زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

برای گشتن در دبی از چه وسیله‌ای استفاده کنیم؟

برای گشتن در دبی از چه وسیله‌ای استفاده کنیم؟

برای گشتن در دبی از چه وسیله‌ای استفاده کنیم؟

دبی که زمانی به‌عنوان یک شهر معمولی در نواحی بیابانی خاورمیانه شناخته می‌شد، این روزها چهره‌ای مدرن و پرزرق‌وبرق پیدا کرده است و نامش در ردیف مقاصد جذاب و لوکس آسیا قرار گرفته است. این مقصد گردشگری سالانه گردشگران بسیاری را در خود جمع می‌کند.

قطعاً یکی از سؤالاتی که ذهن مسافران دبی را به خود مشغول می‌کند این است که چطور در سطح شهر تردد کنند؛ اگر شما نیز قصد سفر به این شهر دیدنی را دارید، در این مطلب ضمن معرفی انواع وسایل حمل‌ونقل دبی، به معرفی بهترین وسیله برای گردش در دبی پرداخته‌ایم؛ بنابراین اگر بلیط دبی را در دست دارید و به‌زودی قرار است راهی این شهر اماراتی می‌شوید با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که به‌عنوان یک مسافر برای گشت‌وگذار در دبی بهتر است از چه وسیله نقلیه‌ای استفاده کنید.

تاکسی: رایج‌ترین روش برای گردش در دبی 

یکی از بهترین و راحت‌ترین گزینه‌های هر گردشگری برای گشت‌وگذار بین مقاصد گوناگون، تاکسی‌های شهری هستند. سیستم تاکسی‌رانی دبی با چند ویژگی شناخته می‌شود: مقرون‌به‌صرفه، راحت، تمیز و گزینه‌ای در دسترس. اگر با خرید بلیط دبی راهی سفر شوید از همان لحظه اول و در محوطه فرودگاه دبی تعداد زیادی از تاکسی‌های شهری را خواهید دید که آماده جابه‌جایی مسافران به نقاط مختلف شهر هستند. تقریباً در هر نقطه از شهر می‌توان از تاکسی برای تردد استفاده کرد و ازآنجاکه به‌وفور در دسترس قرار دارند، در دبی خبری از معطلی و انتظار برای تاکسی نیست.

تاکسی‌های دبی کرم‌رنگ هستند و سقف آن‌ها به رنگ‌های مختلفی است. تاکسی‌هایی که سقف صورتی‌رنگ دارند مخصوص خانم‌ها هستند و رانندگان آن‌ها نیز از بانوان هستند. تاکسی‌هایی که سقف قرمزرنگ دارند نیز مخصوص خانواده‌ها‌ هستند. هزینه کرایه تاکسی در دبی بر مبنای فاصله مبدأ و مقصد که به‌وسیله تاکسی‌متر مشخص می‌شود متغیر است.

تاکسی‌های اینترنتی در دبی

تاکسی‌های اینترنتی در دبی

تاکسی‌های اینترنتی که این روزها بسیار رواج دارند نیز برای تردد در دبی در دسترس مسافران قرار دارند؛ دسترسی به تاکسی اینترنتی به‌راحتی و تنها با نصب اپلیکیشن‌ بر روی موبایل امکان‌پذیر است.

تفاوت این تاکسی‌ها با تاکسی‌های شهری که زیر نظر دولت فعالیت دارند در این است که آن‌ها امکانات بیشتری در اختیار مسافران قرار می‌دهند و با سرعت بیشتری حرکت می‌کنند. بعلاوه ماشین‌های لوکس‌تری هم دارند و البته ممکن است هزینه بیشتری نسبت به تاکسی‌های شهری دارند. تاکسی اوبر (Uber) از تاکسی‌های اینترنتی مطرح در کل دنیا است که با نصب اپلیکیشن آن می‌توان از خدمات آن در دبی نیز بهره‌مند شد. بعلاوه گردشگران دبی می‌توانند از تاکسی اینترنتی کریم (Careem) دبی نیز استفاده کنند.

گردش در دبی با ماشین اجاره‌ای

گردش در دبی با ماشین اجاره‌ای

اجاره ماشین یا در اصطلاح رنت ماشین از گزینه‌های دیگر برای گشت‌وگذار در دبی است. هزینه اجاره ماشین در مقایسه با سایر وسایل حمل‌ونقل مانند تاکسی یا مترو بالاتر است؛ اما باوجود وضعیت مطلوب جاده‌ها و آزادراه‌های وسیع و بزرگ در شهر دبی، و همچنین دسترسی به جدیدترین و لوکس‌ترین خودروهای موجود در بازار جهانی، رانندگی در این شهر بسیار ایمن و لذت‌بخش است؛ اجاره ماشین در طول سفر به دبی برای عده‌ی زیادی از گردشگرانی که با تور دبی از این شهر دیدن می‌کنند جذابیت دارد.

دارا بودن گواهینامه رانندگی بین‌المللی از الزامات اجاره ماشین توسط گردشگران در دبی است. هزینه اجاره ماشین در دبی نیز به مدل انتخابی ماشین بستگی دارد؛ طبیعتاً هرقدر ماشین لوکس‌تر باشد، قیمت اجاره آن نیز بیشتر است.

اتوبوس: گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای گشت‌وگذار در دبی

سیستم اتوبوس‌رانی دبی نزدیک به ۱۰۰ مسیر اصلی در سطح شهر را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیشتر ایستگاه‌های اتوبوس دبی در نزدیکی ایستگاه‌های مترو قرار گرفته‌اند و دسترسی به جاذبه‌های گردشگری و اماکن مهم شهر با آن‌ها بسیار راحت است. از مزیت‌های دیگر اتوبوس‌های دبی این است که هزینه کرایه آن‌ها بسیار ارزان است. بعلاوه اتوبوس‌های دبی مجهز به وسایل سرمایشی و گرمایشی مناسب و صندلی‌های فوق‌العاده راحتی هستند و ازاین‌رو گزینه مناسبی برای تردد ساکنان و گردشگران هستند. برای استفاده از اتوبوس در دبی لازم است از نول کارت (Nol Card) استفاده کنید. قیمت این کارت ارزان است و مسافران به‌تناسب نیاز آن را شارژ می‌کنند.

اتوبوس: گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای گشت‌وگذار در دبی

استفاده از مترو در سفر به دبی

مترو همواره جزو جدایی‌ناپذیر از سیستم حمل‌ونقل شهرهای پیشرفته است و دبی نیز از این قاعده مستثنا نیست. مترو دبی در دو ایستگاه خاص فعالیت دارد بااین‌حال گردشگران تور دبی برای دسترسی به بیشتر نقاط اصلی شهر می‌توانند از آن استفاده کنند. استفاده از مترو توسط گردشگران بسیار رواج دارد و ازاین‌رو به ارائه تابلوهای راهنما درباره مسیرهای تحت پوشش و ایستگاه‌های مترو توجه بسیاری شده است تا گردشگران در مسیریابی دچار مشکل ‌نشوند. بعلاوه متروهای دبی باوجود قیمت ارزانی خود، امکانات خوبی دارند؛ مسافران برای پرداخت کرایه مترو نیز نیاز به خرید نول کارت دارند.

متروی دبی دارای واگن‌های مختلفی است؛ برخی از متروها مخصوص مسافران خانم هستند، برخی دیگر صندلی‌های راحت‌تر، فضای لوکس‌تر و چشم‌انداز شهری مناسب‌تری دارند و به‌عنوان فرست کلاس شناخته می‌شوند و هزینه آن‌ها بیشتر از واگن‌های معمولی است. درمجموع متروی دبی را می‌توان وسیله‌ای سریع، راحت، ایمن و ارزان با پوشش گسترده توصیف کرد.

استفاده از مترو در سفر به دبی

تاکسی‌ها و اتوبوس‌های آبی دبی

برای تردد در مسیرهای آبی دبی نیز وسایل حمل‌ونقل خاصی تعبیه شده است که شامل تاکسی‌ها و اتوبوس‌های آبی است. تاکسی‌های آبی درواقع نوعی قایق‌ چوبی هستند که از یک ایستگاه خاص شروع به حرکت می‌کنند و در سمت دیگری از مناطق آبی توقف می‌کنند. معمولاً ظرفیت هر یک از آن‌ها ۱۰ نفر است؛ اما اتوبوس‌های آبی دبی ظرفیت بیشتری دارند و ازنظر ظاهری همانند اتوبوس‌ها هستند. هزینه تردد با تاکسی‌های آبی دبی به کلاس صندلی‌ها و نوع قایق بستگی دارد. درمجموع هزینه وسایل حمل‌ونقل دریایی در دبی علیرغم امکانات مطلوبی که دارند بسیار ارزان است. گفتنی است تاکسی‌ها و اتوبوس‌های آبی تنها در ساعات معمول روز فعالیت می‌کنند و فقط در برخی مناسبت‌ها تا نیمه‌شب فعالیت دارند.

تاکسی‌ها و اتوبوس‌های آبی دبی

مونوریل: گزینه‌ای جذاب و متفاوت برای دبی گردی

مونوریل جزو وسایل نقلیه نسل جدید است که شامل یک خط ریلی به‌صورت هوایی است و به آن ترن آویزان نیز گفته می‌شود. به‌تازگی در برخی نقاط جهان از مونوریل به‌عنوان وسیله نقلیه بکار گرفته شده است و دبی نیز از نخستین مناطق خاورمیانه است که در سال ۲۰۰۹ میلادی مونوریل را به سیستم حمل‌ونقل خود اضافه کرد. مونوریل دبی محدود خاصی نظیر جزایر پالم دبی را پوشش می‌دهد و ازاین‌رو نمی‌توان از آن برای تردد به نقاط مختلف شهر استفاده کرد. هزینه استفاده از آن نیز بیشتر از سایر وسایل حمل‌ونقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس است بااین‌وجود برای آن دسته از گردشگرانی که به دنبال یک تجربه تازه و هیجان‌انگیز هستند گزینه خوبی است.

مونوریل: گزینه‌ای جذاب و متفاوت برای دبی گردی

کلام آخر

در این مطلب به معرفی انواع وسایل حمل‌ونقل دبی پرداختیم و همان‌طور که در توضیح هر یک از آن‌ها گفتیم هرکدام مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند. ازاین‌رو انتخاب از میان آن‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد. بااین‌وجود می‌توان گفت درمجموع با در نظر گرفتن میزان هزینه‌ها، قابلیت در دسترس بودن و سطح پوشش دهی مسیرهای مختلف دبی، تاکسی‌ و مترو بهترین گزینه‌های گردشگران تور دبی برای گشت‌وگذار در این مقصد گردشگری به‌حساب می‌آیند.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود