زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مشکلات رایج جاروبرقی چیست؟

مشکلات رایج جاروبرقی چیست؟

مشکلات رایج جاروبرقی چیست؟

جاروبرقی به عنوان یک وسیله پر کاربرد، گاهی با مشکلاتی مواجه می شود که در فعالیت آن اختلال ایجاد می کند. اینکه مشکلات رایج جاروبرقی چیست موضوعی است که در این مقاله با آن آشنا خواهید شد. با مطالعه این مطلب با اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه مشکلات رایج جاروبرقی، نحوه تعمیر جاروبرقی بکو و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بکو بدست می آورید.

بررسی مشکلات رایج جاروبرقی

اگر قطعات بکار رفته در جاروبرقی را بشناسید با این موضوع آشنا می شوید که هر مشکلی به یکی از قطعات اصلی و یا فرعی دستگاه برمی گردد. جاروبرقی از قطعات ریز و درشتی تشکیل شده که درست بودن هر کدام از این قطعات به عملکرد صحیح دستگاه منجر می شود. در غیر این صورت باید شاهد بروز مشکلات رایج جاروبرقی باشیم چرا که نمی توان انتظار نظافت مطلوبی از دستگاه داشته باشیم.

کابل، سیم جمع کن، کیسه یا مخزن، برد، بدنه، ترموستات، کلکتور، زغال، موتور، برس، لوله، فیلتر و غیره از جمله قطعات بکار رفته در دستگاه جاروبرقی هستند. دستگاه در هر شکل و اندازه ای که باشد از این قطعات تشکیل شده است.

هدف از معرفی این اجزا این است که در صورتی که دستگاه به درستی کار نکرد به دلیل وجود مشکل در هر یک از آن ها می باشد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

5 مشکل رایج در جاروبرقی را بشناسید

 • اگر قدرت مکش جاروبرقی پایین آمد، باید به مخزن و یا کیسه جاروبرقی سر بزنید. در صورت پر بودن مخزن، به عبارتی نفس دستگاه کم می آید و در مکش زباله ها اختلال ایجاد می شود. اگر این بخش، تمیز بود قطعه موتور و یا برد است که مشکل دارد.
 • جاروبرقی قطعه ای به نام سیم جمع کن دارد که پس از پایان کار، با فشردن شاسی و پدال مربوطه، سیم به طور خودکار جمع می شود. اگر با فشردن پدال، سیم به طور خودکار جمع نشد لازم است آن را بررسی کنید. در صورت نیاز به تعمیر جاروبرقی بکو، این قطعه باید تعویض شود.
 • اگر در هنگام استفاده از دستگاه، متوجه صدای غیرمعمول و جدای از صدای همیشگی دستگاه شدید، ممکن است چیزی در دستگاه و از جمله خرطومی، گیر کرده باشد که باعث بروز این صدا می شود. در این هنگام لازم است که هم خرطومی و هم مخزن را بررسی کنید.
 • یکی دیگر از دلایل کاهش قدرت مکش، وجود نشتی در لوله خرطومی جاروبرقی است. برای اطمینان از این موضوع به کمک دست تان، محل نشت جریان هوا را از خرطومی پیدا کنید و سپس آن را به کمک نمایندگی تعمیرات جاروبرقی برطرف کنید. نشتی هوا زمانی رخ می دهد که به دلیل وسیله ای برنده و یا تیز، خرطومی پاره و یا سوراخ شده باشد.
 • یکی دیگر از مشکلات جاروبرقی، حرکت نکردن مناسب برس بر روی سطوح و جمع نکردن زباله های ریز و درشت می باشد. پس از هر بار استفاده، لازم است علاوه بر مخزن و یا کیسه دستگاه، خرطومی و حتی برس دستگاه را نیز بررسی کنید. ممکن است به دلیل تجمع مو و ذرات ریز، راه ورودی برس، مسدود شده باشد و لازم است این انسداد را رفع کنید. نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بکو در این خصوص می تواند مشاوره و خدمات تعمیراتی ویژه ای را به شما ارائه دهد.

بکو

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که در  بخش های بالا عنوان شد، لازم است از جاروبرقی به درستی و به شکل اصولی استفاده و نگهداری کنید. حال که پاسخ سؤال مشکلات رایج جاروبرقی چیست را دریافت کردید، بدون شک متوجه شده اید که اکثر مشکلات رایج در دستگاه به دلیل عدم نگهداری اصولی و صحیح از آن می باشد. تنها کافی است یک و یا چند بار دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید و به نظرات کارشناسی و تخصصی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی توجه کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود