روش کاشتی باید چه ویژگی هایی داشته باشند. در ادامه برخی از مهم ترین شرایط اولیه این افراد را توضیح خواهیم داد.

 • سن فرد: FUT به طور کلی برای افراد بالای 25 سال بسیار مناسب است. الگوی ریزش مو در افراد جوان کمتر قابل پیش بینی است.
 • تشخیص: مردانی که الگوی نوروود ریزش مو دارند، با انتخاب این روش بهترین انتخاب را انجام خواهند داد.
 • ضخامت موی افرادی که دارای تراکم فولیکول مو هستند، به طور کلی پوشش بهتری دارد.
 • منطقه طاسی FUT بیشتر برای درمان ریزش مو در قسمت جلوی سر مفید است.
 • رنگ مو: افرادی که رنگ موی آنها مشابه رنگ پوست شان است، به دلیل اینکه کنتراست رنگ کمتری دارند، نامزدهای بهتری برای این روش به شمار می آیند.

درصورتی‌که این شرایط را داشته باشید، احتمال اینکه کاشت مو به روش FUT نتایج بهتری برای شما داشته باشد، بیشتر از سایر افراد خواهد بود.

مقایسه کامل و جامع کاشت مو به روش FUT و FUE

FUT و FUE هر دو شامل پیوند فولیکول های مو هستند و عملکرد تقریبا یکسانی دارند. در طی جراحی FUT، نواری از پشت یا کنار پوست سر برداشته می شود و سپس فولیکول های مو از این ناحیه استخراج می شود. در حالی که در جراحی FUE، جراح شما به جای اینکه ابتدا نوار پوست سر را بگیرد، فولیکول های مو را به طور مستقیم از پوست سر شما خارج می کند؛ FUE در حال حاضر شایع ترین عمل جراحی است. برخی از مزایای FUE که شاید برای شما جالب باشد به شرح ذیل است:

 • زمان بهبودی سریعتر
 • برخورداری از درد کمتر بعد از جراحی
 • جای زخم قابل توجهی در سایر قسمت های بدن ایجاد نمی شود.

حال بهتر است از مزایای FU T نیز باخبر شوید که به شرح زیر است:

 • اگر به تعداد زیادی از پیازهای مو پیوندشده نیاز داشته باشید، گزینه منحصر به فردی است.
 • زمان کار کوتاه تر از سایر روش هاست.
 • از هزینه نسبتا کمتری برخوردار است.

قبل و بعد از کاشت مو به روش SUT

معایب کاشت مو به روش FUT

معمولا عوارض بعد از کاشت FUT به ندرت رخ می دهد. معمولا در برخی موارد بسیار نادر و کمتر از یک درصد افراد از طریق این جراحی به عفونت مبتلا می شوند. برخی دیگر از عوارض این روش جراحی را با یکدیگر مرور می کنیم.

 • ایجاد موهای غیر طبیعی
 • برجستگی یا ایجاد زخم
 • التهاب فولیکول های مو
 • خون ریزی
 • ورم همراه با درد
 • بی حسی

مراجعه به کلینیک ها و مراکز بهداشتی معتبر و حرفه ای این امکان را به شدت کاهش می دهد و سبب خواهد شد که تجربه مناسبی از کاشت مو داشته باشید. همچنین امکان بروز این مشکلات نیز به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

هزینه کاشت مو به روش FUT چقدر است ؟

امروزه و به لطف فناوری پیشرفته، کاشت مو به طور کارآمد انجام می شود. بیمار باید قبل از انجام عمل کاشت مو بداند که هزینه این فرآیند به عوامل مختلفی از جمله جراح، محل کلینیک یا میزان فولیکول های مو بستگی دارد. در ادامه برخی دیگر از عوامل موثر بر هزینه کاشت مو را بررسی خواهیم کرد.

 • اندازه منطقه طاسی:  قیمت کاشت مو با میزان ریزش مو و مساحت ناحیه بدون مو ارتباط مستقیمی دارد. طاسی های کوچک نسبت به مناطق وسیع کچلی از هزینه کمتری برخوردار هستند. زیرا به زمان و تلاش زیادی نیاز ندارند
 • تعداد گرافت های مورد نیاز: اگر ناحیه بدون موی افراد گسترده باشد، پیوندهای بیشتری برای پوشاندن ناحیه لازم است. تعداد گرافت های مورد نیاز هر فرد به عوامل مختلفی از جمله میزان طاسی، تراکم مورد نیاز و ویژگی های مو بستگی دارد
 • تعداد عمل جراحی: بیشتر فرآیند کاشت مو در یک جلسه انجام می شود؛ اما اگر شما ناحیه گسترده تری از مو دارید، جراحی ممکن است دو بار یا بیشتر انجام شود. باید بدانید این روش زمان زیادی به طول می انجامد؛ زیرا پزشک باید پیازهای مو را یک به یک پیوند بزند

فقط در یک عمل کاشت مو تقریباً 3500 تا 4000 فولیکول جدید پیوند زده می شود. اگر نیاز فولیکول ها از 5000 پیوند بیشتر باشد، برای پوشاندن تمام قسمت طاس به جلسه دوم یا بیشتر نیاز دارید. جهت دریافت هزینه کاشت موی خود می توانید با شماره های زیر (کلینیک رویان سلامت تهران) در ارتباط باشید:

 • مشاور کاشت مو: ۰۹۱۹۰۱۲۵۴۶۰
 • مشاور کاشت مو: ۰۹۱۹۳۲۴۷۶۷۸
 • خط ویژه: ۴۱۹۳۶-۰۲۱
 • خط مستقیم: ۲۲۸۸۵۸۹۰ – ۰۲۱

بهبودی چه مدت بعد از جراحی طول می کشد؟

روش FUT به دلیل اینکه جراحی چندانی نیاز ندارد، دوران نقاهت کمتری دارد. در کل حدود 10 تا 14 روز بعد از کاشت به روش FUT بهبودی حاصل می شود.

آیا نتایج حاصل از FUT دائمی است؟

این موها دائمی هستند و از آن جایی که از پشت سر برداشته می شوند به علت دارا نبودن گیرنده هورمونی نمی ریزند. بنابراین وقتی جلوی سر کاشته شوند نیز بدون ریزش باقی خواهند ماند.

آیا روش جایگزینی برای FUT وجود دارد؟

طبق الگو و میزان ریزش موی هر فرد، سستی پوست و اندازه نقاط طاسی روی سر او، روش جایگزین به جای FUT  ممکن است FIT باشد. با این حال بهتر است با پزشک متخصص خود در این زمینه حتما مشورت کنید.

آیا کاشت مو درد دارد؟

در رابطه با درد این روش کاشت مو نگران نباشید؛ زیرا برای انجام پیوند مو، ابتدا به ناحیه سر و بانک مو بی حسی موضعی تزریق می شود. بعد از گذشت چند دقیقه پوست سر شما کاملا بی حس می شود و هیچگونه دردی احساس نخواهید کرد.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود