زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ایمپلنت دندان فوری چیست؟

ایمپلنت دندان فوری چیست؟

ایمپلنت دندان فوری چیست؟

ایمپلنت فوری یک روش درمانی سریع برای مشکل بی دندانی است در این روش بلافاصله بعد از کشیدن دندان کانال دندان کشیده شده با پایه ایمپلنت فوری و پروتز موقت جایگزین خواهد شد. در ایمپلنت دندان معمولی این کار حداقل 3 ماه به طول می انجامد. این روش در مواردی که یکی یا تعدادی از دندان های فک جلو دچار تخریب شده باشد بسیار کاربردی است و زیبایی دندان ها را بلافاصله پس از خارج کردن دندان ها باز می گرداند.

تفاوت ایمپلنت فوری با کاشت ایمپلنت به روش جراحی

ایمپلنت فوری دندان بر خلاف ایمپلنت به روش سنتی جراحی سختی ندارد. در ایمپلنت سنتی جراحی لثه با درد و خونریزی همراه است اما در کاشت دندان بدون جراحی فوری دندان، ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان‌ انجام می‌شود. هزینه دندان ایمپلنت فوری در مقایسه با ایمپلنت معمولی بیشتر و در زمان کمتری صاحب دندان‌ خواهید شد.

ایمپلنت فوری دندان معمولا به روش ایمپلنت دیجیتال دندان و با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود. در این روش نیازی نیست که متخصص ایمپلنت، لثه بیمار را با تیغ جراحی برش دهد. در این روش خونریزی به شدت کاهش می‌یابد و ایمپلنت دندان با کمترین درد ممکن، جایگزین دندان از دست رفته می‌شود.

انواع ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان فوری یکی از روش‌های درمانی است که می‌تواند برای سلامت دهان و دندان شما مناسب باشد.این روش درمان به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شود که قبل از انجام باید با آن‌ها آشنا شوید.

ایمپلنت فوری دندان جلو 

دندان‌های جلو معمولا به دلیل جایگاهی که دارند، بیشتر از دندان‌ها عقبی دچار آسیب می‌شوند.این آسیب دیدگی علاوه بر مشکلاتی مربوط به دندان و دندان زیبایی چهره افراد را نیز تهدید می‌کند.دندان ایمپلنت فوری جلو راه حلی فوری و کاربردی است که می‌تواند مشکلات دندان‌های شما را برطرف کند.

ایمپلنت فوری دندان های فک

از دست دادن دندان‌های فک مشکلاتی مثل خوردن و جویدن را برای شما به وجود می‌آورد که ممکن است بسیار آزاردهنده باشد.از طرفی جای خالی دندان‌های فک بالا و پایین ممکن است باعث ایجاد فاصله بین دندان‌های شما باشد.پر کردن جای خالی این دندان‌ها با ایمپلنت دندان می‌تواند این مشکلات را به طور کامل حل کند.

مراحل ایمپلنت دندان فوری

مراحل ایمپلنت دندان فوری

برای اقدام به انجام ایمپلنت دندان باید قبل از هرچیز برای معاینه به متخصص ایمپلنت مراجعه کنید.بعد از انجام شدن معاینه پزشک از مناسب بودن روش درمانی ایمپلنت فوری مطمئن خواهند شد.برای کاشت ایمپلنت، حفره ای در لثه ایجاد می‌شود تا ایمپلنت را در آن قرار گیرد. پس از قرارگیری ایمپلنت و پیچ در داخل دهان، دیگر نیازی به صبر کردن برای تشکیل استخوان در ناحیه بی دندان نیست و ایمپلنت به اتمام می‌رسد.

مزایای ایمپلنت فوری دندان

به طور کلی ایمپلنت دندان جلوی تحلیل و کوچک شدن استخوان فک را می گیرد. در غیر این صورت حتی اگر دندان مصنوعی یا بریج هم استفاده شود به مرور استخوان فک دچار تحلیل می شود. طول عمر و دوام ایمپلنت بسیار زیاد است و اگر به خوبی از آن مراقبت شود معمولا تا آخر عمر نیازی به تعویض آن وجود ندارد. زیبایی ایمپلنت دندان مشابه دندان های است و کسی نمی تواند به راحتی ایمپلنت دندان را از دندان های واقعی تشخیص دهد.

ایمپلنت فوری را بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می کنند. زیرا در ظاهر انسان اهمیت بیشتری دارند. از جمله مزایای ایمپلنت فوری می توانیم به طول درمان کمتر، عوارض کمتر،کمک به حفظ لثه و استفاده از روکش موقت از همان ابتدا اشاره کرد.

معایب ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان برای افرادی مناسب است که از لحاظ استخوان فک در شرایط مساعدی هستند و برای افرادی که استخوان تحلیل رفته‌ای دارند کاربرد ندارد. اگر پروتز موقت دندان به درستی جایگذاری نشود و دندانپزشک مهارت لازم را برای این کار نداشته باشد عملا ایمپلنت ناموفق خواهد بود و ممکن است در صورت جوش نخوردن آن با استخوان فک امکان عفونت لثه را فراهم کند.

ایمپلنت دندان فوری چقدر ماندگاری دارد؟

امروزه ایمپلنت یکی از بادوام‌ترین و پیش‌بینی‌پذیرترین روش‌های جایگزینی دندان است. اگر به خوبی از ایمپلنت مراقبت کنید، دندان کاشته شده سال‌های سال در دهان باقی خواهد ماند.طول عمر ایمپلنت دندان فوری، مشابه ایمپلنت دندان‌ به روش معمولی است.

قیمت ایمپلنت دندان فوری چقدر است؟

 هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اینکه بتوانید از قیمت دقیق ایمپلنت دندان فوری آگاهی یابید باید مورد معاینه متخصص قرار بگیرید. بدیهی است که ایمپلنت فوری دندان قیمت بیشتری نسبت به ایمپلنت معمولی دارد، اما توجه داشته باشید که مزایای این روش آنقدر زیاد است که قیمت آن کاملا منطقی به نظر می‌رسد. برخی از اصلی‌ترین عواملی که می‌توانند روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیرگذار باشند به شرح زیر می‌باشند:

  • برند ایمپلنت و کشور تولیدکننده 
  • محل قرارگیری کلینیک 
  • هزینه درمانی متخصص
  • هزینه پیوند استخوان و پودر استخوان

مراقبت های پس از ایمپلنت فوری دندان

از ایمپلنت دندان نیز باید دقیقاً مانند دندان طبیعی مراقبت کنید یعنی هر روز آن را مسواک بزنید و نخ بکشید. اگرچه ایمپلنت هرگز دچار پوسیدگی نمی‌شود، اما اگر بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نکنید ممکن است بافت لثه اطراف آن ملتهب یا عفونی شود. اما چنانچه به خوبی از ایمپلنت تخصصی دندان مراقبت کنید می‌توانید تا پایان عمر از دندان کاشته شده استفاده کنید.

ایمپلنت فوری با لیزر

اگر کسی نیاز به ایمپلنت فوری داشته باشد، ایمپلنت لیزری برای او بهترین است چرا که تحمل روکش موقت را در استخوان فک دارد و می توان در کمتر از چند روز یا کمتر از چند هفته این روکش ها را به بیمار تحویل داد.

ایمپلنت لیزری مجموعه ای از تمام خصوصیات یک ایمپلنت ایده آل را دارا می باشد، بنابراین اگر شما در انتخاب ایمپلنت و کیفیت قطعات آن فرد سخت گیری هستید و علاقه مندید که در سریعترین زمان ممکن پروسه کاشت دندان را انجام دهید، ایمپلنت فوری با لیزر بهترین پیشنهاد در بین تمام ایمپلنت های دنیا است.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 02122375648 و 02122375671 تماس بگیرید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود