زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

7 راهنمایی برای سفر با بچه‌ها

7 راهنمایی برای سفر با بچه‌ها

7 راهنمایی برای سفر با بچه‌ها

مسافرت با بچه‌ها انتخاب سختی است و هرچقدر بچه کوچک‌تر باشد این انتخاب سخت‌تر می‌شود. اما سفر به همراه کودک می‌تواند تجربه هیجان انگیزی باشد اگر که با آمادگی و برنامه‌ریزی اتفاق بیفتد. معمولاً مسافرت‌ یک روزه همراه کودکتان راحت‌تر است اما اگر برنامه سفر چند روزه دارید، پیشنهاد می کنیم راهنمای مسافرت با بچه‌ها را مطالعه کنید.

در این مطلب، 7 راهنمایی برای سفر با بچه‌ها را برایتان آماده کرده‌ایم که می‌توانند مسافرت را برای شما و فرزندتان دل‌نشین‌تر کند.

1. سفر را با بچه‌ها تمرین کنید

برای اینکه بچه به سفر‌ و شرایط عادت پیدا کند. قبل از شروع سفرهای چند روزه، سعی کنید آخر هفته‌ها مسافرت‌های کوتاه به اطراف شهر داشته باشید. این مساله به خود شما هم کمک می کند تا از کارهای لازم و وسایل موردنیاز آگاهی بیشتری پیدا کنید. به این ترتیب، متوجه می شوید کودک تا چند ساعت می تواند بدون بهانه گیری روی صندلی خود بنشیند. یا بخوابد. چه نوع خوراکی‌هایی برای او باید آماده کنید و چه اسباب بازی‌هایی موجب خوشحالی او می شوند.

2. والدین انعطاف پذیر باشند

مسافرت با کودک می تواند تجربه هیجان انگیزی باشد. اگر کودک مجبور باشد ساعت‌های طولانی در یک جا بی حرکت بنشیند و بازی یا فعالیتی انجام ندهد، حتما حوصله‌اش سر خواهد رفت. بنابراین، برای فعالیت‌های طی مسیر آنها برنامه‌ریزی کنید. سعی کنید در برنامه‌ریزی سفر حتما حضور بچه را نیز لحاظ کنید. در طول روز حتما چند ساعتی را به بازی و سرگرمی بچه اختصاص دهید. اگر فرزندتان عاشق مطالعه است، با خودتان کتاب بیاورید، اگر طرفدار بازی‌های کامپیوتری‌ است، باطری اضافه همراه داشته باشید و اگر فرزندتان فیلم و کارتون دوست دارد، چند سی‌دی یا دی‌وی‌دی فیلم و کارتون همراهتان باشد. کارت بازی، یک دفترچه نقاشی و مدادرنگی هم می‌تواند آنها را سرگرم کند. نشوید، مهم لذت بردن از زمانتان است.

3. انتخاب مقصد سفر

هنگامی که کودک خود را نیز با خود به سفر می‌برید، باید در انتخاب مقصد سفر، خواسته ها و نیازهای او را نیز در نظر بگیرید. مثلا، شمال و لب دریا برای کودکان هم زیباست. از سفر کردن به مکان هایی که بسیار شلوغ هستند و گردشگران زیادی به آنجا سفر می کنند، پرهیز کنید. این مکان‌ها برای مسافرت با کودک چندان مناسب نیست. اگر برای اقامت قرار است هتل رزرو کنید، هتل‌هایی را انتخاب کنید که هزینه اقامت کودک رایگان است یا مثلا هزینه صبحانه روی هزینه اتاق است.

4. در طول مسیر بارها توقف داشته باشید

وقتی با ماشین سفر می کنید و بچه همراه شما است، باید مسیر سفر را طوری برنامه‌ریزی کنید که در طول مسیر بتوانید بارها توقف کنید تا کودک دستشویی برود، کمی فعالیت داشته باشد و انرژی دوباره کسب کند. کودکان در طول سفرهای طولانی بسیار سریع خسته می شوند و اعتراض خود را با گریه، بهانه گیری، جیغ زدن نشان می دهند. سعی کنید هنگام توقف، در مکان های سرسبز بایستید و زیر اندازی پهن کنید تا خودتان هم کمی استراحت کنید و یک چایی بنوشید.

5. همراه خودتان تنقلات داشته باشید

سعی کنید انواع میوه، سبزیجات، آب میوه، بیسکوئیت و دیگر خوراکی سالم را در طول سفر همراه داشته باشید. گرسنه شدن بچه‌ها و غذاهای ناسالم توی راه می‌تواند مسافرتتان را به یک فاجعه تبدیل کند. با بردن تنقلات و غذاهای سالم با خودتان می‌توانید هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و هم از بروز مشکل برای بچه‌ها جلوگیری کنید.

اگر مسافرتتان هوایی است، یک ساک را با انواع غذاهای سبک و سالم و تنقلات پُر کنید. کودکان در طول سفر اصولا دچار کم آبی می شوند اما نیازی به همراه داشتن نوشیدنی نیست زیرا نمی‌توانید آنها را داخل هواپیما با خود ببرید و در ضمن، صبر ندارند تا سرویس غذا بیاید. یا شاید حتی غذای هواپیما را دوست نداشته باشند. برای سفرهای جاده‌ای، چند بطری آب اضافه و یک یخچال کوچک در ماشین بگذارید و آن را با ساندوچ و تنقلات مختلف که به راحتی در ماشین قابل خوردن باشند پُر کنید. دستمال مرطوب هم همراه داشته باشید تا دست و صورت کودک را راحت تمیز کنید.

6. امنیت کودک در سفر

هنگام جمع کردن وسایل سفر، حتما جعبه کمک های اولیه کودکان را نیز بردارید. یا هنگام سفر با خودروی شخصی، از سالم و امن بودن صندلی کودک مطمئن شوید. روی پنجره ای که صندلی کودک در کنار آن قرار دارد، پرده محافظ نور آفتاب نصب کنید تا نور خورشید کودک را اذیت نکند. تا حد امکان در طول سفر لباس‌های روشن برای کودک برندارید زیرا خیلی سریع کثیف می شوند و هر نوع لکه ای رابه راحتی نشان می دهند. یک کارت مشخصات و نشانی خود را داخل کیف کودک قرار دهید. عکسی از او را نیز در کیف خود داشته باشید.

راه حلی ساده برای راحتی شما : چک لیست وسایل ضروری سفر

7. جمع کردن وسایل کودک

برای کودک خود باید انواع وسایل بازی، لباس، کفش و کتاب جمع آوری کنید. کرم ضدآفتاب، کلاه، پلاستیک، دارو و جعبه کمک های اولیه همه وسایلی هستند که باید برای کودک در حین سفر به همراه داشته باشید. بهتر است اسباب بازی های زیادی برای او جمع کنید و هر کدام را در زمان های مختلف به او بدهید تا هیجان زده و شاد شود.

مسافرت رفتن با بچه همیشه هم سخت نیست. با کمی برنامه‌ریزی و برخورد مثبت، می‌توانید سفری داشته باشید که همه از آن لذت ببرید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود