زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

10 نکته برای موفقیت در زندگی

10 نکته برای موفقیت در زندگی

10 نکته برای موفقیت در زندگی

داشتن زندگی موفق از دید هر شخصی متفاوت است. در واقع موفقیت در زندگی از نگاه افراد مختلف تعریف های مختلفی دارد. شخصی بدنبال موفقیت در کسب و کار است، شخصی به دنبال موفقیت در زندگی و... در مسیر موفقیت نکات مشترکی وجود دارد که رعایت آن ها می تواند به شما در مسیر رسیدن به موفقیت کمک کنند. در این مطلب از سایت زوم لایف 10 نکته برای موفقیت در زندگی را با هم بخوانیم.

ما همه دوست داریم که خودمان را ارتقا دهیم و بیشتر تلاش می کنیم که در زندگی به موفقیت برسیم. در اینجا ما 10 روش برای اینکه بتوانید در مسیر موفقیت در زندگی گام بردارید و هر جنبه ای از زندگی خود را یک گام بهبود ببخشید.

1. کمتر بخوابید

رویای رسیدن به موفقیت باید از خواب هم برایتان ارزشمند تر باشد! پس از یک هفته مشغله، همه ما دوست داریم که زیر لحاف دراز بکشیم و تا دیروقت بخوابیم. هرچند که خیلی از ما فکر می کنیم که دراز کشیدن به آماده کردن بدن ما برای هفته پرمشغله آینده کمک می کند، خلاف آن صحیح است.

برطبق گفته محققان در دانشگاه راش (Rush University)، خوابیدن تا دیروقت، باعث می شود که افراد، نسبت به کسانی که آخرهفته گذشته را به خوابیدن نگذرانده اند، حافظه و عکس العمل ضعیف تری در صبح شنبه داشته باشند. بنابراین اگر می خواهید موفق تر باشید، ساعت خود را تنظیم کنید و برای مدت طولانی در روزهای تعطیل، نخوابید نکنید.

2. به هم سطح های خود توجه کنید

اگر چه همه ما در مورد قرار گذاشتن با مدل ها، ستارگان ورزشی، و ستارگان سینما خیال بافی می کنیم؛ محققان می گویند که پرداختن به افراد خیلی جذاب تنها به عشق یک طرفه می انجامد. مطالعه نشان داد که ما به افرادی که سطح مشابهی از زیبایی با ما دارند، جذب می شویم. بنابراین اگر شما می خواهید که در عشق موفق باشید، به افرادی توجه کنید که با شما در یک سطح هستند.

3. از رویدادها و اتفاقات با خبر باشید

افراد موفق زیادی در دنیا هستند که به نوعی فرمول موفقیت خود را به شیوه های متخلفی در اختیار سایر افراد می گذارند یا در رویدادهای مختلفی شرکت می کنند تا از خودشان و اینکه چگونه به موفقیت رسیدند با مخاطبان صحبت کنند. خوب است که در این رویدادها شرکت کنید تا از تجربه افراد موفق بتوانید استفاده کنید.

شاید دنبال کردن مد و علاقه های زودگذر مفید نباشد اما دنبال کردن رویدادهای جدید، انسان های موفق که بر زندگی و شغل شما اثر می گذارند می تواند به شما کمک کند تا موفق تر باشید. اگر می خواهید در مورد امور جاری بروز باشید، حتماً به طور منظم روزنامه بخوانید، افراد کلیدی و موفق را در توئیتر فالو کنید و به سیاست های جدیدی که توسط سیاستمداران معرفی می شود، دقت کنید.

آگاه بودن از رویدادها و تغییرات در این چیزها، تأثیر گسترده ای بر همه حوزه های زندگی شما خواهد گذاشت. از فهمیدن اینکه چه زمانی برای فروختن خانه تان مناسب است گرفته تا یاد گرفتن در مورد جدیدترین برنامه که می تواند تمرینات بعدی شما را بهبود بخشد.

4. ماهی بیشتری بخورید

موفقیت در زندگی یا موفقیت در کسب و کار، فرقی نمی کنید هدفتان از موفقیت چه چیزی باشد اما در مرحله اول باید نیاز بدنتان تامین شود. تحقیقات نشان می دهند که خوردن ماهی بیشتر می تواند شما را باهوش تر کند.

نتایج که در مجله انگلیسی Nutrition چاپ شده است، نشان می دهد که غذاهایی که سطح بالایی از امگا 3 دارند، می توانند توانایی افراد برای انجام کارهای ذهنی بالا برده و زمان عکس العمل افراد را بهبود بخشد. بنابراین، اگر می خواهید در زندگی موفق تر باشید، ماهی چرب بیشتری بخورید مانند خال مخالی، قزل آلا، ماهی تن و ماهی سالمون.

5. اهدف خود را مشخص کنید

موفقیت در زندگی بدون اینکه بدانید چه هدفی از زندگی دارید، بی معنی است. یکی از مهمترین نکات برای رسیدن به موفقیت، مشخص کردن اهداف در زندگی است. متاسفانه، تنها اینکه بخواهید موفق شوید برای اینکه واقعاً موفق شوید کافی نیست.

اگر واقعاً می خواهید زندگی موفق برایتان رقم بخورد، یک نقشه از چیزی که می خواهید بسازید، سپس به گام ها و روش هایی که به شما کمک می کند تا به آن اهداف برسید فکر کنید. تنظیم تاریخ در زمانیکه امیدوارید به این اهداف برسید، می تواند به شما کمک کند تا متمرکز بمانید و زمانیکه انگیزه شما کم می شود، شما را تشویق می کند تا در مسیر رسیدن به موفقیت همیشه پرامید باقی بمانید.

6. پول بیشتری بگیرید

قطعاً زندگی موفق تماماً با پول ساخته نمی شود اما برای موفقیت در زندگی بدهد. اگر می خواهید پول بیشتری داشته باشید، با ارزیابی جریان نقدی خود بوسیله فهمیدن اینکه هر ماه چقدر پول به حساب شما واریز می شود، شروع کنید و سپس ببینید که این پول ها کجا می روند.

وقتی شما شروع به تحلیل عادت های خرج کردن خود کنید، ممکن است از اینکه چقدر پول برای چیزهای غیرلازم صرف می کنید سورپرایز شوید مثل نوشیدنی بعد از کار و یا شیرینی بعدازظهر. بعضی از این چیزهای غیرلازم را حذف کنید و پس از یک ماه، پولی که دارید را با پولی که ماه گذشته داشتید مقایسه کنید. شما احتمالاً از اینکه با حذف چیزهای کوچک در زندگی، چقدر می توانید صرفه جویی کنید، سورپرایز خواهید شد.

7. پسر یا دختر رویاهایتان را پیدا کنید

اگر شما موفقیت در زندگی را با سلامت و یا زندگی طولانی اندازه گیری کنید، نیاز دارید که عاشق شوید. آمار نشان می دهد که مرگ و میر برای مردان مجرد بین 30 تا 59 سال، دو نیم برابر بیشتر از غیرمجردهاست! دخترها هم زیادی خوشحال نشوید. زنان مجرد هم نرخ مرگ‌ و میر 23 درصد بالاتری نسبت به متاهلان دارند. بنابراین برای زندگی طولانی تر شما نیاز دارید که فرد منحصر بفرد خود را پیدا کنید.

8. در طول هفته، ورزش کنید

موفقیت در زندگی بدون ورزش امکانپذیر نیست! افراد موفق همیشه زمانی را به ورزش اختصاص می دهند! در طول هفته ممکن است وسوسه کننده باشد که تمرینات خود را رها کنید و مستقیم به خانه بیاید تا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را ببینید. اما مطالعه ای که توسط محققان در دانشگاه بریستول (University of Bristol) انجام شده، نشان می دهد که افرادی که در طول هفته کاری خود ورزش می کنند، نسبت به کسانیکه ورزش خود را انجام نداده اند، شادترند و استرس کمتری دارند.

9. یادگیری را فراموش نکنید

فکر کردید که روزهای یادگیری و رفتن به کلاس ها تمام شده است؟ دوباره فکر کنید! در مسیر موفقیت یادگیری همیشه ادامه دارد!

اگر شما می خواهید که فرصت های شغلی خود را ارتقا دهید، در یک کلاس یا ورکشاپ معتبر ثبت نام کنید. قبل از ثبت نام در یک کلاس، حتماً برای بهترین قیمت تحقیق کنید و اگر هزینه ثبت نام در کلاس های مدنظر شما بالاست، به دنبال کلاس هایی بگردید که شرایط پرداخت دارند و مجبور نیستید که کل مبلغ کلاس را همان ابتدا بپردازید.

اگر شما در مورد اینکه چه کلاسی می تواند به شما کمک کند تا به شغل رویایی خود برسید، مطمئن نیستید! به تبلیغات شغل هایی که می خواهید نگاه کنید تا بفهمید کارفرمایان دنبال چه چیزی می گردند.

10. گران را با ارزان تعویض کنید

داشتن پول بیشتر می تواند به شما کمک کند تا به اهدافتان برسید و در زندگی موفق تر باشید. اگر بخواهید پول بیشتر داشته باشید، عادت های گرانقیمت خود را با ارزان قیمت ها تعویض کنید. برای مثال، بجای پرداخت عضویت یک باشگاه گران، چند وسیله بخرید و در یک پارک یا حیاط خود ورزش کنید. یا اینکه چرا رستوران های آنچنانی را که برای قرار امشب خود رزرو کرده بودید را رها نمی کنید و خودتان یک شام بپزید؟

تمرین کنید:

چرا یک وبلاگ نمی سازید یا وب سایت راه اندازی نمی کنید تا به شما برای دنبال کردن اهدافتان کمک کند؟

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (3)
 1. مهمان مهدی در 7 اردیبهشت 1401
  همه راهکاراتون به درد بچه پولدارا میخوره😏
  پاسخ
 2. اقبال تباسیده در 28 دی 1398
  خوشم اومد امیدوارم در زندگی به کار ببرم
  پاسخ
 3. کاظمی در 27 تیر 1398
  سلام دوست داشتم یه گپ دوستانه باهم بزنیم
  پاسخ