زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

متخصص پوست شما در دوران کرونا کیست؟

متخصص پوست شما در دوران کرونا کیست؟

متخصص پوست شما در دوران کرونا کیست؟

الکل، کف، ژل، مایع دستشویی. همه این ها عضو جدا نشدنی این روزهای ماست. و هنگامی که صحبت پوشیدن ماسک های تنفسی برای مدت طولانی در روز می شود، نمی توان اثر تعریق زیاد پوست اطراف بینی و دهان و فشار ماسک ها را نادیده گرفت.

بله این روز ها ما از همه چیز مراقبت می کنیم به غیر از پوست خود، که حساس ترین و در معرض خطر ترین عضو بدن است. آفتاب سوزاننده تابستان، استفاده مکرر از مواد بهداشتی و تمیز کننده، پوشیدن ماسک هایی که در برخی موارد بسیار ضخیم بوده و امکان برخورد مولکول های هوا به پوست را مشکل می کند، و آلودگی هوا همگی باعث شده است در این روزهای کرونایی پوستی خسته و کدر داشته باشیم و به خاطر حجم زیاد درگیری ها حواسمان از آن پرت باشد.

اما با این اوضاع خطرناک مراکز و کلینیک های درمانی، آیا فکری به حال پوست خود کرده اید؟ آیا می دانستید پوست مریض می تواند گردش خون و رطوبت رسانی را در بدن شما با مشکل مواجه کرده و در نتیجه بدن شما را در برابر بیماری ها ضعیف تر کند.

حتما با خود فکر می کنید که با استفاده از مقالات اینترنتی، به شناسایی و درمان مشکلات خود می پردازید. تصور شما تا حدودی درست است اما اجازه بدهید مسأله ای را شرح دهیم.

آیا می دانستید حدود 5 نوع جوش مختلف وجود دارد که هر کدام عوامل بروز متفاوتی نیز دارند؟ از همین رو درمان آن ها نیز با توجه به علت بروز جوش می تواند متفاوت باشد. اما در بسیاری از کانال ها و وبسایت های اینترنتی درمان مشترکی برای تمام انواع جوش ها بیان کرده اند. چه بسا آنکه تشخیص نوع جوش از روی ظاهر آن، برای افراد غیر متخصص بسیار سخت است.

بنابراین پوست ما هم مانند وضعیت جسمانی بدن ما با یک چکاپ دوره ای تحت نظر مشاور پوست نیاز دارد.

وظیفه مشاور پوست و مو

مشاور پوست و مو، فردی است که دارای تجربه و مطالعه بسیار در زمینه مشکلات پوستی است، وی دارای تخصص پوست است و از این لحاظ می تواند نوع درمان مناسب شما را تشخیص دهد. این تشخیص بر اساس شدت بیماری، محل بروز علائم، نوع علائم، سابقه پزشکی بیمار و ... تعیین می شود. در برخی موارد ممکن است فاز تشخیصی به بعد از انجام آزمایشات تجویز شده (آزمایش های هورمونی، ژنتیکی و ...) موکول شود.

چه زمانی باید به مشاور پوست و مو مراجعه کنیم؟

مشاور پوست

پیشنهاد ما این است که چک-آپ دوره ای پوست و مو را مانند سایر موارد در برنامه سلامتی خود قرار دهید. اما به طور کلی اولین قدم برای درمان هر مشکلی که شامل اختلالات پوستی و مو می شود، مراجعه به مشاوره پوست و مو است.

مشاور پوست و مو چه تفاوتی با مشاور پوست و زیبایی دارد؟

مشاور پوست و زیبایی بر خلاف مشاور پوست و مو، اغلب تحصیلات آکادمیک و تخصصی پوست نداشته اما در زمینه روش های جوانسازی پوست تجربه کافی داشته و آموزش های لازم را دیده است. مشاور پوست و زیبایی، آزمایش هورمونی تجویز نمی کند و اجازه تجویز دارو ندارد و تنها می تواند برخی روش های جوانسازی پوست را به شما پیشنهاد دهد.

برای مشاوره پوست در دوران کرونا چه کنیم؟

همانطور که پیش تر از این گفتیم و در تمام رسانه ها اعلام می شود، افراد بهتر است در این زمان از مراجعه به مراکز درمانی تا حد ممکن پرهیز کنند. از این رو، دکتر گیتا مجیدزاده و دکتر نابت تاجمیر ریاحی، متخصص پوست و مو، اقدام به مدیریت وبسایت پوست پدیا (https://poostpedia.com/) با جدیدترین مقالات روز درباره مشکلات و بیماری های پوست و مو نموده اند که در همین وبسایت، شما می توانید سؤالات خود را درباره تمام موضوعات مربوط به پوست، مو و زیبایی پرسیده، عکس و مدارک خود را ارسال نمایید و در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود