زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

در خرید پیراهن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در خرید پیراهن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در خرید پیراهن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

احتمالاً بارها برایتان پیش آمده است که در خرید پیراهن دچار اشتباه شده‌اید و بعد از خرید احساس پشیمانی کرده‌اید. اما برای اینکه دچار اشتباه نشوید و انتخاب درستی داشته باشید، باید به چندین عامل مهم توجه کنید تا از انتخاب‌تان احساس رضایت کامل داشته باشید. با خرید درست می‌توانید به حفظ اعتماد به نفس‌تان کمک کنید و احساس بهتری داشته باشید.

نکات مهم در مورد خرید پیراهن

در هنگام خرید پیراهن حتماً به نکاتی که در ادامه اشاره خواهیم کرد دقت کنید:

نوع پارچه

در قدم اول برای خرید پیراهن باید با انواع پارچه آشنایی داشته باشید. اما تنوع پارچه آنقدر زیاد است که ممکن است نتوانید شناخت کافی از همه پارچه‌ها داشته باشید. اولین چیزی که نظر شما را در انتخاب پارچه جلب خواهد کرد، رنگ و طرح پارچه است.

اگر بخواهیم چند مثال در مورد انواع پارچه طبیعی بزنیم باید به پارچه نخی، کتان و ساتن اشاره کنیم. پارچه‌های مصنوعی هم عبارتند از پلی‌استر، ریون، اکریلیک، نایلون و غیره. برخی از پارچه‌ها هم ترکیبی از پارچه طبیعی و مصنوعی هستند. موقع خرید پیراهن باید از خودتان بپرسید که کدام نوع پارچه را می‌پسندید. قطعاً قیمت پارچه‌های طبیعی بیشتر است، اما دوام و ماندگاری آنها نیز بیشتر است.

سایز و فیت بودن پیراهن

تعیین دقیق سایز بدن‌تان در خرید پیراهن مردانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ممکن است بخواهید سایزتان را طبق پیراهن‌های قبلی‌تان انتخاب کنید، اما فراموش نکنید که برندهای مختلف سایزهای مختلفی نیز دارند. اگر قصد خرید از فروشگاه‌های آنلاین را دارید، نگران نباشید تعیین سایز در این سایت‌ها بسیار راحت است.

اما در مورد فیت بودن پیراهن باید به چند نکته مهم توجه کنید:

  • آستین‌ها نه زیاد شل باشند و نه خیلی تنگ.
  • موقع بستن دکمه‌ها باید احساس راحتی کنید و دکمه‌ها صاف بسته شده باشند.
  • درز شانه‌ها باید همراستا با استخوان شانه باشند.
  • بین گردن و یقه پیراهن فقط باید به اندازه دو انگشت فضا وجود داشته باشد.

موقعیت

یکی دیگر از نکات مهم که باید در خرید پیراهن باید به آن دقت کنید این است که پیراهن را برای چه موقعیتی خواهید پوشید. اگر قرار است پیراهن را برای موقعیت‌های رسمی بپوشید، پس لزومی ندارد پیراهنی بخرید که مناسب استایل کژوال است. پس نوع موقعیت در خرید پیراهن مهم است. مسافرت با دوستان، دعوت شدن به مراسم عروسی و یا جلسه کاری همگی موقعیت‌های متفاوتی هستند.

برای مثال، وقتی به یک مراسم عروسی دعوت هستید، هدف از پوشش‌تان نشان دادن ادب و احترام است که پیراهن رسمی و مجلسی مناسب‌ترین پوشش برای این نوع موقعیت‌ها است. البته برخی پیراهن‌ها هم هستند که می‌توانید برای هر موقعیتی بپوشید که بسیاری از آقایان عاشق این نوع پیراهن‌ها هستند.

قیمت پیراهن

در مورد قیمت پیراهن همه چیز به بودجه خودتان بستگی دارد. پس در خرید پیراهن باید به قیمت آن هم توجه کنید.

دوخت پیراهن و استایل آن

نحوه دوخت و نوع استایل پیراهن در خرید پیراهن نیز مهم است. ممکن است استایل پیراهن آستین کوتاه دوست داشته باشید و یا استایل یقه پهن. تنوع پیراهن آنقدر زیاد است که انتخاب‌تان کاملاً به سلیقه شخصی‌تان بستگی دارد. اما به تازگی تیم مدلا توانسته است بستری را برای شما فراهم کند که استایل‌تان را خودتان طراحی کنید و همانطور که دوست دارید لباس بپوشید.

رنگ پیراهن

رنگ پیراهن هم در خرید پیراهن به سلیقه شخصی‌تان بستگی دارد. اما برای انتخاب بهترین رنگ برای هماهنگی پوشش‌تان باید چرخه رنگ را بشناسید. در هنگام انتخاب رنگ پیراهن این سوال را از خودتان بپرسید که «مناسب‌ترین رنگ برای من کدام است؟» میلیون‌ها رنگ در دنیا وجود دارد و نباید خودتان را فقط به یک رنگ خاصی محدود کنید.

در انتخاب رنگ برای پیراهن باید سن خودتان را هم در نظر بگیرید، برای مثال رنگ لباس یک کودک 5 ساله با رنگ لباس یک فرد 70 ساله متفاوت خواهد بود. شاید باور نکنید اما رنگ مو هم در انتخاب رنگ پیراهن تاثیرگذار است. برای مثال کسانی که دارای موهای بور هستند بهتر است در خرید پیراهن، رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، مشکی و یا سفید کرمی را انتخاب کنند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به نکات مهمی در مورد خرید پیراهن اشاره کنیم. بهترین پیراهن، پیراهنی است که کاملاً در بدن‌تان فیت باشد، پس باید اندازه دقیق‌تان و همچنین نحوه اندازه‌گیری را بدانید. همچنین در انتخاب پیراهن باید به نوع پارچه و کیفیت آن دقت کنید. هدف‌تان از پوشیدن پیراهن چیست؟ برای چه موقعیتی می‌خواهید این پیراهن را بپوشید؟

قبل از خرید باید همه این سوالات را از خودتان بپرسید. اگر می‌خواهید پیراهن را برای مدت طولانی بپوشید، از پارچه‌های سنگین‌تر استفاده کنید، در غیر این صورت پیراهن سبک‌تر مانند کتان را برای روزهایی گرم تابستان انتخاب کنید که شما را خنک نگه دارد. فراموش نکنید لباس‌هایی بخرید که عاشقش هستید تا موقع پوشیدن آن احساس راحتی داشته باشید و از خرید هر نوع پیراهنی که احساس ناراحتی در شما ایجاد می‌کنند خودداری کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود