زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل

مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل

مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل

آیا به ملاقات مادر یا پدر خود رفته و متوجه تغییراتی در وضعیت زندگی آن‌ها شده‌اید؟ شاید یخچال خالی‌تر از قبل شده یا پر از مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته است. ممکن است تعداد قابل توجهی از قبض‌های پرداخت نشده را روی میز ببینید یا مقدار زیادی از لباس‌های شسته نشده یا ظروف کثیف نظر شما را جلب کندT از همه نگران‌کننده‌تر، شاید وضعیت بهداشتی آن‌ها باشد.

این‌ها تنها چند علامت هستند که نشان می‌دهند والدین شما ممکن است به کمک در خانه نیاز داشته باشند. اگرچه این علائم نگران‌کننده هستند، اما همیشه به این معنی نیستند که زمان انتقال والدین به مراکز نگهداری از سالمند فرا رسیده است. درعوض، استخدام یک پرستار متخصص از مراکز خدمات پرستاری نام آشنا برای حمایت از عزیزانتان سودمندی بیشتری به همراه خواهد داشت.

فواید خدمات پرستاری در منزل

مراقبت‌های بهداشتی در خانه به افراد مسنی که در حال بهبودی از آسیب‌ها هستند یا شرایط سلامت حاد یا دارند کمک می‌کند تا دوران پیری خود را با آرامش بیشتری طی کنند. اگر والدین شما بیش از حد می‌خوابند، از بهداشت و نظافت غافل شده، وسایل خود را گم می‌کنند، توانایی تهیه وعده‌های غذایی را ندارند، تعادل خود را از دست داده و مرتب زمین می‌خورند یا حتی چگونگی مصرف دارو‌ها را فراموش کرده‌اند باید تحت مراقبت قرار بگیرند تا از اتفاقات و پیش‌آمد‌های ناخواسته پیشگیری شود. کمک به کنترل این شرایط از مهمترین مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل است. شما در واقع با استخدام پرستار می‌توانید از فواید خدمات پرستاری به شرح زیر بهره‌مند شوید:

 1. خدمات پرستاری در منزل باعث کاهش هزینه‌ها جهت نگهداری از سالمند خواهد شد.

 2. سالمند می‌تواند مراقبت‌های شخصی‌تری دریافت کند، علاوه بر این نحوه کار پرستار مرتب رصد می‌شود و شما اطمینان بیشتری در مورد ارائه خدمات مراقبتی خواهید داشت.

 3. رضایت و آسودگی خاطر سالمند و سایر اعضای خانواده به خوبی تأمین می‌شود.

 4. صرفه‌جویی در وقت نیز از دیگر مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل است، زیرا شما دیگر مجبور نیستید ساعت‌های طولانی برای انتقال سالمند به مراکز درمانی رانندگی کنید یا مرخصی بگیرید.

 5. ارتباط عاطفی مانند گذشته بین سال من و اعضای خانواده حفظ خواهد شد.

فراموش نکنید، مراقب یا پرستار سالمند مانند سایر کارکنان بهداشتی نیاز به مرخصی خواهد داشت، از طرفی ممکن است شرایط فوری برای او پیش بیاید که نتواند خدمات مورد نیاز را در برهه‌ای از زمان ارائه دهد. در این صورت مؤسسه خدمات پرستاری بلافاصله نیروی کمکی را جایگزین خواهد کرد تا سالمند شما همچنان بتواند خدمات مورد نیاز خود را دریافت کند.

فواید خدمات پرستاری در منزل

استخدام پرستار سالمند در منزل چه مزایایی دارد؟

اگر تصمیم خود را برای نگهداری سالمند در منزل گرفته‌اید قبل از هر چیز باید در مورد مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل بیشتر بدانید. در زیر به مهمترین این مزایا اشاره شده است:

 1. محیط زندگی امن‌تر می‌شود

یکی از بزرگترین مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل این است که به سالمند اجازه می‌دهد تا با راحتی و ایمنی بیشتری در خانه خود زندگی کنند. بسیار خوب است که در یک محیط آشنا همراه با اعضا خانواده نیاز‌های ایمنی سالمند تأمین شود. اشیا و همه امکانات مورد نیاز مانند سیستم‌های هشدار پزشکی، میله‌های دوش، مراقبت‌های شبانه روزی و سایر خدمات ارائه شده توسط پرستار به سالمندان برای افزایش تحرک، جلوگیری از سقوط، تصادف و در نهایت ایمنی بیشتر کمک می‌کنند. از طرفی پرستار به سالمند کمک می‌کند تا به کمک‌های پزشکی دسترسی آسان‌تری داشته باشند. همچنین با حضور پرستار در منزل در مواقع اضطراری امکان دسترسی به نزدیک‌ترین بیمارستان راحت‌تر خواهد بود.

 1. استقلال را تقویت می‌کند

نگهداری سالمند در منزل تهران یا دیگر نقاط توسط پرستار باعث می‌شود تا فرد سالخورده به مجموعه‌ای از خدمات بهتر دسترسی داشته باشد. این باعث می‌شود تا او تحت فشار خانواده نباشد و مانند گذشته بتواند حرکت کرده و بخشی از وظایف روزانه خود را انجام دهد. داشتن یک زندگی مستقل به انگیزه بیشتر سالمند جهت پیشرفت و بهبود سلامتی او کمک خواهد کرد. در واقع پرستار مجموعه‌ای از خدمات را برای کمک به سالمندان در انجام کار‌های خانه، نظافت، تهیه مواد غذایی، یادآوری دارو‌ها و غیره ارائه می‌دهد.

 1. تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی روزانه دنبال خواهند شد

از دیگر مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل دسترسی روزانه به تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی این باعث می‌شود تا سالمندان بتواند شرایط خاص پزشکی خود را بهتر مدیریت کنند. این تمرینات با استفاده از دستگاه یا بدون آن دنبال می‌شوند. تمرینات فیزیوتراپی توصیه شده باعث می‌شود تا سالمندان به خصوص افرادی که دچار بیماری‌های مفاصل و استخوان هستند بتوانند توان حرکتی خود را تا حدودی بازیابی نمایند، از طرفی این به بهبود گردش خون و داشتن یک زندگی سالم کمک خواهد کرد.

 1. اعضای خانواده و مراقب سالمند فرصت بیشتری برای رسیدگی به کار‌های شخصی خود خواهند داشت

از دیگر مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل این است که سایر افراد خانواده می‌توانند با خیالی آسوده به انجام کار‌های روزمره خود بپردازند. در کنار پرستاران سایر دستیاران بهداشتی خانه می‌توانند در حمام کردن، لباس پوشیدن و کار‌های روزانه کمک کنند. این امر تا حدودی بار را از دوش مراقبان خانواده برخواهد داشت. تیم بهداشت خانه همچنین می‌تواند به اعضای خانواده در مورد نحوه ارائه مراقبت‌های بعدی آموزش دهد و آن‌ها را با منابع مفید مرتبط کند.

 1. در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد

یکی از دیگر مهمترین مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل مقرون به صرفه بودن است. حضور پرستار باعث می‌شود تا تنش و استرس شما کاهش پیدا کند، زیرا هر بار که تلاش می‌کنید از برنامه شغلی خود برای والدین مسن وقت بگذارید ممکن است با مرخصی‌های بدون حقوق، غر زدن‌های مدیر و... مواجه شوید. با کمک خدمات مراقبت در منزل، نیازی نیست که در مورد توجه بیشتر به والدین عزیز خود نگران این گونه مسائل باشید.

 1. از انتقال سالمند به بیمارستان جلوگیری می‌شود

افراد مسن با مدیریت شرایط سلامتی خود در خانه نیازی به ویزیت‌های غیر ضروری در بیمارستان نخواهند داشت، زیرا مراقبت‌های بهداشتی در منزل با نظارت و آموزش منظم ارائه می‌شوند. سالمندان همچنین به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته به یک متخصص پزشکی دسترسی دارند تا در صورت بروز هرگونه علائم دردسرساز اقدامات لازم را پیگیری نماید.

استخدام پرستار سالمند در منزل چه مزایایی دارد؟

بهترین پرستار سالمند چه فوایدی دارد؟

بهترین پرستار سالمند شخصی است که از صبر، دلسوزی، تعهد، دانش و تجربه بالا برخوردار باشد. در این صورت است که سالمند شما می‌تواند به بهترین شکل خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. بهترین پرستار می‌تواند به شکل‌های زیر به سالمند شما کمک کند:

 1. مراقبت و حمایت متمرکز بر سالمند را به صورت اصولی و حرفه‌ای انجام دهد

 2. با ارائه مراقبت‌های پیشگیرانه و آموزش سلامت به افراد سالخورده در حفظ کیفیت زندگی ان‌ها کمک نماید

 3. برنامه‌های دارویی و درمانی بالایی را در حین کار با سالمندان بر روی چندین دارو در شرایط مختلف توسعه دهد

 4. روابط قوی با فرد مسن و خانواده او برای مراقبت طولانی مدت داشته باشد

نتیجه‌گیری

اگر در غیاب خود نگران مراقبت و ارائه خدمات حمایتی به سالمند خود هستید، بهترین گزینه برای شما استخدام پرستار سالمند در منزل است. مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل آنقدر قابل توجه هستند که شک و تردید شما را در این زمینه از بین ببرند. در کنار تمام سودمندی‌های که سالمند از این طریق دریافت خواهد کرد، این به نوعی به بازگرداندن پیوند عاطفی شما با والدین عزیزتان کمک می‌کند.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود