زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

12 مزایای استفاده از پرستار کودک چیست؟

12 مزایای استفاده از پرستار کودک چیست؟

12 مزایای استفاده از پرستار کودک چیست؟

حس خوب پدر و مادر شدن و نگهداری و تربیت فرزند یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست. اما با توجه به رشد روز افزون شاغل شدن زنان و مردان و همچنین کمبود وقت به علت مخارج بالای زندگی بخصوص در ایران باعث شده پدر و مادر های عزیز نتواند تمام وقت خود را برای کودکان و نوزادان دلبند خود بگذارند.

به همین علت بسته به نوع خانواده و مطابق با نیاز و برنامه ریزی خانواده ها استخدام پرستار کودک کاری اجتناب ناپذیر است. پرستار بچه می تواند به خوبی جای خالی پدر و مادری را که به فکر آموزش، نگهداری و رشد شخصی کودک خود هستند را پر کند.

تیم ما در مرکز پرستاری ناجی همواره دارای پرستاران حرفه ای در زمینه پرستار سالمند نگهداری از بیمار و کودکان می باشد. که در ادامه به ویژگی ها و مزایا و معایب بچه  در منزل اشاره می کنیم:

پرستار کودک

مزایای پرستار کودک چیست؟

 • والدین دیگر مجبور نیستند با خانواده و فامیل برای نگهداری از کودک سرو کله بزنند.
 • والدین می توانند با برنامه ریزی به کار های خود برسند و برای نگهداری خیالشان از بابت پرستار بچه راحت باشه.
 • محیطی که کودک در آن نگهداری می شود همان محیط امن خانه می باشد چون پرستار کودک در منزل خدمات پرستاری را انجام می دهد.
 • کودک و نوزاد در منزل هستند و مشکلات رفت و آمد به مه را ندارند.
 • بدون دغدغه و با سپردن مسئولیت ها به پرستار بچه در منزل می توان از بابت بیدار شدن کودک و لباس پوشیدن و کارهای دیگه در سر وقت مطمئن شد.
 • شرایط زمانی و نگهداری برای والدین انعطاف پذیر بوده و می توانند مسئولیت را در بعضی زمان ها که در منزل هستند خود به عهده بگیرند یا نظارت مستقیم بر پرستار نوزاد و کودک در منزل داشته باشند. یا با هماهنگی ساعتی با پرستار چند ساعت زودتر یا دیرتر به خانه برسند.
 • محیطی که کودک در آن به سر می برد سالم، امن و مطمئن است.
 • والدین مسئولیت بردن و آوردن کودک از مهد را به گردن هم نمی اندازند.
 • دیگر از دغدغه های هر روز صبح خبری نیست که با هزار دردسر کودک را از خواب بیدار کنند و لباس بپوشانند و وسایل آماده کنند و ابتدا او را تا مهد یا منزل یکی از اقوام برسانند.
 • شرایط برای والدین انعطاف پذیرتر است. زیرا امکان برنامه ریزی های ناگهانی در این صورت بیشتر است. مثلا اگر والدین یک ساعت دیرتر برسند پرستار می تواند یک ساعت بیشتر بماند.
 • وقت و انرژی پدر و مادر بیشتر می شود.
 • در صورت رضایت از پرستار نوزاد و کودک و با مراقبت طولانی مدت او باعث رشد شخصیتی و تربیتی کودک در محیط امن خانه در کنار خانواده می شود.

دو روش نگهداری کودک و نوزاد در منزل

پرستاران روزانه:

 کودک و نوزاد در منزل با توجه به درخواست زمانی والدین می توانند متفاوت باشند. پرستاران روزانه در صورتی که پدر و مادر در ساعاتی در روز در منزل نیستند می توانند مسئولیت بخشی از امورات را به عهده بگیرند تا والدین کودک دوباره به منزل برگردند. این خدمات معمولا به صورت روزانه و چند روز در هفته می باشد.

نگهداری کودک

پرستاران شبانه روزی:

پرستار نوزاد یا پرستار بچه و پرستار کودک می توانند به صورت شبانه روزی با هماهنگی و برنامه ریزی خانواده ها در منزل حضور داشته و تمامی مسئولیت بچه ها را به عهده بگیرند. این نوع خدمات معمولا به صورت هفتگی ماهانه و حتی به صورت طولانی مدت می باشد. شما عزیزان با توجه به نیاز خود به نگهداری فرزندانتان می توانید با مرکز پرستاری ناجی برای آگاهی از شرایط استخدام  پرستار روزانه و پرستار شبانه روزی تماس گرفته و اطلاعات کافی را دریافت کنید.

ویژگی های پرستار کودک حرفه ای

 • یک پرستار کودک مطمئن باید در تمامی زمینه های کودک و نوزاد مهارت و تجربه داشته باشد تا با تناسب به نیاز ها و مسئولیت های او با هماهنگی والدین خدمات پرستاری و نگهداری را به خوبی در منزل ارائه دهد تا باعث رشد و تربیت کودکان شود.
 • محیط خانه علاوه بر امن بودن باید توسط پرستار بچه همواره پاکیزه و تمیز باشد همچنین او می تواند با ایجاد یک محیط شاد و متنوع در خانه حس یکنواختی را از بین برده تا کودک و نوزاد در منزل سرگرم بازی و آموزش و تفریح در منزل شود.
 • پرستار نوزاد که ترجیحا باید خانم باشد قطعا باید به احساسات و عواطف کودک توجه کرده و با دلسوزی و صبر و محبت به انجام امورات او بپردازد.
 • پرستار در منزل باید به استفاده مناسب کودک و نوجوان از فضای مجازی و بازی های کامپیوتری اهمیت دهد تا او در تنهایی خود غرق نشود و بدون نظارت در محیط خطرناک اینترنت جستجو و فعالیت نکند.
 • از انیمیشن های مناسب و آهنگ های مخصوص بچه ها و بازی های آهنگین بسیار می توان برای سرگرمی و احساس رضایت کودک و و نوزاد در منزل استفاده کرد.
 • برنامه ریزی تغذیه ای و در صورت لزوم دارویی یکی از مهمترین وظایف پرستار بچه و پرستار نوزاد در منزل بوده و باید همواره اطلاعات کافی از دارو ها و آمادگی برای تهیه غذای و میان وعده های مقوی برای بچه ها داشته باشد.
 • اگر کودک و نوجوان دلبند شما علاقه استعداد و هدفی در سر دارد باید پرستار مشوق او باشد تا در زمینه هایی مثل فراگیری زبان، موسیقی، هنر، و ورزش همراه و پیگیر پیشرفت بچه ها در منزل باشد.

پرستار کودک حرفه ای

تفاوت پرستار کودک و پرستار نوزاد در چیست؟

 • اصولا در انتخاب پرستاران نوزاد باید بسیار حساسیت به خرج داد زیرا روحیات نوزاد و مسئولیت های او در بخش های مختلف تفاوت هایی با پرستاری از کودک و نوجوان در منزل دارد. کسی که قرار است به عنوان پرستار نوزاد در منزل خدمات پرستاری و نگهداری ارائه دهد باید بسیار مهربان و دلسوز و فراغ از دغدغه های شدید خانوادگی و فکری باشد تا به صورت شش دانگ حواس خود را به نوزاد دلبند شما بسپارد. ما در مرکز پرستاری ناجی علاوه بر مصاحبه ها و دریافت مدارک هویتی و بررسی رزومه ها و صحبت با پرستاران مختلف، در مورد پرستار نوزاد حساسیت بسیاری به خرج می دهیم تا از پرستارانی مطمئن و با تجربه برای ارائه خدمات پرستاری از نوزاد برای شما ارائه دهیم.
 • پرستار کودک بسته به نوع سن و سال کودک و نوجوان از یک سری شرایط عمومی مثل حسن رفتار تاییدیه اخلاقی خوش قول بودن و مهارت در آشپزی و آموزش درسی و تنوع در سرگرمی ها و از همه مهتر توانایی تصمیم گیری سریع در لحظات خطرناک را داشته باشد. به همین علت در کنار پرستاران بچه که به صورت تخصصی به انجام فعالیت می پردازند پرستاران عادی هم می توانند به مرور برای نگهداری و مراقبت از کودک و نوجوان در منزل با تاییدیه مرکز پرستاری ناجی مشغول به فعالیت شوند.

مرکز پرستاری ناجی

مرکز پرستاری ناجی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت با تکیه بر تجربه و آگاهی از آخرین روش های نگهداری  پرستار سالمند، پرستار کودک، پرستار نوزاد، مراقب بیمار و پرستار بچه  و افراد کم توان از تمامی پرستاران و بهیاران در هنگام استخدام از نظر هویت، سطح توانایی و مهارت، حسن اخلاق، سابقه و دریافت مدارک شخصی بررسی تاییدیه های لازم گرفته و به راهنمایی به خانواده ها در انتخاب پرستار مطمئن می پردازد.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات پرستاری به وب سایت www.parastari.ir مراجعه کرده یا با شماره 02188464000 به صورت 24 ساعته تماس برقرار کنید تا به صورت رایگان از خدمات مشاوره با کارشناسان مرکز ناجی بهره مند شوید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (1)
  1. سپهر منصوری در 18 شهریور 1401
   سلام
   برای خواهر زادم از مرکز خدمات پرستاری سلامت خانواده پرستار کودک در منزل استخدام کردیم خیلی راضی بودیم
   خدماتشون خوب بود و خوش اخلاق بودن و وظایفی که به پرستار کودک میسپردیم رو سر تایم انجام میداد
   تجربه خوبی بود خداروشکر راضی بودیم
   اگه در منزل کودکی دارید که نیاز به نگهداری و مراقبت داره حتما پرستار استخدام کنید خیلی کمک میکنه و میتونید به کارتون برسید خیالتون راحته
   پاسخ