زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

اعزام پرستار کودک در منزل و خدمات نگهداری از کودک

اعزام پرستار کودک در منزل و خدمات نگهداری از کودک

اعزام پرستار کودک در منزل و خدمات نگهداری از کودک

برخورداری از خدمات نگهداری کودک در منزل، امکانی عالی برای نگهداری اصولی از کودک است؛ زیرا کودک می‌تواند در محیط آرام خانه نگهداری و پرستاری شود و فعالیت‌های مختلف برای پرورش و پیشرفت خلاقیت و استعدادهای خود را نیز دنبال کند. در این مطلب قصد داریم به موضوع خدمات نگهداری از کودک در منزل و مزایای آن بپردازیم.

وظایف پرستار کودک در منزل

وظایف پرستار کودک در خانه را می‌توان موارد زیر در نظر گرفت:

 1. اطمینان از ایمنی و رفاه کودک/کودکان تحت مراقبت شما.
 2. تهیه غذا یا میان‌وعده برای کودک/کودکان با توجه به نیازها و ترجیحات غذایی آن‌ها.
 3. کمک به انجام تکالیف یا شرکت در فعالیت‌های آموزشی برای ارتقاء یادگیری و پیشرفت استعدادهای ذاتی و اکتسابی.
 4. مدیریت و نظارت بر زمان بازی خلاقانه، مانند هنر و صنایع‌دستی، پازل و....
 5. نظارت و هدایت رفتار کودکان، اجرای قوانین و حدود در نظر گرفته‌شده در خانه.
 6. کمک به حمام کردن، لباس پوشیدن و نظافت کودک/کودکان در صورت نیاز.
 7. ایجاد و حفظ برنامه منظم قبل از خواب و اطمینان از محیط خواب آرام و راحت.
 8. برقراری ارتباط با والدین یا سرپرستان کودک در مورد برنامه‌های روزمره، فعالیت‌ها و هرگونه نگرانی یا چالش‌های موجود.
 9. کارهای سبک خانگی مربوط به کودک/کودکان مانند مرتب کردن اسباب‌بازی‌ها، شستن ظروف مورد استفاده در مراقبت از کودک و تمیز و ایمن نگه داشتن فضای بازی.
 10. توجه و پاسخ‌گویی به نیازهای عاطفی و اجتماعی کودک، ایجاد آرامش و تشویق.

به یاد داشته باشید وظایف پرستار، بسته به سن کودک، ترجیحات خانواده و هر مسئولیت اضافی که با والدین یا قیم توافق شده است، می‌توانند متفاوت باشند.

پرستار کودک در منزل

چرا پرستار کودک در منزل؟

با توجه به سبک زندگی امروزی، بیشتر والدین موقعیت و زمان کافی برای رسیدگی اصولی و استاندارد به نیازهای کودک خود را ندارند. در این شرایط می‌توانید تمامی امور مربوط به کودک خود، از امور مربوط به رسیدگی غذایی و جسمی گرفته، تا امور مربوط به فعالیت‌های روزمره و پرورش ذهنی را به پرستاری مجرب بسپارید. بنابراین کمک گرفتن از پرستار کودک در منزل، بهترین فرصت برای مراقبت از فرزند شما محسوب می‌شود.

هزینه و دستمزد پرستار کودک در منزل

هزینه و دستمزد پرستار کودک در منزل بستگی به سن کودک و محدودۀ مراقبت‌های مورد نیاز او دارد. قطعا زمانی که برای استخدام پرستار شبانه‌روزی در منزل برای مراقبت از کودک، اقدام می‌کنید، باید این مورد را در نظر داشته باشید که استخدام پرستار کودک به صورت 24 ساعته، هزینه بیشتری خواهد داشت.

در شرایطی که وظایفی اضافه بر مسئولیت‌های اصلی پرستار، برای مراقبت از کودک در نظر گرفته شوند، قطعا مبلغی بیشتر از نرخ پایه پرستاری از کودک نیاز خواهد بود. حال بسته به این‌که چه میزان مسئولیت‌های بیشتری برای پرستار تعریف شده باشد، به همان اندازه نیز ممکن است مبلغ دستمزد و هزینه پرستاری از کودک بیشتر شود.

با این همه در شرایطی که کودک نیاز به مراقبت‌های بیشتری نسبت به شرایط معمولی پرستاری از کودک در منزل داشته باشد یا این‌که والدین ترجیح بدهند که فاکتورهای اضافه‌ای را برای مراقبت از کودک خود در نظر بگیرند، پرداخت هزینه اضافه مربوط به آن، مقرون به صرفه به نظر می‌رسد.

بهترین مرکز استخدام پرستار کودک

برای آن‌که بهترین تجربه از خدمات پرستاری از کودک را داشته باشید، توصیه می‌کنیم که به سراغ بهترین مرکز استخدام پرستار کودک بروید. «موسسه سفیر آرامش» یکی از بهترین مراکز پرستاری از کودک در منزل است که به شما این فرصت را می‌دهد تا برای مراقبت از فرزند خود در منزل، پرستاری مجرب و کارآزموده استخدام کنید.

شما با استخدام پرستار کودک از این مؤسسه مطمئن خواهید بود که تمامی استانداردهای لازم برای مراقبت‌های جسمی و روانی فرزندتان اجرا خواهند شد؛ درواقع زمانی که پرستار کودک در منزل از فرزندتان مراقبت می‌کند، تلاش می‌کند که کیفیت خواب، تغذیه، آموزش، روابط اجتماعی و به طور کلی کیفیت زندگی کودک را ارتقا بخشد.

مراحل استخدام پرستار کودک

مراحل استخدام پرستار کودک شامل موارد زیر است:

 1. پیدا کردن یک مرکز استخدام پرستار کودک معتبر و شناخته‌شده که خدماتی با کیفیت عالی ارائه دهد.
 2. مشخص کردن نیازهای کودک در مراقبت و نگهداری.
 3. مشاوره اولیه با مرکز پرستاری از کودک بابت انتخاب پرستار متناسب با نیازهای کودک شما.
 4. استخدام پرستار و ایجاد تعامل و انجام صحبت‌های اولیه با او.
 5. شروع مراقبت و پرستاری از کودک در منزل.

مزایای استخدام پرستار کودک چیست؟

از جمله مزایای استخدام پرستار کودک در منزل، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • اطمینان از سلامت کودک: زمانی که شما کودک را در منزل به یک پرستار مجرب می‌سپارید، اطمینان خاطر بالایی از شرایط سلامتی و مراقبت از او خواهید داشت؛ زیرا کودک در محیطی دیگر با سایر کودکان که ممکن است ناقل بیماری باشند، در تماس نخواهد بود. همین‌طور با مراقبت کودک در منزل، تماس فیزیکی با محیط‌های احتمالا آلوده نیز به حداقل می‌رسد.
 • هزینه معقول: اگرچه خدمات پرستاری از کودک در منزل چندان ارزان نیست، اما در مقایسه میان هزینه‌های مراقبت از کودک در منزل و سپردن کودک به مهد کودک، در اکثر مواقع استخدام پرستار هوشمندانه‌تر است.
 • امکان پیشرفت کودک: در صورتی که پرستار کودک فردی مجرب و دانش‌آموخته باشد، این فرصت طلایی وجود خواهد داشت تا کودک شما، به لحاظ رشد فردی و اجتماعی، در مسیر پیشرفت سریع‌تری قرار بگیرد.
 • پر کردن خلاء عاطفی کودک: کودکی که ساعات زیادی از روز را جدا از مادر خود به سر می‌برد، رفته‌رفته دچار خلأ عاطفی خواهد شد. این خلأ عاطفی به سختی در مهد کودک‌ها پر می‌شود، اما در صورتی که پرستار بتواند ارتباط خوبی با کودک برقرار کند، چنین خلأیی را به خوبی برطرف خواهد کرد.

همان‌طور که می‌بینید، استخدام پرستار کودک در منزل، با مزایای زیادی همراه است و به شما این امکان را می‌دهد که بهترین روتین مراقبتی از کودک خود را در محیط امن منزل به عمل بیاورید.

کلام آخر

برای آن‌که بتوانید بهترین تجربه استخدام پرستار کودک در منزل را داشته باشید، توصیه می‌کنیم که حتما به سراغ یکی از بهترین مراکز اعزام پرستار کودک در خانه بروید. موسسه پرستاری سفیر آرامش، بهترین خدمات پرستاری از کودک در منزل را در سطحی حرفه‌ای و کیفیتی عالی ارائه می‌کند.

سوالات متداول

هزینه استخدام پرستار کودک در منزل چقدر است؟

هزینه استخدام پرستار کودک در خانه، بستگی به تعداد ساعات کاری پرستار و شرح وظایف او دارد.

از کجا بهترین پرستار کودک در منزل را استخدام کنیم؟

مرکز پرستاری سفیر آرامش، بهترین خدمات اعزام پرستار کودک در منزل را ارائه می‌کند.

چرا استخدام پرستار کودک در منزل، بهتر از مهد کودک است؟

شما با استخدام پرستار در خانه، فرصت بهتری برای رسیدگی به کودک خود فراهم می‌کنید؛ فرزند شما نیز شرایط بهتری برای رشد خلاقیت و استعدادهای خود خواهد داشت.

بهترین پرستار کودک در منزل چه مشخصاتی دارد؟

بهترین پرستار کودک در منزل کسی است که بتواند تعامل خوبی با فرزند شما برقرار کند و از شرایط نگهداری جسمی و روانی کودک، اطلاعات کاملی داشته باشد.

ساعات کاری پرستار کودک در منزل چطور است؟

ساعات کاری پرستار بسته به درخواست والدین و سرپرست کودک و توافق با مرکز پرستاری و خود پرستار تعیین خواهد شد.

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود