زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

طریقه نصب سیفون ظرفشویی دوقلو - مرحله به مرحله

طریقه نصب سیفون ظرفشویی دوقلو - مرحله به مرحله

طریقه نصب سیفون ظرفشویی دوقلو - مرحله به مرحله

سینک های دوقلو یا دو لگنه برای هر خانه ای مفید هستند و فضای اضافی را برای شستشوی ظروف فراهم میکنند. اگر قصد تعویض سیفون زیر سینک دوقلو دارید و یا به تازگی قصد نصب اتصالات زیر سینک ظرفشویی را دارید، میتوانید از راهنمای گام به گام ما برای اینکار کمک بگیرید و بدون نیاز به لوله کش، خودتان در خانه به راحتی اتصالات را وصل کنید.

عکس اتصالات زیر سینک

قبل از نصب سیفون ظرفشویی دوقلو بهتر است ابتدا چند نمونه از انواع سیفون ها را مشاهده کنید تا کمی با نحوه بستن و کنارهم قرار دادن اتصالاتشان آشنا شوید. اینکار باعث میشود، قبل از انجام کار دید خوبی داشته باشید و نتیجه کارتان بدون نقص باشد. در ادامه خوب به عکس سیفون ظرفشویی دوقلو نگاه کنید و بررسی نمایید، قطعات آن چطور بهم متصل شده است. اینکار اصلا سخت نیست و همانطور که گفتیم اگر با دقت انجام دهید نیاز به لوله کش و یا متخصص لوله بازکنی نخواهید داشت.

عکس اتصالات زیر سینک ظرفشویی دوقلو

طرز بستن لوله زیر سینک ظرفشویی دوقلو

در این بخش سعی کرده ایم خیلی ساده، روان و مختصر توضیح دهیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید لوله زیر ظرفشویی دو لگن را نصب کنید. (توضیحات را با توجه به عکس بخوانید)

توجه: بهتر است ابتدا تمام اتصالات سیفون را ببندید و سیفونی که کامل شده را برای نصب در زیر سینک استفاده کنید. اینکار ساده تر و بهتر است.

1. صافی سینک را نصب کنید

صافی سینک (قسمت توری شکل که در سوراخ ظرفشویی نصب می شود) را در جای خود قرار داده و پیچ آن را در سوراخ موجود بگذارید.

2. ارتفاع خروجی تخلیه را اندازه بگیرید

حتما قبل از نصب، خروجی تخلیه تا کف کابینت سینک را اندازه گیری کنید که مطمئن شوید سیفونی که تهیه کرده اید به خوبی در آنجا قرار خواهد گرفت. بهتر است انتهای مخزن سیفون از کف کابینت حداقل 30 سانت فاصله داشته باشه.

3. نصب بازوی چپ و راست

برای بستن سیفون ظرفشویی دوقلو از هر نوعی که باشد ابتدا باید بازوی چپ و راست را به دو لگن سینک متصل کنید. همانطور که در تصویر ابتدای مطلب نمایش داده شده، میتوانید متوجه شوید منظور از بازوها کدام قسمت ها می باشند.

برای اینکار اگر سیفون از نوع شماره 1 باشد، کافی است هر بازو را به یک طرف لوله سه راهی به وسیله دو مهره متصل کنید، سپس آنها را زیر سینک نصب نمایید.

اما اگر سیفون از نوع شماره 2 باشد، باید هر دو بازو را به وسیله مهره و واشر به هم متصل کنید. سپس با قرار دادن در زیر سینک اندازه آنها را تنظیم کرده و به کمک پیچ گوشتی پیچ صافی سینک را ببندید تا اولین و مهمترین قسمت بستن لوله زیر ظرفشویی کامل شود.

فراموش نکنید موقع بستن صافی، واشرهای لاستیکی پهن را در زیر آن قرار دهید تا آب بندی شود.

نکته مهم: اگر سینک شما دارای قسمت سر ریز باشد، نیاز است که اتصالات سر ریز را با مهره مخصوص خود به یک سمت از بازها متصل کنید (بسته به نوع سیفون خود چپ یا راست).

4. نصب خروجی ماشین ظرفشویی و لباسشویی

در برخی از اتصلات لوله زیر ظرفشویی خروجی های مخصوص برای ماشین لباسشویی و ظرفشویی در قسمت سه راهی یا اتصالات عمودی قرار داده شده. همانطور که در تصویر نمایش داده شده میتوانید از این بخش ها که با مهره مخصوص به خود بر روی سه راهی یا قسمت دیگری بسته میشود، برای اتصال لوله تخلیه لباسشویی و ظرفشویی استفاده کنید.

5. نصب مخزن سیفون و لوله های عمودی

چون سیفون ها انواع مختلفی دارند، مخزن آنها هم میتواند اشکال متفاوتی داشته باشند. وظیفه مخزن نگهداری آب برای جلوگیری از ورود حشرات و بوی بد فاضلاب می باشد. برای اتصال این بخش از سیفون باید قسمتی که بین مخزن و سه راهی متصل میشود (لوله عمودی) را با مهره ببندید و سپس مخزن را زیر آن متصل نمایید. ارتفاع این لوله قابل تنظیم است و شما میتوانید برای استاندارد بودن ارتفاع سیفون از کف کابینت، اندازه این لوله را کم و زیاد کنید. حتی میتوانید در صورت بلند بودن برای تنظیم ارتفاع، مقداری از این لوله را ببرید.

6. نصب خرطومی سیفون

خرطومی بخش انتهایی تمام سیفون هاست و جایی است که به لوله تخلیه فاضلاب متصل میشود تا آب را به داخل آن هدایت کند. نصب خرطومی اصلا کار سختی نیست، ابتدا باید مهره را وارد خرطومی کنید و سپس واشر مخصوص به خود را قرار دهید و در آخر آن را به مخزن متصل کنید و مهره را خوب سفت کنید. قسمت انتهایی خرطومی دارای یه قسمت لاستیکی بزرگ است که بعد از وارد کردن خرطومی در لوله تخلیه باید آن را خوب فشار دهید تا آب بندی شود و فاضلاب پس نزند.

نکات مهم در انتخاب و نصب سیفون سینک ظرفشویی دوقلو

 • حتما از سیفون هایی استفاده کنید که دارای مخزن هستند. مخزن وظیفه جلوگیری از ورود حشرات به خانه و به ویژه جلوگیری از انتشار بوی بد فاضلاب را دارد.
 • اگر سینک شما دارای کد مخصوص به خود جهت خرید نوع خاصی از سیفون نیست، بهتر است سیفونی خرید کنید که شبیه عکس شماره 1 می باشد. چون نصب آن به مراتب راحت تر و سریعتر است.
 • بعد از نصب سیفون ظرفشویی دوقلو، حتما نشتی را بررسی کنید. اگر واشرها و مهره ها را به خوبی بسته باشید، نشتی نخواهید داشت.
 • گاهی اوقات گرفتگی سینک ظرفشویی به دلیل مسدود شدن سیفون زیر ظرفشویی می باشد. برای حل مشکل میتوانید سیفون را باز کرده و بررسی کنید و در این مرحله نیاز به خدمات چاه بازکنی ندارید.
 • به هیچ عنوان روغن، تفاله، مواد غذایی و اشیا را درون سینک نریزید چون در مخزن سیفون جمع می شوند و به مرور باعث مسدود شدن لوله ها خواهند شد.
 • برای پیشگیری از گرفتگی میتوانید از توری های مخصوص در ورودی سینک استفاده کنید تا مواد اضافه و آشغال وارد سیفون نشوند.
 • بعد از باز کردن بسته بندی سیفون، نایلون آن را دور نریزید چون نقشه نحوه بستن سیفون سینک دوقلو حک شده تا اگر در نصب سیفون به مشکل خوردید با توجه به آن کار خود را تمام کنید.

اگر سوالی در مورد طرز بستن سیفون زیر سینک دوقلو داشتید حتما از طریق بخش نظرات از ما بپرسید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود