زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تاثیر کلاس های آنلاین چگونه است؟

تاثیر کلاس های آنلاین چگونه است؟

تاثیر کلاس های آنلاین چگونه است؟

کنکور به عنوان یک ابر چالش برای جوانان ایرانی تبدیل شده است. هرساله در تاریخ های مشخصی آزمون های کنکور به عنوان تنها مسیر ساخت آینده در ایران برگزار میشود و افراد زیادی در آن شرکت میکنند که بیشترین قشر شرکت کننده جوانان و دانش آموزان فارغ التحصیل از مدارس است که برای کسب کرسی های دانشگاهی به رقابت میپردازند تا بتوانند آینده ای درخشان برای خود رقم بزنند.

در این میان هرگز نمیتوان از نقش کلاس های تقویتی چشم پوشی نمود این کلاس ها اگرچه دارای مزایای زیادی هستند اما در کنار همه ی مزایا معایبی نیز دارند. در عصر حاضر و در چندماه اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا کل جامعه در مواجهه با این مشکل و برای حفظ سلامتی روی به روش های مجازی واینترنتی آورده اند. کلاس های تقویتی نیز از این محدودیت ها محفوظ نمانده اند و بیشتر کلاس ها و آزمون ها ی کنکوری به صورت آنلاین و مجازی برگزار میگردداما شاید کرونا به خواست خدا سبب خیر شده و روش های مجازی شاید بعد از کرونا نیز بخاطر نشان دادن کارایی بهینه شان در این دوران پرمخاطره باقی بمانند و جایگزین بهینه ای برای سایر روش ها باشند.

در زمینه کلاس های کنکوری نیز روش های آنلاین واصطلاحا مجازی میتوانند نه تنها جایگزین کلاس های حضوری وفیزیکی کنکور باشند بلکه حتی میتوانند بازدهی این کلاس هارا بسیار افزایش دهند.شمادر کلاس های حضوری مجبور به هزینه کرد برای حمل ونقل جهت حضور در کلاس ها بودید زمانی را در راه رفت سپری میکردید و زمانی را در مسیر برگشت بودید همچنین زمانی صرف آماده شدن برای حضور در کلاس ها و زمانی را صرف رفع خستگی مسیر در بعد از حضور درکلاس ها می نمودید اما در روش های مجازی شما دیگر اصلا نیاز به صرف هزینه های حمل ونقل نیستید در اتاق شخصی تان نشسته و در کلاس حاضر می شوید.

بعلاوه زمان هدر رفته شما نیز بسیار کمتر خواهد بود و بازدهی کلاس به این ترتیب بالاتر خواهد رفت. نکته ی بعدی که میتوان آنرا بسیار موثر واساسی دانست کلاس های آنلاین کنکور به دلیل دسترسی پذیری بالایی که دارند در شهرستان ها و حتی روستاهای دوردست هم قابل دسترس است شما از هرجای دنیا فقط کافی است به شبکه اینترنت وصل شوید و پس از آن از محتواهای ارائه شده در سیستم استفاده وبهره کافی را ببرید پس برگزاری کلاس های آنلاین کنکوری میتواند در این موارد بسیار مفید و تاثیر گذار باشد.یا اینکه اصلا زمان کلاس ها با برنامه ی شما هماهنگ نبوده و شما مجبور به حضور درکلاس دریک زمان تحمیل شده هستید و این ساختار شمارا برهم میزنداما در کلاس های آنلاین کنکور محدودیتی در این زمینه ندارید و میتوانید هر زمانی که خواستید با معلم ودبیر دلخواهتان هماهنگ شده ودر کلاس حاضر شوید.

از طرف دیگر شاید بگویید که این کلاس ها چون مجازی بوده و حضوری نیستند نمیتوانند تاثیراتی که در کلاس های فیزیکی گذاشته میشد را تامین کنند ؛ در مقابل میتوانیم بگوییم که اگر روش های تدریس و ارتباطی درستی اتخاذ شود میتوان این ضعف را کاملا پوشش داد.

به عبارت دیگر اگر روش های برقراری ارتباط و برگذاری کلاس های مجازی به درستی انتخاب شوند مثل تدریس آنلاین که قابلیت سوال وجواب را دارد یا تماس تصویری  یا ارتباط اسکایپ و .... میتواند نقطه ضعف کلاس های مجازی را برای ما پوشش دهد. نکته ی بعدی که میتواند برتری کلاس های کنکوری آنلاین را نسبت به کلاس های سنتی و فیزیکی نشان دهد این است که ما در کلاس های آنلاین میتوانیم به کوهی از اطلاعات دسترسی داشته باشیم، اما در کلاس های حضوری ما فقط یک منبع معلم را در اختیار داشتیم که به علت کمبود وقت تنها میتوانست اطلاعات محدودی را در اختیار ما قرار دهد.

اما حال در کلاس های آنلاین محدودیت زمانی را نداریم و انبوه اطلاعات میتواند از طرق مختلف جابه جا و منتقل شود.

هزینه های جاری مثل منشی اجاره بها هزینه های اشتراک و... که بر قیمت تمام شده ی ارائه خدمات کلاس های فیزیکی وحضوری تاثیر گذار بود این هزینه ها در کلاس های کنکوری آنلاین حذف خواهد شد پس بنابراین هزینه های تمام شده کلاس ها نیز میتواند برای طالبان کلاس های کنکوری آنلاین پاینتر باشد که  میتواند برای آنها بسیار بسیار به صرفه تر باشد.

منبع: www.p30konkor.com

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود