زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل

مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل

مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل

دنیای امروز دنیای تخصص است. برای افرادی که تخصص خاصی ندارند، فرصت های شغلی محدودی وجود دارد و در بین فرصت هایی که وجود دارد نیز معمولا نمی توان گزینه هایی با درآمد بالا پیدا کرد. نیاز بازار کار امروز تخصص در یک رشته است. هرچه تخصص افراد افزایش می یابد، به همان نسبت، میزان درآمد و کیفیت فرصت های شغلی در دسترس آنها نیز بیشتر می شود.

در بین تخصص های مورد نیاز بازار امروز، رشته های فنی و حرفه ای از تقاضای بسیار زیادی برخوردار هستند. در بین رشته های متنوع فنی حرفه ای نیز، رشته تعمیرات موبایل به خصوص در بین جوانان از محبوبیت زیادی برخوردار است.

یکی از مزایای مهم رشته تعمیرات موبایل، مهاجرت آسان از این طریق است. مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل یکی از راه های مطمئن برای مهاجرت به کشورهای مختلف است. اخذ مدرک فنی حرفه ای نیازمند یادگیری مهارت های عملی در دوره آموزش تعمیرات موبایل است. دلیل این امر این است که میزان تقاضا در این تخصص در کشورهای مختلف بسیار زیاد است. در این مقاله نحوه مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل را بررسی می کنیم.

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای

معرفی شغل تعمیرات موبایل

حرفه تعمیرات موبایل یکی از شغل های حساس و ظریف است که انجام آن به دقت زیادی نیاز دارد. یک تعمیرکار موبایل باید با اصطلاحات تعمیرات موبایل و همچنین انواع قطعات موبایل آشنا باشد. دستگاه موبایل دارای قطعات مختلفی نظیر ال سی دی، دوربین، میکروفن، اسپیکر و غیره است. متخصص تعمیرات موبایل باید کاملا با انواع قطعات موبایل آشنا باشد و قادر باشد آنها را عیب یابی و تعمیر کند.

همچنین برای تعمیرکاران موبایل تسلط به تعمیرات برد ضروری است، زیرا داخل موبایل چند برد مختلف وجود دارد که تمام قطعات مختلف موبایل روی این قطعات سوار است. همچنین روی برد موبایل قطعات SMD مختلفی از جمله دیود، خازن، سلف و ترانزیستور وجود دارد. اگر هر کدام از این قطعات دچار کوچکترین مشکلی شود عملکرد کل موبایل به هم می ریزد. لذا یک تعمیرکار موبایل باید قادر باشد تمام این قطعات را تست، عیب یابی و تعمیر کند و یا در صورت لزوم آنها را تعویض نماید.

مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل

یکی از رشته های پر تقاضا در بین رشته های فنی حرفه ای، رشته تعمیرات موبایل است. سالانه تعمیرکاران زیادی با اخذ مدرک معتبر فنی و حرفه ای و داشتن تجربه کاری لازم به کشورهای اروپایی و آمریکا مهاجرت می کنند. تعمیرات موبایل یکی از مشاغل فنی مورد نیاز آمریکا، کانادا، استرالیا و خیلی کشورهای اروپایی است.   

کشورهای زیادی برای رشته تعمیرات موبایل کد مهاجرت مخصوصی را در نظر گرفته اند و سالانه با پذیرش و مصاحبه تعمیرکاران مختلف افراد زیادی را برای مهاجرت می پذیرد و به آنها ویزای کاری دریافت می کند.

چگونه یک تعمیرکار موبایل شویم؟

تبدیل شدن به یک تعمیرکار موبایل مراحل مختلفی را شامل می شود. برای اینکه به یک متخصص تعمیرات تبدیل شوید، ابتدا باید آموزش ببینید. آموزش ها باید کاملا عملی باشند و شما را برای بازار کار واقعی این رشته آماده کنند. رشته تعمیرات موبایل یک رشته تخصصی و فنی حرفه ای است که یادگیری آن نیاز به آموزش حرفه ای و اصولی دارد.

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران

در مرحله بعد باید به تهیه ابزار و تجهیزات رشته خود بپردازید. رشته تعمیرات موبایل به دلیل ظرافت و ریز بودن قطعات آن، دارای ابزار و تجهیزات خاصی می باشد. ابزار و تجهیزاتی که برای رشته تعمیرات موبایل تهیه می شود باید از کیفیت و استاندارد مناسبی برخوردار باشد. از جمله ابزار و تجهیزات ضروری تعمیرات موبایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیتر
 • هویه
 • منبع تغذیه
 • مولتی متر
 • خمیر لحیم و فلاکسی
 • موچین
 • ست ابزار تعمیرات موبایل
 • شابلون
 • تستر

در مرحله آخر شما باید وارد بازار کار این رشته شوید. برای ورود به بازار کار روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها، اجاره یک میز در یک مغازه فروش موبایل و لوازم جانبی موبایل است. این کار برای ابتدا که سرمایه زیادی ندارید مناسب است. روش دیگر استخدام در مراکز خدماتی است. همچنین می توانید با ثبت نام در اپلیکیشن های موبایلی مثل استادکار و آچاره، سفارشات خصوصی تعمیرات دریافت کنید.

بازار کار و درآمد حرفه تعمیرات موبایل

ورود به بازار کار تعمیرات موبایل شما را با فرصت های درآمدزایی زیادی روبرو می کند. بازار کار تعمیرات موبایل یک بازار کار فعال با درآمد بالاست. در سال های اخیر درآمد تعمیرات موبایل همیشه صعودی بوده است و دلیل آن این است که  تقریبا تمام افراد در هر سنی که باشند از کودک تا بزرگسال، از گوشی های موبایل استفاده می کنند. دلیل دیگر این مساله گسترده بودن کارایی های موبایل های هوشمند جدید است. موبایل های امروزی دیگر مانند موبایل های قدیم صرفا برای تماس و ارسال پیام نیستند و از آنها برای انواع اهداف کاری و بیزینسی استفاده می شود.

مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل

همین استفاده دائم و گسترده از گوشی های موبایل باعث شده این گوشی ها بعد از مدتی کار به دلیل فرسودگی یا کار سنگین دچار ایراداتی شوند. مسلما عیب یابی و تعمیر این گوشی ها فقط کار یک متخصص تعمیرات موبایل است. به همین دلیل تعداد سفارشات و دستمزد تعمیرکاران موبایل در صورتی که یک تعمیرکار حرفه ای و باتجربه باشید رقمی بسیار قابل قبول است.

سرمایه لازم برای شروع حرفه تعمیرات موبایل

برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل لازم است در چند مرحله مختلف کمی هزینه کنید. البته نگران نباشید زیرا این هزینه در مقابل فرصت شغلی و درآمدی که بدست می آورید واقعا ناچیز است.

در مرحله اول و مهمترین مرحله شما باید آموزش ببینید. برای گذران دوره آموزشی باید در آموزشگاه های فنی حرفه ای آزاد و معتبر تهران مانند آموزشگاه فنی پویان شرکت کنید.

در مرحله بعدی باید برای تهیه ابزار و تجهیزات لازم برای تعمیرات، هزینه صرف کنید. یکی از مهمترین مراحل ورود به بازار کار تهیه ابزار و تجهیزات لازم برای تعمیرات است. این ابزار و تجهیزات باید از انواع با کیفیت تهیه شوند زیرا ابزاری هستند که شما در صورت تمایل برای ادامه این حرفه همیشه به آنها نیاز خواهید داشت.

در مرحل بعدی نیز برای ورود به بازار کار ممکن است نیاز به صرف هزینه داشته باشید. اگر قصد دارید یک میز در یک مغازه اجاره کنید، معمولا باید مقداری پول پیش پرداخت کنید. اگر قصد داشته باشید در اپلیکیشن آچاره ثبت نام کنید نیز نیاز به پرداخت مقداری هزینه خواهید داشت اما این هزینه مقدار ناچیزی است.

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران

یک آموزشگاه معتبر فنی حرفه ای دارای ویژگی های خاصی است. این ویژگی ها در زیر لیست شده است:

 • کارگاه مجهز به تجهیزات بروز و پیشرفته
 • اساتید معتبر و با سابقه
 • سبک تدریس عملی همراه با کار کلاسی
 • پشتیبانی پس از دوره

دارا بودن این ویژگی ها نشانه استاندارد بودن یک آموزشگاه فنی حرفه ای است. یکی از آموزشگاه های فنی حرفه ای مجهز و بزرگ در تهران که دوره آموزش تعمیرات موبایل را با تمام استانداردهای ذکر شده برگزار می کند، آموزشگاه فنی پویان است. کارآموزان در این دوره ها با انواع تجهیزات و ابزار لازم برای تعمیرات موبایل داخل کارگاه کار می کنند و برای بازار کار این رشته آماده می شوند.

برای ارتباط بیشتر با این آموزشگاه از طریق سایت یا شماره تماس اقدام کنید:

 • https://fannipuyan.com
 • 09227538980
 • 02166566140
  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود