زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا عمل بینی ثانویه از عمل اولیه سخت تر است؟

آیا عمل بینی ثانویه از عمل اولیه سخت تر است؟

آیا عمل بینی ثانویه از عمل اولیه سخت تر است؟

عمل بینی ثانویه یک شانس مجدد برای رسیدن به فرم دلخواه بینی می باشد. معمولا افراد تصور می کنند جراحی ثانویه بینی سخت تر است، به همین دلیل برای جراحی اقدام نمی کنند.

بنابراین اگر پس از انجام جراحی بینی به دلیل نامتقارن بودن فرم بینی، مشکلات تنفسی یا اصلاح ظاهر بینی قصد دارید عمل بینی ترمیمی انجام دهید، لازم است با نکات مهم در ارتباط با جراحی ثانویه بینی آشنا شوید.

تفاوت جراحی اولیه و ثانویه بینی

جراحی ثانویه بینی از نظر پیچیدگی فرآیند جراحی، سخت تر از جراحی اولیه بینی است زیرا در عمل اول تغییراتی در ساختار بینی ایجاد شده است. به عنوان مثال، ممکن است مقداری از غضروف بینی در حین جراحی قبلی تخلیه شده باشد.

در برخی موارد، این روش ممکن است نیاز به استفاده از گرافت های غضروفی گرفته شده از محل های اهدا کننده در بدن داشته باشد. علاوه بر این، وجود بافت اسکار از جراحی اولیه نیاز به دستکاری دقیق دارد تا اطمینان حاصل شود که نتیجه عمل مطلوب است.

به طورکلی، عمل اصلاحی بینی پیچیده است و نتیجه آن در اکثر موارد مورد پسند زیباجویان واقع می شود. به ویژه در اصلاح فرم نوک بینی یا از بین بردن قوس بینی، جراحی بینی ثانویه بسیار کارآمد می باشد.

عوامل موثر بر سختی عمل بینی ثانویه یا ترمیمی

عمل بینی ثانویه اغلب به عنوان یک اصلاح ساده برای نتایج نامطلوب ناشی از جراحی بینی اولیه در نظر گرفته می شود. با این حال تصور شما از نتیجه جراحی ترمیمی بینی نباید فراتر از واقعیت باشد. در حقیقت، جراحی بینی اصلاحی یک روش بسیار پیچیده و تخصصی است که با چالش های متعددی همراه می باشد.

بسیاری از بیماران زمانی به دنبال عمل بینی ثانویه می‌روند که نتایج حاصل از جراحی اولیه غیر طبیعی باشد یا بینی با سایر اجزای صورت آنها هماهنگ نباشد. برخی افراد صرفاً به دلیل این که نتایج جراحی اولیه آن چیزی نبود که انتظار داشتند، برخی دیگر از افراد نیز به دلیل انسداد بینی که پس از جراحی بینی اولیه رخ می دهد نیاز به عمل بینی ثانویه دارند.

با این حال، تصمیم به انجام جراحی بینی اصلاحی نباید ساده گرفته شود. این امر مستلزم بررسی دقیق عواملی مانند رعایت دستورالعمل های پس از جراحی، تخصص و مهارت جراح در عمل بینی ترمیمی، نقص ساختار بینی و اصلاح ظاهر آن، تأثیر فرم بینی بر روحیه فرد، هزینه جراحی بینی ترمیمی و... است. در ادامه برخی از عوامل موثر بر سختی عمل بینی ترمیمی را بررسی می‌ کنیم:

 •   وجود بافت اسکار و زخم

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در جراحی بینی ثانویه ، وجود بافت اسکار ناشی از جراحی اصلی است. هر چه بافت اسکار بیشتری وجود داشته باشد، ترمیم بینی مشکل تر می شود. این مشکل پیچیده چالش های مهمی را هم برای بیمار و هم برای جراح ایجاد می کند.

بافت اسکار فقط یک نگرانی زیبایی شناختی نیست. ماهیت فیبری آن می تواند محدودیت هایی ایجاد کند که مانع از توانایی جراح برای تغییر شکل و اصلاح بینی می شود. وجود بافت اسکار اغلب نیاز به برش های دقیق و حساب شده توسط جراح دارد. هر چه جای زخم گسترده تر باشد، برنامه ریزی و اجرای جراحی باید پیچیده تر باشد.

جراحان باید در کار با بافت اسکار، ایجاد برش های دقیق و اجتناب از زخم اضافی برای ایجاد ظاهری طبیعی با حفظ یکپارچگی ساختاری ماهر باشند. مدیریت اسکار پس از جراحی به همان اندازه برای اطمینان از نتیجه موفقیت آمیز حیاتی است. پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی مناسب، از جمله درمان‌های بالقوه درمان جای زخم، می‌تواند ظاهر و استحکام بینی را بیشتر بهبود بخشد.

عوامل موثر بر سختی عمل بینی ثانویه یا ترمیمی

 •   فاصله زمانی کوتاه بین عمل اولیه و عمل ترمیمی بینی

در صورتی که بین عمل بینی اولیه و عمل بینی ترمیمی فاصله زمانی کم باشد، بینی به طور کامل ترمیم نشده و جراحی ترمیمی بسیار سخت خواهد بود و همچنین نتیجه این جراحی مطلوب نمی باشد.

بنابراین پیش از تصمیم گیری برای جراحی ترمیمی بینی باید به این نکته توجه کنید که برای بازسازی و ترمیم بافت بینی پس از جراحی اولیه، حداقل یکسال زمان لازم است. پس از این مدت می توانید با مراجعه به جراح مجرب بهترین زمان را برای عمل ترمیمی بینی انتخاب کنید تا میزان سختی و ریسک عمل بینی ثانویه را به حداقل برسانید.

 • میزان تجربه جراح زیبایی

تخصص و تجربه جراح زیبایی که یک جراحی زیبایی بینی را انجام می دهد در نتیجه نهایی عمل بینی، قابل انکار نیست. برخلاف رینوپلاستی اولیه که به خودی خود مهارت جراحی قابل توجهی را می طلبد، جراحی بینی ترمیمی پیچیدگی های بیشتری دارد که نیاز به درک عمیق و تجربه عملی در این جراحی می باشد.

اگر از نتیجه جراحی اولیه بینی خود ناراضی هستید، بهتر است برای جراحی بینی ثانویه به یک جراح متخصص دیگر مراجعه کنید. از سوی دیگر، اگر به دنبال یک اصلاح جزئی در فرم بینی خود هستید، ممکن است مراجعه به جراح قبلی انتخاب بهتری برای شما باشد.

در هر صورت، مانند جراحی بینی اولیه، انتخاب یک جراح مجرب و با تجربه که در جراحی پلاستیک صورت تخصص دارد، بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که اهداف شما از عمل جراحی بینی برآورده شده است و عمل بینی اصلاحی، آخرین جراحی بینی شما خواهد بود.

عوارض احتمالی عمل بینی ثانویه یا ترمیمی

اگرچه میزان پیچیدگی جراحی بینی ترمیمی بالاتر از جراحی بینی اولیه است، اما به طور کلی میزان عوارض پایینی دارد. با این حال، نتایج هر جراح ممکن است باهم متفاوت باشد. به همین دلیل پیدا کردن یک جراح با تجربه، که در طول سال ها جراحی بینی ترمیمی را به طور تخصصی انجام داده است، حائز اهمیت می باشد.

https://shorturl.at/dqMO2

نکات مهم قبل از عمل بینی ثانویه یا ترمیمی

یکی از سوالات متداول افراد قبل از جراحی بینی ترمیمی این است که، چگونه خطرات جراحی بینی اصلاحی را کاهش دهیم؟ برای کاهش خطرات ناشی از عمل بینی ثانویه یا ترمیمی لازم است به نکات زیر توجه کنید:

1. یک جراح متخصص با سابقه جراحی ترمیمی را انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که جراح مورد نظر شما در زمینه جراحی ترمیمی بینی تجربه کافی دارد. در واقع، جراح شما باید بداند که در صورت بروز عارضه چه کاری انجام دهد.

2. در مورد عمل جراحی بینی ترمیمی با پزشک خود مشورت کنید.

در مورد عارضه ای که از آن رنج می برید و به همین دلیل تصمیم دارید بینی خود را عمل کنید، با پزشک خود مشورت کنید. همچنین خطرات و عوارض ناشی از جراحی ترمیمی بینی را با جراح خود در میان بگذارید و مطمئن شوید که آنچه پزشک به عنوان مراقبت پس از عمل تجویز کرده است را کاملاً درک کرده اید.

3. از مصرف دخانیات اجتناب کنید.

استفاده از هرگونه مواد مخدر، دخانیات و حتی داروهایی که سبب تاخیر در فرآیند بهبودی پس از عمل جراحی می‌ شوند، ممنوع می باشد. بنابراین یکی از نکات قابل توجه قبل از عمل بینی ثانویه، قطع مصرف دخانیات می باشد.

نتیجه عمل بینی ثانویه یا ترمیمی

چقدر طول می کشد تا نتیجه عمل بینی ثانویه یا ترمیمی مشخص شود؟

نتیجه عمل بینی ترمیمی تقریبا یکسال پس از جراحی مشخص می شود. در واقع پس از یکسال، تورم بینی به طور کامل از بین می رود و حالت اصلی آن مشخص خواهد شد. بنابراین برای این که در مورد فرم اصلی بینی خود نظر دهید که آیا ظاهر بینی خود را دوست دارید یا خیر، لازم است یکسال بعد از جراحی در این مورد تصمیم گیری کنید.

جمع بندی

افرادی که به دنبال جراحی بینی ثانویه هستند، اغلب امیدوارند که تغییرات زیبایی ایجاد شده در اولین جراحی خود را اصلاح یا بهبود بخشند. عمل بینی ثانویه به طور معمول سخت تر و پیچیده تر از عمل اولیه می باشد زیرا این عمل به دقت بیشتری نیاز دارد تا نواقص ایجاد شده ناشی از جراحی اول را برطرف سازد.

دریافت نتیجه مطلوب از جراحی بینی ترمیم به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین عامل آن، مهارت و تخصص جراح می باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم هنگام انتخاب جراحی برای عمل ترمیمی بینی به نکات ذکر شده در مقاله توجه کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود