زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

معرفی قطعات خودرو و کاربرد آنها

معرفی قطعات خودرو و کاربرد آنها

معرفی قطعات خودرو و کاربرد آنها

شناخت کارکرد و ماهیت قطعات مورد استفاده در خودروها اهمیت بسیار زیادی برای نگهداری هر چه بهتر از آنها دارد. اگر شما به عنوان یک راننده ندانید که هر یک از قطعات خودرو شما چه کاربردی داشته و علائم خرابی آنها کدام است، عملا در زمان مناسب نمی‌توانید اقدام مناسبی برای حفظ و نگهداری از قطعات خودرو خود داشته باشید.

به همین دلیل برای هر راننده‌ای لازم است تا اطلاعات حداقلی از موتور خودرو خود را به دست آورده و همچنین با علائم خرابی آنها نیز آشنا باشد. البته برای شناخت قطعات خودرو و کاربرد آنها نیاز نیست که حتما در دوره‌های آموزشی شرکت کنید یا چند ماه را به عنوان شاگرد مکانیک در یک تعمیرگاه مشغول به کار شوید.

در حال حاضر سایت‌هایی هستند که با ارائه مطالب آموزشی کاربردی چنین شرایطی را برای شما فراهم کرده‌اند که یکی از نمونه‌های آن سایت آریان یدک است. در این مقاله بیشتر درباره مجله خودرو آریان یدک و همچنین معرفی قطعات خودرو در این سایت صحبت می‌کنیم.

اهمیت شناخت قطعات خودرو

قبل از اینکه به معرفی مجله خودرو آریان یدک بپردازیم و نحوه معرفی قطعات خودرو در این سایت را مرور کنیم، لازم است تا اشاره‌ای به اهمیت این شناخت داشته باشیم. شناخت قطعات خودرو و دلایل خرابی آنها می‌تواند مزیت‌های زیر را برای هر راننده‌ای به دنبال داشته باشد:

 • حفظ و نگهداری هر چه بهتر از خودرو

 • اقدام برای تعمیر و عیب‌یابی قطعات در زمان مناسب

 • به صرفه شدن قابل توجه هزینه‌های نگهداری از خودرو

 • کاهش احتمال بروز آسیب‌های جدی و بزرگ به خودرو

 • رانندگی ایمن

 • درک مشکلات خودرو در کمترین زمان ممکن

البته باید به این نکته هم دقت کنید که نداشتن شناخت نسبت به قطعات خودرو می‌تواند نتایج عکسی را برای شما به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که معرفی قطعات خودرو در مجله آریان یدک و سایت‌های مشابه اهمیت بیشتری پیدا می‌نماید. در واقع اگر شما این مزیت‌ها را در دسترس نداشته باشید، مجبور به پرداخت هزینه‌های بسیار زیادی برای تعمیرات خودرو خود شده و از این گذشته عمر ماشین شما نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

اگر ماشین‌هایی را می‌بینید که با وجود گذشت چند سال از عمر آنها هنوز هم مانند یک ماشین صفر کار می‌کنند و قیمت بالاتری هم نسبت به مدل‌های مشابه در بازار دارند، به دلیل نگهداری استاندارد و شناختی است که مالکین این خودروها نسبت به قطعات ماشین خود پیدا کرده‌اند.

اطلاعات کاربردی درباره قطعات خودرو

حالا سوال بسیار مهم اینجاست که چه اطلاعاتی را باید درباره قطعات خودرو داشته باشیم و از مطالعه مقالات معرفی قطعات خودرو باید به دنبال رسیدن به چه نکاتی باشیم؟ برای اینکه شما تمام مزیت‌های بالا را در دسترس داشته باشید، داشتن اطلاعات زیر درباره قطعات خودرو لازم خواهد بود:

 • شناخت نحوه کارکرد قطعات

 • اجزایی که سیستم‌های مختلف در یک خودرو را می‌سازند.

 • شناخت علائم خرابی قطعات ماشین

 • شناخت دلایل خراب شدن قطعات خودرو

 • روش‌های برطرف کردن ایرادات ماشین

 • نحوه خرید لوازم یدکی اصلی برای خودرو

این دست از اطلاعات برای شما لازم است و انتخاب ما برای معرفی مجله خودرو آریان یدک نیز به همین دلیل بوده است. در این مجله شما می‌توانید تمام اطلاعات بالا را درباره قطعات مختلف خودرو در اختیار داشته باشید.

کاربرد قطعات خودرو

مجله خودرو آریان یدک

نه فقط شناخت انواع قطعات خودرو بلکه حتی درک بسیاری دیگر از ترفندهای مربوط به خودرو برای تمام رانندگان و مالکین امروزی لازم است و اگر کسی به این ترفندها واقف نباشد، خیلی زود با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. به عنوان مثال اگر راننده‌ای نداند که:

 • در زمستان چگونه موتور ماشین را گرم کند.

 • بهترین زمان برای تعویض روغن موتور چه زمانی است؟

 • بهترین روغن موتور خودرو کدام است؟

 • هر کدام از دکمه‌های موجود در خودرو چه کارکردی دارند؟

و اطلاعاتی این چنینی، عملا نمی‌تواند به خوبی از ماشین خود استفاده کرده و یا به خوبی از آن نگهداری نماید. معرفی قطعات خودرو تنها مزیتی نیست که در مجله خودرو آریان یدک به آن دسترسی پیدا می‌کنید؛ بلکه می‌توانید با این دست از ترفندهای لازم و ضروری مربوط به خودرو نیز آشنا شده و مانند یک فرد حرفه‌ای پشت فرمان خودرو خود بنشینید.

توصیه داریم که حتما دقایقی وقت بگذارید و مقالات موجود در این مجله را مطالعه نمایید؛ این مطالعه در نهایت از نظر هزینه‌ها نیز به نفع شما تمام خواهد شد.

کلام آخر

کنیستر قطعه‌ای بسیار کوچک در خودروهای امروزی است. دسته موتور یک قطعه ساده است که وظیفه جلوگیری از ایجاد ارتعاش در موتور را به عهده دارد. سنسور اکسیژن یک قطعه ارزان قیمت است که روی ترکیب اکسیژن و سوخت در محفظه سیلندر تاثیر می‌گذارد. تمام این قطعات ابعاد و اندازه کوچکی داشته و از این گذشته خرید آنها نیز هزینه زیادی روی دست شما باقی نخواهد گذاشت؛ اما موضوع بسیار مهم اینجاست که اگر شما کمی دیر برای رفع ایرادات این قطعات اقدام کنید، عواقب بدی منتظر ماشین شما ایجاد خواهد شد.

ممکن است موتور کارکرد خود را از دست بدهد و نیاز به تعمیر اساسی پیدا نماید. ممکن است گیربکس خراب شود. ممکن است سیلندرها دچار تخریب شوند و هر خرابی بزرگ دیگری ممکن است از پس عدم تعمیر به موقع قطعات کوچک ایجاد شود. از این رو است که مطالعه مقالات معرفی قطعات خودرو و کاربرد آنها در مجله خودرو آریان یدک اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود