زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

7 نکته برای داشتن سفری ایمن و بدون دردسر به اروپا

7 نکته برای داشتن سفری ایمن و بدون دردسر به اروپا

7 نکته برای داشتن سفری ایمن و بدون دردسر به اروپا

هیجان داشتن یک سفر اروپایی ممکن است یکی از بزرگترین احساسات موجود در این جهان باشد. پیدا کردن فرصتی برای سفر به اروپا به طور قطع در لیست آرزوی هر فرد عاشق سفری وجود دارد. لکن گاهی اوقات هیجان سفر به اروپا باعث می شود مسافرین ایمنی های لازم را در نظر نگیرند. لذا راهنمایی ها و ترفندهای زیر به شما کمک می کنند تا یک سفر اروپایی امن و بدون دردسر داشته باشید.

با دانستن این نکات سفر به اروپا مطمئن باشید که بهترین استفاده را از این سفر به دست خواهید آورد.

فصل پرگردشگر

1. از سفر کردن در فصل پرگردشگر اجتناب کنید

اگر شما همزمان با دیگران به اروپا سفر می کنید، صف های طولانی و مکان های گردشگری شلوغ در انتظار شما هستند و سفر شما را کمی ناخوشایند می کند. تابستان فصل پرگردشگر (High Season) در اروپا است و تعداد زیادی از خانواده ها از مزایای مدرسه نرفتن بچه برای سفر استفاده می کنند.

برنامه سفر خود را در زمان های کم گردشگر بگذارید تا علاوه بر جمعیت کمتری که در جاذبه ها وجود دارد، از جمله قیمت های ارزان تری برای هزینه های پرواز و هتل ها بهره مند شوید. سفرهای زمستانی به شما اجازه می دهد تا در بزرگترین اماکن توریستی، زمانی حضور پیدا کنید که خیلی خلوت هستند؛ البته اما باید با هوای سردتر مبارزه کنید. مسافرت های پاییز و بهار تا حدودی شلوغ تر خواهند بود، اما شما می توانید شانس بیشتری برای پیدا کردن آب و هوای دلپذیر داشته باشید.

برنامه ریزی سفر

2. برنامه ریزی، کلید حفظ امنیت است

متأسفانه، ما همواره عادت داریم برنامه ریزی را به آخرین لحظه موکول کنیم، مخصوصا زمانی که از سفر به چند کشور اروپایی لذت برده باشیم. تا زمانی که شما برنامه ریزی ذهنی مناسبی برای هر سفر اروپایی داشته باشید، همه چیز خوب خواهد بود. اکثر مسافران برنامه ریزی مناسب را نادیده می گیرند، و این کار را تنها به این دلیل انجام می دهند که اعتقاد دارند اتفاقات ناگهانی می تواند سفرشان را هیجان انگیز تر کند.

با این حال، زمانی که این موضوع را نادیده بگیرید، ممکن است کیفیت سفر خود را پایین بیاورید. درست است که اتفاقات ناگهانی می توانند سفر شما را جالب تر کنند، اما ممکن است امنیت شما را به خطر بیندازند. با در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی لازم برای سفر به اروپا، بدون هیچ مشکلی، زمان بیشتری برای بازدید از مناظر مختلف خواهید داشت و از همه مکان های شگفت انگیز بازدید خواهید کرد.

مراحل برنامه ریزی به شما کمک می کند تا وسایل مسافرتی خود را به همراه داشته باشید، تمام اسناد سفر مورد نیاز خود را بردارید، فهرستی از تماس های اورژانسی تهیه کنید و غیره. برنامه ریزی معادل تغییر روغن خودرو برای اطمینان از عملکرد آن است.

مسافران معمولا در کشورهای جدید در معرض خطر هستند و ترس بیشتری از مجرمان و سرقت های احتمالی دارند. برنامه ریزی کمک می کند برخی از این خطرات را برطرف کنید و از خود بیشتر مراقبت نمایید.

3. از برنامه ریزی های بیش از حد خودداری کنید

برنامه ریزی تک تک لحظاتی که در سفر هستید شما را نگران کرده و به شما استرس می دهد زیرا می خواهید که دقیقا طبق برنامه ای که از قبل تهیه کرده اید، پیش بروید. هرچقدر هم که شما برنامه ریزی دقیقی داشته باشید، تاخیرات پیش بینی نشده رخ خواهند دارد و نقشه شما را خراب می کنند. اما یک برنامه انعطاف پذیر می تواند آزادی عمل به شما بدهد و اگر مثلا یک موزه را به اندازه کافی جذاب ندیدید، می توانید تغییری در برنامه دهید و به طول کل به بخش دیگری از شهر بروید.

نقشه سفر

4. نقشه های مسیر رفت و آمد خود را تهیه کنید

از آنجا که شما به احتمال زیاد در سفر به اروپا از چندین مکان و کشور بازدید خواهید کرد، وقتی را به ترسیم نقشه مسیرهای حمل و نقل خود اختصاص دهید. خطرات ایمنی مختلفی در هنگام استفاده از انواع مختلف وسایل حمل و نقل وجود دارد، و تعداد این خطرات در اروپا نسبت به امریکا بیشتر است.

این خطرات هیچ ارتباطی با مقصد سفر شما ندارند، اما بیشتر با این واقعیت سرو کار دارند که شما از مکان های جدیدی با قوانین مختلف بازدید می کنید، و لذا این احتمال وجود دارد که با کمبودهای بیشتری مواجه شوید. هنگامی که نقشه های مسیر حمل و نقل خود را پیش از سفر مشخص می کنید، شانس بیشتری برای حفظ ایمنی خود دارید و از هرگونه سردرگمی که ممکن است در طول مسیر با ان مواجه شوید جلوگیری خواهید کرد.

در مورد محل اقامتتان تحقیق کنید

همانطور که همه ما می دانیم، مسافرت دارای مزایای خاص خود است. با این حال، زمان هایی وجود دارد که این ویژگی عالی به ضرری برایتان تبدیل می شود. یکی از این مواقع زمانی است که باید محل اقامتتان را تعیین کنید. عوامل متعددی وجود دارد که باید هنگام انتخاب محل اقامت مورد توجه قرار گیرند، اما ایمنی باید در صدر تمام موارد قرار داشته باشد. برای سفر اروپایی شما باید هنگام انتخاب محل اقامت، هدفتان را تعیین کنید.

اکثر مردم از تهدیداتی که ممکن است با آن روبرو شوند، آگاه نیستند. این هم، خوب است هم بد، زیرا اغلب به این معنی است که آنها به ایمنی خود چندان اهمیتی نمی دهند. بنابراین ممکن است در شرایطی گرفتار شوید که نتوانید خود را از خطرات مصون نگاه دارید.
هنگامی که می خواهید محل اقامتتان را مشخص کنید، باید ویژگی های ایمنی و امنیتی هتل، هاستل، و یا خانه را قبل از سایر موارد مورد بررسی قرار دهید. این امر شامل بررسی کلی امنیت محل اقامت موقتتان و همچنین نوع مکانیسم های امنیتی اضافی که در محل وجود دارند خواهد بود.

امنیت سفر

5. از تمام ابزارهای ایمنی که می توانید استفاده کنید

مسافران باید از قفلهای مسافرتی، قفل های درب قابل حمل، هشدارهای ایمنی شخصی و تعدادی از ابزارهای ایمنی دیگر استفاده کنند تا بتوانند ایمنی خود را به نحو بسیار کارآمدی مدیریت کنند. اگر همراه خودتان لوازم دفاع شخصی دارید، ابتدا باید مطمئن شوید که استفاده از آنها در تمام کشورهایی که از آن ها بازدید می کنید قانونی است.

مهم است که در هنگام سفر به اروپا، به ایمنی به عنوان یک مورد ویژه نگاه کنید. این کار به شما اجازه می دهد تجربه های بیشتری کسب کنید، و همانطور که در سفر به اروپا، به کشورهای مختلفی سفر می کنید، اطلاعات بیشتری را در رابطه با نحوه حفظ ایمنی خود به دست آورید.

مطمئن شوید که برخی از ابزارهای احتیاطی لازم را با خود حمل می نمایید. حتی اگر در مورد ایمنی چمدان های خود در هنگام سفر با قطار نگران نیستید، باز هم بهتر است حواستان جمع باشد.

گذرنامه، پول نقد و کارتهای الکترونیکی مواردی هستند که باید بیشتر از سایر موارد از آنها مراقبت کنید. اما اگر شما وسیله نقلیه ای را کرایه کرده اید، کلید ها هم می توانند ابزارهای مهمی باشند که باید مراقبشان باشید. قفل های چمدانی برخی از ابزارهای ایمنی هستند که بسیاری از آنها برای تعطیلات اروپایی حیاتی هستند.

زبان محلی

6. زبان محلی را یاد بگیرید

یادگیری چند کلمه کلیدی واقعا می تواند به شما برای زنده ماندن در اروپا کمک کند، این کار به شما کمک خواهد کرد تا با خیال راحت از سفرتان به اروپا یا هرکجای جهان لذت ببرید. بخش بزرگی از ایمنی شامل توانایی ارتباط با مردم است.

این ممکن است به نظر چندان کاربردی نیاید، اما به شما کمک خواهد کرد تا منظور خود را برسانید، از قطارهای مناسب استفاده کنید، و حتی بتوانید مکالمه مناسبی داشته باشید. از آن جایی که مسلط شدن به زبان بیشتر کشورها دشوار است، یاد گرفتن چند عبارت اساسی تا حد زیادی مشکلاتتان را حل خواهد کرد.

از اینکه چند کلمه جدید یاد بگیرید، نگران نباشید

دانستن عبارات اصلی باعث می شود که شما منظور طرف مقابل را درک کرده و علاوه بر این باعث افزایش آگاهی شما خواهد شد، همچنین شما می دانید که چه چیزهایی در اطرافتان در حال وقوع است.

به عنوان مثال، در یک وضعیت اضطراری که ممکن است مجبور به تخلیه محل مورد نظر شوید، دانستن چند کلمه اساسی کمک می کند تا منظور فرد را درک کرده و به سرعت وارد عمل شوید. به طور کلی، رفتن به یک سفر اروپایی به پیش برنامه ریزی های زیادی نیاز دارد، اما به شما اطمینان می دهم که در پایان از تمام کارهایی که انجام داده اید لذت خواهید برد.

 بلیط

7. بلیط ها را از قبل تهیه کنید

اگر روزتان پر از جاذبه هایی است که حتما باید از آن ها دیدن کنید، پیشنهاد می کنیم که بلیط آن ها را از قبل تهیه کنید. این کار چه به صورت آنلاین انجام شود، چه از طریق هتل یا دیگر روش ها باعث می شود که از صف های طولانی خرید بلیط آزاد شده و به راحتی وارد جاذبه مورد نظر خود شوید.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود