زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی چیست

علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی چیست

علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی چیست

امروزه اکثر اجاق گازهای جدید به‌ صورت فندکی کار می‌کنند و از داخل دارای فندک گازی هستند. نمونه‌های بسیار متنوع و با کیفیتی از انواع این اجاق گازهای را می‌توانید در صفحه مخصوص اجاق گاز رومیزی سایت کالاشهر مشاهده کنید.

گاهی ممکن است فندک این اجاق گاز به شکل مداوم جرقه بزند، به ‌همین منظور باید علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی را دانست تا بتوان مشکل آن را برطرف کرد.

معمولاً دلیل جرقه زدن ساده است و به ‌راحتی می‌توان آن را برطرف کرد. از رایج‌ترین دلایل می‌توان به گرفتگی و حساس شدن سنسورها و حسگرهای اجاق گاز رومیزی و در نهایت جرقه زدن مداوم آن اشاره داشت. گاهی نیاز است که برای برطرف کردن آن با تعمیرکار تماس گرفت تا برای بررسی دقیق‌تر اقدام به برطرف کردن مشکل کند.

دلایل جرقه زدن مداوم اجاق گاز چیست؟

در صورتی ‌که اجاق گازهای خود را از برندهای مطرح و معروف و باکیفیت بخرید، به احتمال زیاد احتمال جرقه زدن مداوم آن‌ها کم‌تر دیده می‌شود. برای خرید گاز رومیزی می‌توانید صفحه مخصوص به گازهای رومیزی را در سایت کالا شهر بررسی کرده و نمونه‌ مورد نظر را متناسب با طراحی داخلی آشپزخانه و سلیقه خود انتخاب کنید. در این بخش می‌خواهیم دلایل جرقه زدن مداوم اجاق گاز رومیزی را با هم بررسی کنیم.

آلوده شدن الکترودها

گاهی ممکن است علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی، آلوده بودن یا خشک شدن الکترودهای آن باشد. در این ‌صورت الکترودها نمی‌توانند به ‌خوبی جرقه بزنند. برای رفع این مورد باید الکترودها و اجاق گاز رومیزی را تمیز کرد. از جمله عواملی که منجر به این مشکل می‌شود می‌توان به رسوب چربی، غبار یا خشک شدن رطوبت بر روی الکترودها اشاره داشت.

جرم گرفتن درپوش شعله

از دیگر دلایل جرقه زدن می‌توان به جرم گرفتن درپوش‌های شعله اشاره داشت. بدین صورت که جرم مانع خروج درست گاز شده و اجاق گاز به ‌طور مداوم جرقه می‌زند. خوب است پیش از بررسی علت این مشکل حتماً تمام قطعات اجاق گاز را از آلودگی و چربی تمیز کنید.

نقص در قطعات فندک

عامل دیگر برای جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز، نقص در قطعات فندک است. در این ‌صورت ممکن است قطعه فندک به طور خود به خود دچار نقص یا خرابی شده باشد که برای برطرف کردن مشکل نیاز به تعمیر یا تعویض آن قطعه وجود دارد.

تنظیم نادرست فاصله الکترودها

این مورد نیز می‌تواند جزو مواردی باشد که منجر به جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز می‌شود. در صورتی ‌که فاصله بین الکترودها بیش ‌از حد زیاد یا بیش ‌از حد کم باشد، در کاکرد صحیح فندک نقص ایجاد می‌شود.

نقص در مدار الکتریکی

گاهی احتمال آن ‌که مدار الکتریکی مرتبط با فندک اجاق گاز دچار نقص یا خرابی شده باشد زیاد است. در این صورت باید مدار را به ‌طور جزئی‌تر بررسی کرد تا از مشکلات احتمالی به و جود آمده در قطعات الکتریکی یا حسگرهای آن مطلع شد. در صورت نداشتن تجربه و آگاهی در این زمینه حتماً از تعمیرکار اجاق گاز کمک بگیرید.

مشکل در تأمین گاز

در مواردی نبود گاز یا فشار کم گاز می‌تواند علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی باشد. برای این بررسی باید قسمت منبع گاز، شیر و یا فشار گاز را مشاهده کرد. در صورتی که مشکل از این موارد باشد با تنظیم گاز ورودی می‌توان از جرقه زدن مداوم جلوگیری کرد.

البته که موارد فوق تنها چند نمونه از دلایل جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی هستند. برای بررسی‌های دقیق‌تر به حضور کارشناس و تعمیرکار اجاق گاز رومیزی نیاز است.

چگونه جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز را تعمیر کنیم؟

برای تعمیر این امر ابتدا باید علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی را بررسی کنید. هرکدام از اجاق گازها دارای تنظیمات و ساختارها و تجهیزات خاص خود هستند. به‌ عنوان مثال گاز صفحه‌ای شیشه‌ای طراحی متفاوتی با اجاق گاز صفحه‌ای استیل دارد. در صورتی ‌که می‌خواهید تفاوت این دو اجاق گاز هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ قیمتی را ببینید می‌توانید به صفحات مربوط به هر نمونه در سایت کالا شهر مراجعه کنید.

پس برای بررسی آن ‌که علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی چیست باید متناسب با نوع اجاق گاز خود اقدام کنید. اگر نتوانستید به ‌طور شخصی دلیل جرقه زدن را پیدا کنید می‌توانید از تعمیرکار برای کمک و یا تعمیر و تعویض قطعه معیوب کمک بگیرید.

یکی از کارهایی که برای برطرف کردن این مشکل در منزل می‌توانید انجام دهید، تنظیم کلاهک شعله است. زمانی که گاز سرد باشد می‌توانید این کلاهک شعله را دست‌کاری کرده و با جابه‌جایی و تنظیم آن در محل دقیق، مشکل جرقه زدن مداوم را برطرف کنید. گاهی ممکن است این کلاهک مرطوب باشد و یا کف، غذا، آلودگی و چربی داخل آن گیر کند. دقت کنید که پیش ‌از بررسی مشکل حتماً جریان برق و گاز را قطع کرده تا احتمال برق‌گرفتگی و یا جرقه زدن رخ ندهد و سپس دلایل گفته‌شده را بررسی کنید.

علت جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز رومیزی

خرید انواع مدل‌های اجاق گاز رومیزی

همان ‌طور که گفتیم اجاق گازها برحسب طراحی و مدلی که دارند، قطعات مختلفی داشته و دلیل جرقه زدن فندک آن‌ها متفاوت است. در صورتی ‌که می‌خواهید انواع مدل‌های اجاق گازهای رومیزی و فندکی را مشاهده کنید می‌توانید به صفحه مخصوص در سایت کالا شهر که دارای تمامی اجاق گازهای با کیفیت است مراجعه کنید.

اگر هدف شما برای خرید، اجاق گاز شیشه‌ای است بررسی نمونه‌های مختلف اجاق گاز شیشه‌ای از برند بیمکث و درسا را به شما توصیه می‌کنیم. خود اجاق گازها نیز در نمونه‌های چهار شعله، پنج شعله، تایمردار، لمسی و دکمه‌ای هستند.

نمونه‌ دیگر اجاق گازهای صفحه‌ای استیل است که طرفداران مخصوص به خود را دارد. این اجاق گازها نیز برحسب فضای موجود در آشپزخانه از دو تا پنج شعله طراحی شده‌اند. برندهایی که در زمینه تولید اجاق گاز استیل فعالیت می‌کنند و تولیدات آن‌ها کیفیت و دوام خوبی دارند برنده بیمکث، استیل البرز، آلتون و... بوده که مدل‌های مختلف آن‌ها در سایت کالا شهر موجودند. تمامی این مدل‌ها به طور فندکی هستند و برای روشن کردن آن‌ها نیازی به کبریت یا فندک بیرونی نیست. همچنین در صورت نگهداری درست احتمال جرقه زدن مداوم فندک بسیار کم است.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود