زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

رفتار های شناختی در ترید: چگونه آنها سلامت روحی را تاثیر می دهند؟

رفتار های شناختی در ترید: چگونه آنها سلامت روحی را تاثیر می دهند؟

رفتار های شناختی در ترید: چگونه آنها سلامت روحی را تاثیر می دهند؟

رفتارهای شناختی ترید جز آن دسته از رفتارهایی هستند که می توانند سلامت روحی افراد را نیز تحت تاثیر قرار دهند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که سلامت روحی افراد بیشتر بر اساس همین رفتارهای شناختی است که می توانیم در نظر بگیریم.

در این مقاله نیز ما قصد داریم رفتارهای شناختی در ترید را که بر روی سلامت روحی تاثیر می گذارند بررسی کنیم و جزییات آن ها را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصصو نکاتی را خدمت شماعزیزان مطرح سازیم.

نام رفتارهای شناختی ترید

رفتارهای شناختی ترید به شرح زیر هستند:

اولین مورد خوشبختی است. در موارد بعدی می توانیم به بی تابی و خشم و ترس و غرور نیز اشاره داشته باشیم.

بررسی عوامل کلیدی رفتارهای شناختی در ترید

عوامل کلیدی شامل موارد زیر هستند:

بررسی شخصیت و کاراکتر

معمولا ویژگی های منحصر به فرد افراد را می توانیم بر مبنای واکنش های آن نسبت به حراکت بازار نیز در نظر بگیریم. برخی از افراد بسیار سرسخت هستند و برخی نیز منعطف و درون گرا و البته مهربان نیز به نظر می رسند.

واکنش های عاطفی

واکنش عاطفی نیز از مواردی است که فرد ممکن است دچار آن شود. در واقع واکنش های عاطفی معمولا چیزی نیست که ما قادر به دوری کردن از آن ها باشیم ولی می توانیم به صورت مدیریت شده آن ها را بررسی کنیم و این موردی است که باید به آن توجه داشته باشیم چون از اهمیت بالایی برخوردار است. لوریج در فارکس نیز می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

سوگیری رفتاری

سوگیری های رفتاری نیز جز مواردی هستند که می توانیم به عنوان یک سری تعصب آن ها را در نظر بگیریم. معمولا وقتی افراد دچار فشارهای اسحسای شوند نیز سوگیری رفتاری را از خودشان بروز می دهند.

رفتارهای شناختی ترید

بررسی فشار اجتماعی

فشار اجتماعی نیز چیزی است که معمولا معامله گران به دلیل این که ترس از دست دادن برخی چیزها را دارند ممکن است به صورت غیر منطقی با برخی شرایط عمل کنند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که رفتارهای شناختی ترید دسته بندی های مختلفی را شامل می شود. شما به عنوان یک فرد فعال در ترید می تواند جنبه های مربوط به رفتارهای شناختی را بررسی کنید و آن ها را به خوبی در روند معاملاتی خود به کارگیرید. این امر نیز از اهمیت بالایی می تواند برخوردار باشد و توجه به آن ها نیز خالی از لطف نخواهد بود. سرمایه گذاری در طلا را می توانیم به عنوان عامل مهم در این خصوص در نظر بگیریم.

بررسی اهمیت رفتارهای شناختی ترید

رفتارهای شناختی ترید جز آن دسته از رفتارهایی هستند که می توانند بر روی شیوه های معاملاتی ما تاثیر گذار باشند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که رفتارهای شناختی شامل احساسات مثبت و احساسات منفی نیز خود بود. در واقع این احساسات مثبت و منفی هستند که می توانند در تعیین رفتارهای شناختی ما در ترید تاثیر گذار باشند. نقاط قوت و نقاط ضعف ما را نیز همین رفتارهای شناختی ترید به خوبی تعیین خواهند کرد و شما باید به آن ها توجه داشته باشید.

رفتارهیا شناختی ترید که در روانشناسی ترید بسیار مورد بحث قرار می گیرند معمولا ویژگی های شخصیتی کلیه افراد را نیز در بر خواهند گرفت که بر بمنای زیر می توانیم آن ها را در نظر بگیریم:

به طور کلی هیجان تجارت می تواند هر فردی را تغییر دهد. درواقع افراد نیز باید با شایعات به طوری کلی نیز مقابله نمایند. در حسینی فایننس اطلاعات زیادی در این خصوص وجود دارد.

بی حوصلگی را نیز می توانیم به عنوان یک عامل ریسک در نظر بگیریم.

مدیریت ریسک در این موارد می تواند بر روی رفتارهای ما تاثیرات بسیار گسترده ای نیز داشته باشد.

بهبود رفتار های شناختی

به هیچ عنوان نباید غرور بیجا داشته باشیم چون غرور باعث ایجاد برخی اشتباهات نیز خواهند شد.

در واقع ما باید برنامه هایی که داریم را از احساساتی که داریم به طور کلی جدا کنیم. این دو با هم ارتباط دارند ولی تکمیل کننده هم دیگر هستند. معمولا در حوزه ترید نیز باید کلیه کارهای خود را بر اساس برنامه هایی که به صورت منطقی چیده ایم انجام دهیم و به طور کلی احساسات را در این برنامه دخالت ندهیم. این امورنیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند و توجه به آن ها را نیز باید به عنوان یک عامل مثبت در نظر بگیریم.

بررسی بهبود رفتار های شناختی

ما اگر می خواهیم رفتارهای شناختی خودمان را بهبود دهیم باید موارد زیر را در نظر داشته باشیم.

اولین مورد درک خودمان است. ما باید به خوبی بدانیم که چه شخصی هستیم و چه هدفی در زندگی داریم. دانستن این دو مورد می تواند 90 درصد موارد را برای ما حل کند. در واقع ویژگی های شخصیتی در این حالت می توانند بر روی ما تاثیرات فراوانی نیز داشته باشند.

بررسی برنامه های معاملاتی

وجود برخی برنامه های معاملاتی درواقع به صورت مستقیم تاثیراتی را می توانند داشته باشند.

این تاثیرات نیز به طور کلی بر روی تحارت ما خواهند بود و ما باید آن هارا به عنوان یک عامل مثبت در نظر بگیریم

مورد بعد گزارش معاملاتی است. این بخش نیز به عنوان یکی از موارد مهم در نظر گرفته می شود. گزارش های معاملاتی معمولا حساسات مربوط به معاملات را در اختیار ما قرار می دهند.

در هر صورت نیز ما باید آرامیش خودمان را حفظ کنیم. حفط آرامش از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشیم چون اهمیت فراوانی را نیز می توانیم برای آن در کلیه بخش های ترید در نظر بگیریم.

نتیجه گیری

دراین مقاله ما رفتارهای شناختی ترید را بررسی کردیم و ساختارهای کلی آن ها را نیزمورد بررسی قرار دادیم. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که کلیه رفتارهیا شناختی ترید بر مبنای مواردی هستند که ما قرار است در ترید با آن ها روبرو شویم.

منبع: بهترین سایت های سرمایه گذاری

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود