زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تفاوت انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش در چیست؟

تفاوت انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش در چیست؟

تفاوت انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش در چیست؟

استفاده از ماشین‌های ظرفشویی امروزه با توجه به سبک زندگی‌های جدید، بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است. شاید دیگر مانند گذشته افراد به خصوص خانم‌ها زمان لازم برای شستن ظرف‌ها را با دست نداشته باشند.

البته که مصرف آب در هنگام ظرف شستن به صورت دستی نیز به شدت قابل ملاحظه بوده و همگی این دلایل موجب شده است تا هر روزه افراد بسیار بیشتری به خریدن ماشین‌های ظرفشویی روی بیاورند.

علاوه بر این که برند ماشین ظرفشویی و کیفیت آن موضوعی قابل بررسی و پر اهمیت ‌‌‌است، موادی که برای شست و شوی ظرف‌ها در انواع ماشین‌های ظرفشویی استفاده‌‌ می‌شوند نیز باید با دقت فراوانی انتخاب شوند. در این نوشتار برآنیم تا انواع این مواد و برندها، به خصوص انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش را بررسی کنیم؛ پس در ادامه با ما باشید.

انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش

ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین وسایل خانگی است که امروزه بسیاری از خانواده‌ها از آن استفاده‌‌ می‌کنند. این دستگاه با استفاده از آب، شوینده و حرارت، ظروف را شستشو، خشک و تمیز‌‌ می‌کند. اما همان طور که پیش از این نیز بیان کردیم، برای داشتن نتایج بهتر و جلوگیری از صدمه به ماشین و ظروف، باید مواد شوینده مناسب را انتخاب کنید.

قرص ماشین ظرفشویی یک نوع شوینده است که به صورت یکپارچه و قابل حل در آب تولید‌‌ می‌شود. این قرص‌ها معمولا شامل مواد شوینده، جلادهنده، نمک و جرم گیر هستند که باعث‌‌ می‌شوند ظروف به خوبی تمیز شده و براق بمانند. استفاده از قرص‌ها به مراتب نسبت به دیگر مواد شوینده ظرف‌ها توصیه می‌شود.

برند فینیش یکی از معروف ترین تولیدکنندگان آلمانی قرص ماشین ظرفشویی است که در بازار ایران نیز فعالیت دارد. این برند چندین نوع قرص ماشین ظرفشویی را با خصوصیات متفاوت عرضه کرده است. در ادامه به معرفی انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش‌‌ میپردازیم.

قرص ماشین ظرفشویی فینیش

  • قرص فینیش کلاسیک

یکی از قدیمی‌ترین و ساده‌ترین انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش، از نوع کلاسیک ‌‌‌است. شاید بتوان گفت که قدرت این قرص‌ها نسبت به دیگر انواع قرص فینیش کم‌تر نیز هست. یکی از مزایای استفاه از این نوع، قابلیت نصف کردن آن‌ها خواهد بود.

  • قرص ماشین ظرفشویی فینیش آل این وان (all in one)

این قرص ماشین ظرفشویی که خود دارای دو نوع آل این وان و آل این وان مکس ‌‌‌است، نسبت به انواع کلاسیک دارای قدرت بالاتری در تمیزی و پاک کنندگی ظرف‌ها است. انواع آل این وان مکس نسبت به نوع ساده آل این وان، دارای دو عملکرد بیش‌تر خواهند بود. لازم به ذکر است که کیفیت این قرص‌ها بسیار بالا ‌‌‌است.

  • قرص ماشین ظرفشویی فینیش Quantum

این نمونه از انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش، دارای سه لایه هستند که هر لایه یک عملکرد خاص دارد. لایه اول باعث جلا دادن و برق دار شدن ظروف‌‌ می‌شود، لایه دوم باعث شستشو و حذف لکه‌‌‌های سخت و چسبان مانند چای و قهوه‌‌ می‌شود و لایه سوم باعث حذف جرم‌‌‌های رسوب گذار شده در ماشین و لوله‌‌‌های آب‌‌ می‌شود.

این قرص‌ها در بسته‌‌‌های قرص ماشین ظرفشویی فینیش کوانتوم 80 عددی، 40، 72 و 85 عددی عرضه شده اند. استفاده از این نوع قرص‌های فینیش نه تنها برای ظرف‌ها بلکه برای سلامت و حفظ کیفیت دستگاه ظرفشویی شما نیز بسیار مفید ‌‌‌است.

  • قرص ماشین ظرفشویی فینیش Quantum Max

قرص فینیش کوانتوم مکس ۸۵ عددی  نسخه بهبود یافته انواع قرص‌‌‌هایQuantum  هستند که علاوه بر سه لایه Quantum، دارای ژلاتین پوشاننده اضافی بوده که این خود که باعث حل شدن سریع‌تر قرص در آب و جلوگیری از ایجاد تخلخل در سطح قرص‌‌ می‌شود. این قرص‌ها در بسته‌‌‌های 15، 40 و 85 عددی عرضه شده اند.

 یکی از نکاتی که در استفاده از انواع قرص ماشین ظرفشویی فینش کوانتوم مکس به شدت توصیه می‌شود، این است که این قرص‌ها را برای مدت زمان‌های کمی از شست و شو استفاده نکنید. به بیان دیگر برای بهره مندی از تمامی مزایای این قرص‌ها، خوب است که آن‌ها را برای شست و شوهایی در برنامه ریزی‌های طولانی مدت استفاده کرد.

در نهایت باید این طور بگوییم که قرص ماشین ظرفشویی فینش کوانتوم مکس، گل سرسبد انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش ‌‌‌است و شما بهترین کیفیت در شست و شو و تمیزی ظرف‌های خود را می‌توانید از آن انتظار داشته باشید.

تفاوت قرص‌‌‌های ماشین ظرفشویی فینیش

همان طورکه در پاراگراف‌های بالا مشاهده کردید، انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش را با خصوصیات هر نوع برای شما ذکر کردیم. در این جا کمی بیشتر در رابطه با تفاوت‌‌‌هایی که هر کدام از انواع با یکدیگر دارند، توضیح خواهیم داد.

شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین تفاوت انواع این قرص‌ها در کیفیت شست و شو و پاک کنندگی هر کدام باشد که در این زمینه می‌توان گفت، هر نوع جدید، نسبت به انواع قبلی خود از کیفیت خیلی بالاتر و تکنولوژی‌‌‌هایی برتر در زمینه بهداشت و پاکی برخوردار است.

یکی دیگر از مواردی که تفاوت در بین انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش را ایجاد کرده است، تعداد قرص موجود در هر بسته بندی ‌‌‌است.‌‌‌ برای مثال در انواع این قرص‌ها با این برند، قرص ماشین ظرفشویی فینیش 40 عددی موجود است.

 این که صرفه با کدام خواهد بود، به قیمتی که هر فروشگاه برای هر بسته بندی ارائه می‌دهد بستگی خواهد داشت. البته خوب است این موضوع را نیز به شما یادآوری کنیم که برای خرید انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش، حتماً به فروشگاه‌های معتبر که دارای اجناسی با کیفیت و اوریجینال هستند، مراجعه بفرمایید.

قرص‌‌ ماشین ظرفشویی

جمع بندی و نتیجه گیری

آن چه دراین نوشتار بیان کردیم بررسی انواع قرص ماشین ظرفشویی فینیش بود. از کیفیت این قرص‌ها، انواع آن‌ها و البته تفاوتی که در انواع مختلف این نوع از قرص‌ها بود نیز سخن به میان آوردیم. امید است که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود