زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چگونه ارزان به رشت سفر کنیم؟

چگونه ارزان به رشت سفر کنیم؟

چگونه ارزان به رشت سفر کنیم؟

همه‌ی شهرهای ایران قابلیت این را دارند که بگوییم هر آدمی حداقل یک‌بار باید به آن‌جا سفر کند. اما داستان رشت فرق می‌کند. تنها با یک‌بار سفر به رشت نمی‌توان از حضور در این شهر منحصربه‌فرد سیر شد.

رشت همان شهری‌ است که باید بارها به آن سفر کنید و هربار تجربه‌ی جدید از حضور در آن به دست آورید. همین حالا یک  بلیط قطار رشت  منتظر شماست تا شما را به این شهر هیجان‌انگیز همراه با باران‌های بی‌وقفه ببرد.

چرا به رشت سفر کنیم؟

رشت شهر تجربه‌های ناب است. تجربه‌هایی از جنس جاذبه‌های خوراکی، طبیعی، تاریخی، فرهنگی و اقلیمی. برای سفر به رشت نباید به‌دنبال دلیل باشید، بلکه برای سفرنکردن به این شهر باید دلیل پیدا کنید. بلیط قطار رشت، بلیطی به مقصد سرزمین شگفتی‌هاست. دیدن زیبایی همراه با حس رضایت از غذاهای بی‌نظیر رشت و شوخی‌های مردمان این دیار. برای سفر به رشت در ادامه‌ی مطلب همراهمان باشید.

جاذبه‎های طبیعی رشت

در شهرهای شمالی ایران به هر طرف که بروید به سرسبزی و زیبایی می‌رسید و رشت هم همین‌طور است. می توانیم با ارزان ترین بلیط قطار به این شهر سفر کنیم و زیبایی ببینیم. از جنگل و کوه و دریاچه گرفته تا زیبایی‌های روستایی این شهر، همگی لیست بلند بالایی از جاذبه‌های رشت را تشکیل می‌دهند.

جنگل و دریاچه سراوان

در ابتدای مسیر ورود به رشت به پارک جنگلی سراوان می‌رسیم که با پوشش‌های گیاهی متنوع و متراکم، از معروف‌ترین جاذبه‌های رشت است. پارک جنلگلی سراوان به‌عنوان یک پارک ملی شناخته شده ‌است که گیاهان منحصربه‌فردی را در خود جای داده است. در دل این جنگل دریاچه‌ی سبز سراوان وجود دارد که با منظره‌ی بسیار زیبایش بازیدکنندگان را به وجد می‌آورد و امکان قایق‌سواری در آن هم وجود دارد.

سفر به رشت - جنگل و دریاچه سراوان

سقالکسار

دریاچه و سد خاکی سقالکسار با درخت‌های بلوط طرافش یکی دیگر از زیبایی‌های رشت است که مسافران زیادی را به‌سوی خود جذب می‌کند. این دریاچه 16 کیلومتر از رشت فاصله دارد و محیط بسیار زیبایی برای پیاده‌روی، قایق‌سواری، پیک‌نیک و عکاسی است.

جاده‌ی فومن سراوان

رانندگی در جاده‌ای که از میان جنگل عبور می‌کند یکی از جذابیت‌های سفر به رشت و جاده‌ی فومن-سراوان است. اگر صبح زود را برای گذر از این جاده انتخاب کنید می‌توانید منظره‌ی جنگل‌های اطراف جاده را که با مه پوشیده شده ببینید و از خنکای هوای تمیز آن لذت ببرید. این جاده به فومن منتهی می‌شود که اگر فرصت بازدید از این شهر را هم داشته باشید، با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی جذابش منتظرتان است.

پارک شهر (باغ محتشم)

باغ محتشم رشت که امروز به پارک شهر مشهور است، یکی از مکان‌های گردشگری داخل شهر رشت است که به دوران قاجار تعلق دارد. این باغ و عمارت کلاه‌فرنگی داخل آن در گذشته ملک شخصی بوده و بعد از دوره‌ی پهلوی به عنوان پارک عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جاذبه‎های تاریخی و فرهنگی رشت

در شهری مثل رشت، سبک زندگی مردم بخشی از جاذبه‌های شهر محسوب می‌شود و به‌همین دلیل یکی از پرطرفدارترین فعالیت‌ها برای گردشگران، روستاگردی است. روستاگردی شما را با نوع زندگی مردم، فرهنگ و باورهایشان آشنا می‌کند.

موزه میراث روستایی

این موزه امکان لمس تجربه‌ی زندگی در روستاهای سراسر گیلان را برای شما ممکن می‌کند. برای ساخت این موزه، خانه‌های قدیمی و باارزش گیلانی را از نقاط مختلف استان شناسایی و جمع‌آوری کردند و در محل موزه‌ به بازسازی آن‌ها پرداختند. با قدم‌زدن در این روستا می‌توانید خانه‌های اصیل گیلان را ببینید و از دستپخت زنان گیلانی در هر خانه لذت ببرید. همچنین امکان پوشیدن لباس محلی و عکاسی در فضای زیبای موزه وجود دارد.

میدان شهرداری

میدان شهرداری رشت با بناهای اطرافش مهم‌ترین نماد شهر رشت که شبانه‌روز میزبان گردشگران است. این میدان در اوایل دوران پهلوی تاسیس شد و با وجود کاخ شهرداری، موزه پست و ساختمان هتل ایران جز نقاط مهم شهر رشت محسوب می‌شود. این میدان به‌دلیل قرارگرفتن در نزدیکی بازار رشت یکی از پرترددترین مکان‌های شهر است که در تمام ساعات شبانه‌روز زندگی در آن جریان دارد.

بازار رشت

امکان ندارد هنگام تصمیم‌گرفتن برای سفر به رشت و خریدن بلیط قطار رشت، به فکر گشتن در بازار سنتی این شهر نباشید. رشت با بازار زیبایش تکمیل می‌شود. بازاری که در آن همه چیز می‌توان خرید. از پوشاک و وسایل متنوع تا تازه‌ترین مواد غذایی و ماهی‌های صید روز را می‌توانید در بازار رشت پیدا کنید. هیاهوی آواز فروشندگان بازار رشت یکی از زیباترین صداهایی است که می‌توانید از زندگی روزمره‌ی مردم بشنوید.

سفر به رشت - بازار رشت

فلای تودی شما را به سفر رشت دعوت می‌کند.

در هر فصلی از سال که به رشت سفر کنید می‌توانید بعد جدیدی از این شهر را ببینید. علاوه‌بر زیبایی‌های بصری که در رشت وجود دارد، غذاهای متنوع رشت هم دلیلی مهم برای سفر به این شهر است. از آن‌جایی که رشت یکی از پرطرفدارترین شهرهای گردشگری ایران است، ممکن است در جاده‌ی منتهی به این شهر در زمان تعطیلات با ترافیک سنگینی مواجه شوید که به ‌همین ‌دلیل پیشنهاد ما برای سفر به این شهر، تهیه‌ی بلیط قطار رشت از فلای تودی است. فلای تودی با ارائه‌ی بلیط قطار رشت در فصول مختلف سال می‌تواند همراه خوبی برای سفر به این شهر پرخاطره باشد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود