زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

نکاتی مهم درباره پروتز سینه

نکاتی مهم درباره پروتز سینه

نکاتی مهم درباره پروتز سینه

یک متخصص نام آشنای جراحی زیبایی می گوید: یکی از انواع جراحی های زیبایی محبوب در بین زنانی که در دهه بیست و سی زندگی خود هستند، انجام عمل پروتز سینه است اما اصولا مردم بر این باورند که پروتز سینه تنها جهت افزایش حجم سینه بانوانی که از سایز سینه خود ناراضی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته وی، این باوری غلط بوده و افزایش حجم سینه تنها یکی از دلایل انجام پروتز سینه است.

دکتر مجید نداف کرمانی، فوق تخصص جراحی های زیبایی طی سخنانی در خصوص دلایل و مزایای جراحی پرطرفدار پروتز سینه در کشورمان،گفت: پروتز سینه جدای از افزایش اندازه و حجم سینه در بانوان دلایل دیگری نیز دارد که از آن جمله می توان به بازسازی سینه بعد از سرطان سینه (به منظور ترمیم بعد از تخلیه پستان در درمان بیماری سرطان سینه)، بازسازی حجم از دست رفته بعد از شیردهی، رفع مشکل عدم تقارن بین سینه ها،و بازسازی حجم سینه بعد از کاهش وزن شدید اشاره کرد.

پروتز سینه

این جراح برجسته زیبایی در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص انواع پروتز سینه در افزایش حجم و بزرگ کردن سینه بانوان گفت: در این جراحی اصولا از پروتزهای سالینی و یا پروتز های سیلیکونی استفاده می شود که بهتر است از نوع سیلیکون انتخاب شود. با توجه به وجود تحریم های ایران در سالهای گذشته با کاهش تعداد پروتز ها مواجه شده ایم که این مشکل به مرور زمان بهبود یافت. از دیگر مواردی که در سال گذشته برای دریافت پروتز های سینه سیلیکونی انجام شد، خریداری پروتز سینه برای افراد با کد ملی آن ها می باشد که این مورد از جمع آوری تعداد زیاد پروتز ها توسط پزشکان غیر حرفه ای جلوگیری می کند.

دکتر نداف کرمانی با اشاره به این نکته که پروتز سینه در افراد با افتادگی بسیار زیاد سینه  توصیه نمی شود، تاکید کرد: بسیاری از بانوان با افتادگی سینه و حجم کم بافت سینه مراجعه می کنند و درخواست استفاده از پروتز سینه را دارند، اما این افراد بهتر است همزمان با پروتز سینه، جراحی لیفت سینه نیز انجام دهند تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

دکتر مجید نداف کرمانی

این جراح زیبایی سلامت جسمی را  مهم تر از سن و سال برای جراحی پروتز سینه می داند و یادآور می شود: همه افراد کاندید پروتز سینه به دنبال سن مناسب این جراحی هستند تا به یک پزشک مراجعه کنند و از پروتز ها استفاده نمایند اما باید بدانند که سلامت جسمانی، از سن جراحی نیز پر اهمیت تر است. در واقع قبل از در نظر داشتن سن و سایر شرایط، باید فرد از لحاظ جسمی برای انجام این جراحی آماده باشد. اصولا زنانی که دارای شرایط جسمانی مناسب هستند در سن بالای 18 سال  می توانند برای مشاوره به جراح خود مراجعه کنند.

دکتر نداف کرمانی همچنین در خصوص آمادگی ها و اقدامات قبل از انجام عمل پروتز سینه یادآور شد: برای بانوان بالای 35 سال بهتر است ابتدا یک ماموگرافی انجام شود، این تست کمک می کند تغییرات پستان قبل و بعد از جراحی مورد بررسی قرار گیرد. استعمال دخانیات قبل و بعد از جراحی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. از مصرف داروهای ضد التهابی و آسپرین قبل از جراحی خودداری کنید. زیرا استفاده از این دارو ها خطر افزایش خونریزی در هنگام جراحی و همچنین بعد از جراحی را افزایش می دهد.از مشروبات الکی قبل و بعد از عمل جرراحی بپرهیزید.

این پزشک صاحب نام در حوزه جراحی های زیبایی، همچنین درباره روند انجام جراحی پروتز سینه نیز خاطرنشان ساخت: عمل زیبایی پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و برش ها ممکن است در سه قسمت قرار گیرند که شامل؛زیر چین سینه، هاله قهوه ای رنگ اطراف نوک سینه و زیر بغل می شود.

دکتر نداف کرمانی در ادامه سخنانش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا پروتز سینه بر روی شیردهی اثر می گذارد؟تصریح کرد: بانوانی که در سنین باروری هستند اصولا نگران شیردهی بعد از زایمان خود هستند که بهتر است بدانند پروتز سینه ممکن است در شیردهی تاثیر بگذارد اما به معنی عدم شیردهی نیست. گاهی شیر مادر بعد از پروتز سینه کاهش می باید ولی می تواند به کودک خود شیر دهد. محل قرارگیری پروتز ها اصولا در زیر و یا بالای عضله و ماهیچه ها است. اما به ندرت ممکن است این پروتز ها در زیر بغل و یا هاله قهوه ای قرار گیرند. بنابراین هیچ کدام از این موارد در غدد شیردهی خلل ایجاد نمی کند.

این جراح زیبایی که برای بسیاری از علاقمندان به حوزه پزشکی نام آشناست،در ادامه در زمینه نتیجه جراحی پروتز سینه یادآور شد: داشتن سینه ای بزرگ و خوش فرم، نخستین نتیجه آنی عمل زیبایی پروتز است اما باید بدانید که اخیرا با توجه به آمار بدست آمده از بانوانی که جراحی پروتز سینه انجام داده اند، مشخص شده آنها اعتماد بنفس بالاتری از گذشته کسب کرده اند.

به گفته مجید نداف کرمانی، تنها نکته بسیار مهم و  قابل توجه که به هیچ عنوان کسی حق عدول از آن را ندارد این است که  این جراحی باید توسط یک فرد متخصص انجام و از انجام جراحی با هزینه کم توسط افراد غیر متخصص خودداری شود. به باور این کارشناس رعایت نکات قبل و بعد از جراحی می تواند به بهبود هر چه سریع تر بیمار کمک کند.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود