زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

امروزه با افزایش مشکلات و اختلافات بین زوجین، آمار طلاق به شدت افزایش یافته است. تفاوت طلاق یک طرفه با طلاق توافقی این است که در طلاق یک طرفه، یک فرد به طلاق راضی است و فرد دیگر به هر دلیلی تصمیم به جدایی ندارد و ممکن است مدت زمان بیشتری لازم باشد تا طلاق به صورت کامل انجام شود.

اما در طلاق توافقی هردو طرف به توافق رسیده اند و قصد طلاق دارند. برای طی کردن هرچه سریع تر روند طلاق توافقی می توانید به بهترین وکیل طلاق تهران مراجعه کنید. در ادامه توضیحات کاملی در مورد این که طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟ در اختیار شما قرار داده ایم.

مراحل طلاق توافقی

طلاق توافقی به این صورت است که افراد باهم تصمیم به جدایی می گیرند و بعد درخواست طلاق توافقی می دهند. داشتن یک وکیل خوب برای طلاق توافقی، می تواند بسیار موثر باشد. در تمامی طلاق ها بجز طلاق توافقی، زن و مرد باید از طرف دادگاه به داوری مراجعه کنند. دادگاه بعد از بررسی نظر داوران، رای صادر می کند. طلاق توافقی هم مراحلی دارد که باید با دقت صورت بگیرد. زوجین باید قبل از ثبت دادخواست طلاق توافقی 6 جلسه مشاوره به فاصله 10 روز و جمعا دو ماه شرکت کنند و گواهی مشاوره را گرفته و در دادگاه ارائه دهند.

مزایای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی

داشتن وکیل طلاق در بعضی از موارد بسیار لازم است. اگر شوهر به زوجه وکالت طلاق داده باشد، ممکن است این وکالت برای طلاق به صورت وکالتنامه طلاق و یا شرط ضمن عقد نکاح مندرج در سند ازدواج باشد. در این موارد بهتر است که یک وکیل پایه یک دادگستری داشته باشید تا مراحل طلاق را طی کند. توجه داشته باشید که ممکن است زن به مرد وکالت طلاق داده باشد. در این مورد هم داشتن وکیل پایه یک دادگستری ضروری است. یکی دیگر از مزایای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی، سریع تر پیش رفتن مراحل قانونی است که باعث می شود حقوق موکل کاملا حفظ شود و دیگر نیازی به حضور موکل در جلسات دادگاه و مشاوره نیست.

طلاق توافقی

عوامل موثر بر مدت زمان طلاق

دانستن این که چه عواملی بر روی کوتاه یا بلند شدن مدت زمان طلاق توافقی تاثیر می گذارد، بسیار مهم است. به دلیل این که دانستن این عوامل باعث می شود افراد با آگاهی کامل نسبت به طلاق توافقی و راه کار هایی برای کوتاه کردن مدت زمان آن، اقدام به طلاق کنند. این عوامل شامل:

داشتن وکیل کارکشته: طلاق مراحل طولانی دارد و هرچقدر هم که به صورت توافقی باشد، بهتر از که یک وکیل کارکشته و خوب داشته باشید. حضور یک وکیل به تمامی نکات و قوانین مسلط باشد، بسیار در روند طلاق شما موثر خواهد بود. در واقع وکیل قبل از این که دادخواست شما را ثبت کند، توافقات و شرایط زوجین را مورد بررسی قرار می دهد و بعد از نتیجه گیری، آن ها را نوشته و دادخواست طلاق توافقی را تنظیم می کند و به مراجعه قضایی ارجاع می دهد.

با حضور بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران دیگر نیاز نیست که زوجین در جلسات دادگاه یا مشاوره شرکت کنند و تمامی موارد قانونی و مربوطه توسط وکیل صورت می گیرد. افرادی که قصد دارند هرچه سریع تر طلاق بگیرند، با گرفتن یک وکیل کاربلد می توانند به مدت 10 الی 20 روز کاری بدون تلف کردن وقت، حکم طلاق را از دادگاه دریافت کنند.

بدون داشتن وکیل: اگر می خواهید بدون وکیل طلاق بگیرید، باید در سامانه ثبت نام کنید و توافق نامه مالی و غیر مالی بنویسید و تمام روند دادگاه را طی کنید. در غیر این صورت باید در جلسات مشاوره و دادگاه شرکت کنید و در مرحله آخر برای ثبت طلاق در محضر حضور داشته باشید.

مشاوره اجباری: تمام افرادی که تصمیم به طلاق گرفته اند، باید به مراکز مشاوره مراجعه کنند و اگر بعد از جلسات مشاوره باز هم تصمیم به جدایی داشتند، گواهی عدم انصراف از طلاق توافقی را از مرکز مشاوره گرفته و به دادگاه ارائه دهند. حضور در جلسات مشاوره کاملا اجباری است و عدم حضور در جلسات به معنی منصرف شدن ان ها از طلاق توافقی است و ممکن است در ادامه ی روند طلاق مشکلاتی ایجاد کند.

حق طلاق داشتن: داشتن حق طلاق به معنای این است که زوج در یکی از دفتر های ثبت اسناد رسمی، وکالت در طلاق بدهند. یعنی مرد اجازه این را می دهد که زن به جای او در تمامی lراحل قضایی و اداری شرکت کند و نیازی به حضور و امضا و اجازه ی مرد نباشد. اگر وکالت طلاق کامل باشد، روند طلاق توافقی در مدت بسیار کوتاهی صادر می شود. سپس زوجین بعد از سه ماه می توانند به یکی از دفتر های اسناد رسمی مراجعه کنند و و طلاق توافقی خود را ثبت کنند.

بهترین وکیل طلاق توافقی را چگونه بشناسیم؟

عوامل موثر در هزینه وکیل طلاق

عوامل بسیاری در هزینه وکیل برای طلاق توافقی تاثیر دارند. اما هرکس بمطابق با ملاک ها و معیار های خود وکیل انتخاب می کند. برای مثال امکان دارد برای یک فرد نزدیک بودن وکیل به محل زندگی، اولویت باشد. یا برای فردی دیگر، جنسیت وکیل حائز اهمیت باشد. به همین علت هر فرد با در نظر گرفتن چنین ویژگی هایی، بهترین وکیل را برای خود انتخاب می کند. همچنین عوامل دیگری هم در هزینه وکیل برای طلاق توافقی موثر هستند که شامل:

  • مرحله رسیدگی: یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین حق الوکاله مرحله رسیدگی به پرونده، تجدید نظر خواهی و یا فرجام خواهی است. هر مرحله دارای حق الوکاله مخصوص به خود می‌ باشد.
  • تجربه: یکی از مهم ترین عوامل انتخاب وکیل و تعیین میزان دستمزد او، به تجربه مربوط است. هر چه تجربه وکیل بالاتر باشد، احتمال پیروزی در پرونده بیشتر است و به همین جهت حق الوکاله وی بالاتر خواهد بود.
  • نوع پرونده: طلاق دارای انواع مختلفی اعم از طلاق توافقی و یک طرفه از طرف زن یا مرد است. هر کدام از این پرونده‌ ها دارای شرایط خاص مربوط به خود می‌ باشد. هزینه وکیل طلاق توافقی بسیار کم تر از حالت‌ های دیگر می‌ باشد.
  • محل فعالیت: محل دفتر وکیل اعم از این که تهران باشد یا شهرستان، در مکان گران شهر باشد یا متوسط و میزان پرسنل دفتر و …. در میزان هزینه دریافتی موثر است.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای مقاله طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟ همراهی کردید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت برترین وکیل مراجعه کنید.

منبع: bartarinvakil.com

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود